Atėjus šaltiems orams visi perka medų imunitetui stiprinti, tačiau dažnas apsigauna nusipirkdamas netikrą medų. Štai kaip atpažinti, ar medus yra medus
Kiekvienam nėra paslaptis, kad medus yra sveikas ir organizmą stiprinantis produktas. Jį žmonija naudoja jau tūkstančius metų, tačiau mūsų dienomis yra nemažai produktų, kurie tik apgauna vartotoją. Svarbu žinoti, kad ne visada tai, ką nuperkate, yra tikrasis medus. Cukrumi ir kitais pakaitalais prikimštas produktas tikrai nebėra naudingas, o ir poveikis jo imunitetui yra iliuzinis.
Kaip atpažinti tikrą medų?
Atpažinti tikrą medų ne visada lengva. Ypač kai neturite per daug patirties šiuo klausimu. Be to, rinkoje atsiranda vis daugiau dirbtinio medaus, todėl labai svarbu žinoti, iš kur jis kilęs. Jei turite patikimus bitininkus, kurie metai iš metų jums parduoda kokybišką produktą tiesiai iš savo rankų – sveikiname, jums pasisekė. Kai nėra galimybės patikrinti, verta vadovautis keletu paprastų gudrybių, kad įsitikintumėte, jog pasirinktas medus yra natūralus ir turi teigiamą poveikį sveikatai.
Skonio išbandymas
Žmonėms, žinantiems apie medų, tikrai neturėtų būti sunku atpažinti jo autentiškumą vien pagal skonį. Medus be priedų iš pradžių turi būti labai saldus, vėliau gerklėje turėtų atsirasti nedidelis perštėjimo ar net deginimo pojūtis. Jei medus nepakeičia savo skonio ir visą laiką išlieka tiesiog saldus, greičiausiai tai dirbtinis produktas, pagamintas maišant vandenį ir baltąjį cukrų. Kaip jau galima spėti, toks mišinys neturi jokios naudos sveikatai ir organizmui.
Medaus ištirpinimas stiklinėje
Šis būdas paprastesnis nei skonio patikrinimas, nes nereikalauja jokių ypatingų žinių ar praktikos, su juo susidoroti gali visi. Net ir tie, kurie mažai išmano apie medų. Norint patikrinti medaus autentiškumą, prireiks stiklinės, pripiltos šalto vandens, ir šaukštelio medaus. Jei medus jame pradeda tirpti netaisyklingai ir maišant, susidaro ištemptos sruogos, turime reikalą su natūraliu medumi. Dirbtinis medus cukraus pagrindu ištirps tolygiai ir labai greitai. Net ir po trumpo maišymo. Tai aiškus ženklas, kad medus nėra kokybiškas.
Medaus lašėjimo testas
Tai dar vienas paprastas būdas, kuris niekam neturėtų būti sunkus. Čia pravers šaukštelis medaus ir lėkštė. Norint atlikti testą, reikia paimti arbatinį šaukštelį medaus ir tolygiai užpilti ant lėkštės. Jei medus teka tolygiai ir neplyšta, o lėkštėje suformuoja kūgį, tuomet galite būti tikri, kad tai natūralus aukštos kokybės medus. Kita vertus, jei medus iš karto tampa skystas, be gumuliukų ir greitai pasklinda po visą lėkštės paviršių, tai greičiausiai tai dirbtinis medus. Tai liudija per didelis vandens kiekis, kuris jį skystina, ir nekokybiškas cukrus.
Ar tikras medus kristalizuojasi
Kaip atpažinti tikrą medų? Ar tikras medus kristalizuojasi? Taip, tikras medus kristalizuojasi. Bet pradėkime nuo to, kas yra kristalizacija: tai visiškai natūralus ir saugus medaus kietėjimo procesas. Medus renkamas skysto pavidalo (vadiname patoka), tada jis nusėda, susilimpa į gumulėlius ir galiausiai visiškai kristalizuojasi, virsdamas į kietą produktą. Kiekvienas medus kristalizuojasi skirtingai (priklauso nuo medaus rūšies, laikymo būdo).
Gliukozės kiekis turi įtakos kristalizacijos greičiui ir lengvumui, todėl rapsų medus kristalizuojasi ir iš srovelės virsta „sviestu“ greičiausiai. Meduje taip pat gali atsirasti delaminacija. Apatinėje dalyje, kuri turi natūralų polinkį kristalizuotis, nusėda gliukozės kristalai, o viršutiniuose sluoksniuose vyrauja fruktozė. Taigi tai neturi nieko bendra su mitiniu cukraus pridėjimu prie medaus – tikras medus kristalizuojasi išlaikant visas maistines vertes. Taip pat visada patariame tinkamai laikyti medų.
Sukietėjusį medų visada galima suskystinti šiek tiek jį pašildžius. Visi šie procesai yra grįžtami – tereikia pašildyti indelį medaus vandens vonelėje arba orkaitėje. Tačiau nereikėtų įkaitinti medų iki aukštesnės nei 40 laipsnių Celsijaus temperatūros, nes karštyje jis praranda savo gerąsias savybes. Tikras medus taip pat yra sunkus, tad 1 litras medaus turi sverti ne mažiau, nei 1,4 kilogramo.
You must be logged in to post a comment Login