Mama su nekantrumu laukė sūnaus darželio nuotraukų, tačiau net išsižiojo pamačiusi, ką savavališkai padarė fotografas su berniuko atvaizdu - Pertraukėlė.net - Tavo laisvalaikiui
Nuotraukos yra nuostabus būdas išsaugoti gyvenimo prisiminimus. Mes visi mėgstame atsigręžti atgal ir prisiminti savo ypatingas akimirkas, šventes, pažvelgti į tai, kaip pasikeitėme gyvenime ir pan. Kai kurie žmonės nuotraukose nori visada atrodyti geriau, nei realybėje, nes grožio kultas, kad ir kaip jam priešintumėmės, yra vis dar labai svarbus mūsų visuomenėje.
Retušavimo galia
Tačiau vis daugiau žmonių kovoja su retušavimu ar nenatūraliu pozavimu nuotraukoms, nes kur kas daugiau žmonių vertina natūralumą ir realybę. Kartais mums net nesuprantama, kodėl ir taip gražus žmogus nori dar labiau save pagražinti nuotraukose, kai tam nėra jokios būtinybės. Kur kas labiau mus šokiruoja, kai tokios tendencijos pereina į sritis, kur jų neturėtų būti.
Whitney Rose su sūnumi labai laukė dienos, kai jo darželyje bus daromos nuotraukos. Mažylis Phillip taip pat laukė tos akimirkos ir su džiugesiu grįžo namo po fotosesijos. Tačiau jo mamos džiugesys greitai dingo, kai ji pamatė sūnaus nuotraukas. Ji pastebėjo detalę, apie kurią net nebūtų pagalvojusi. Whitney yra ištekėjusi už kurčiojo ir kartu jie turi du vaikus, turinčius klausos negalią.
Jie yra tokie pat gabūs, protingi ir judrūs vaikai, kaip ir kiti jų bendraamžiai. Vienintėlis skirtumas yra tas, kad jie dėvi klausos aparatus. Whitney su vyru nuo mažumės auklėjo sūnus taip, kad jie nesigėdytų savo negalios ir klausos aparato, o sekėsi jiems tikrai puikiai. Mažasis Phillip didžiuojasi savo “pagalbininku” ausyje ir dažnai keičia net klausos aparato spalvas pagal nuotaikas.
Tai tapo tokiu pačiu aksesuaru vaikui, kaip mergaitei spalvoti segtukai plaukuose. Tačiau Phillip nuotraukose klausos aparato nebuvo. Faktas buvo tas, kad berniukas fotografavosi tikrai neišsiėmęs klausos aparato, o fotografas ir nuotraukas apdirbusi komanda tiesiog fotošopo pagalba juos pašalino iš nuotraukos.
Atrodytų, jokia čia bėda, kodėl kelti triukšmą? Na, pačios Whitney žodžiais, visų pirma, vaikų nuotraukos neturi niekaip būti retušuojamos. Kai koreguojame jau net vaikų išvaizdą, tai siunčia jiems labai blogą žinutę – vaikams jau nuo mažumės yra įteigiama, kad su tuo, kaip jie atrodo, yra kažkas blogai. Ji visą vaiko gyvenimą praleido auklėdama sūnų ta kryptimi, kad jis nebūtų varžomas savo klausos negalios ir niekada nesijaustų prastesnis už kitus.
Tad kodėl reikėjo jo nuotrauką perdaryti į tokią, kurioje būtų trūkstamas vienas iš jo kasdienybės atributų? Klausos aparatas yra dalis jo gyvenimo, o pašalindami jį iš nuotraukos, fotografai nusiuntė tiesioginę žinutę – tavo trūkumai yra negražūs ir nuotraukoje jų neturi likti. Nenuostabu, kad Whitney tai labai nepatiko, o šiuo nutikimu, kaip ir kitomis savo šeimos gyvenimo akimirkomis, ji pasidalino savo socialiniuose tinkluose.
Kaip ir buvo galima tikėtis, ji sulaukė didelio palaikymo ir tokio pat pasipiktinimo savavališku fotografų darbu. Visi žmonės yra savotiškai gražūs ir nepakartojami. Visi vaikai yra idealūs ir vaikystė tikrai nėra tas laikas, kai turime vaikus mokyti graužtis dėl savo išvaizdos dar darželyje. Whitney naudoja savo socialinių tinklų paskyras su tikslu šviesti žmones apie klausos negalią ir kaip jos šeimos gyvena tokioje situacijoje.
Whitney sumontuotam video išplitus po visą internetą, iškilo ir dar daugiau pavyzdžių, kai tėvai būdavo pakraupę nuo vaikų nuotraukų, darytų mokykloje. Jau ne vienas atvejis parodė, kai fotografai ne tik pakeičia apšvietimą ar kitus pamatinius nuotraukų komponentus, tačiau išbalina vaikų dantis, išlygina jų odos tekstūras ir panašiai. Pavyzdžiui, šiam vaikui buvo pašalintos strazdanos, kurios yra dalis jo veido. Strazdanos!
Šiais laikais gyvename su tokia didele krūva technologijų, kurios leidžia mums iš savęs nuotraukose padaryti žmones, visai niekuo nepanašius į mus. Jau seniai įrodyta, kad tokios programos yra kenksmingos žmogaus psichinei sveikatai, nes kas kartą sukuria vis mažiau realų savęs vaizdą. Kai prisižiūrime į savo retušuotas nuotraukas ir vėliau pažvelgiame į veidrodį ir matome visai kitą žmogų, nenuostabu, kad susergame depresija, kūno dismorfija, bulimija, anoreksija ir kitomis, dažnai mirtinomis ligomis.
Norėdami gyventi sveikoje visuomenėje, turėtume vertinti save ir kitus už natūralumą, už tai, kokie esame iš tiesų ir, svarbiausia, kas sudėta mūsų viduje. Ar jūs pritariate tendencijoms, kai jau mažų vaikų nuotraukos pradedamos retušuoti? Ar ši mama padarė teisingai, kai parodė savo pasipiktinimą ir paviešino šią problemą? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose!