Neįgalaus 2-mečio tėvai nežinojo iš kur gauti net 20 000 elektriniam vežimėliui. Jie net neįsivaizdavo, kad sulauks skambučio iš vietos mokyklos ir sužinos, kad yra kita išeitis - Pertraukėlė.net - Tavo laisvalaikiui
Neįgalaus 2-mečio tėvai nežinojo iš kur gauti net 20 000 elektriniam vežimėliui. Jie net neįsivaizdavo, kad sulauks skambučio iš vietos mokyklos ir sužinos, kad yra kita išeitis
2 metų Cillian Jackson iš Farmingtono miesto, Minesotos negali vaikščioti dėl genetinės ligos, su kuria jis gimė. Jis dažnai yra nešiojamas tėvų arba įdedamas į vaikišką vežimėlį, nes jis negali vaikščioti kaip kiti vaikai. Tačiau sumanių ir žingeidžių mokinių iš vietinės vidurinės mokyklos robotikos komandos dėka, Cilian gyvenimas pasikeitė neatpažįstamai.
Tyler ir Krissy Jackson ilgai galvojo, ką reikės daryti sūnui, kuriam būtinai reikia jo mobilumą įgalinančio aparato.
Kai pora kreipėsi į sveikatos draudimo kompanijas, jie sulaukė negailestingo atsakymo – niekas negali kompensuoti Cillian reikalingo elektrinio vežimėlio, kuris porai kainuotų apie 20 000. Sunku ir įsivaizduoti kokioje neviltyje jautėsi pora, supratusi, kad finansiškai negali susitvarkyti su rūpesčiu, kuris pagerintų sūnaus gyvenimo kokybę. Savo liūdesiu jie pasidalino su berniuko fizioterapeutu, kuris jau kurį laiką tapo net šeimos draugu.
Jis užsiminė, kad elektrinis vežimėlis nėra vienintelė išeitis ir kad pora gali ieškoti alternatyvų. Vyras patarė Tyler kreiptis į organizaciją “Go Baby Go”, kuri užsiima labdaringa veikla, susijusia su neįgaliais vaikais. Pora daug nesitikėjo, nes tokios organizacijos paprastai neturi didelių neišsemiamų fondų, kuriais jie galėtų aprūpinti kiekvieną neįgalų vaiką jiems reikiamais prietaisais. Tačiau organizacija turėjo alternatyvių idėjų, kurias jie anksčiau sėkmingai buvo įgyvendinę ir apie kurias Jackson šeima net nežinojo.
Organizacija šeimos vardu kreipėsi į vietos vidurinę mokyklą, kurioje veikė robotikos būrelis robotų kūrimo entuziastams. Organizacija pasiūlė vaikams naują projektą, kuris sujungtų jiems patinkančią sritį ir tuo pat metu padėtų vietos šeimai. Nesunku atspėti, kad vaikai su dideliu užsidegimu priėmė iššūkį ir ėmėsi darbo. Netikėto skambučio iš mokyklos sulaukusi šeima negalėjo patikėti tuo, kad netrukus Cillian galės laisviau judėti ir viskas tik gerų ir nuoširdžių vaikų pagalba!
Komanda sustabdė visus kitus darbus ir pradėjo dirbti su projektu.Mokinių grupė pakeitė Tylerio ir Krissy pateiktą žaislinį vaikišką automobilį „Power Wheels“. Jie perjungė beveik visas elektros dalis ir sumontavo naują iš „Amazon“ pirktą sėdynę su penkių taškų diržais, kad Cillian neiškristų. Mokiniai programavo, sujungė laidus, atliko visą darbą. Iš pradžių automobilis-vežimėlis buvo su dviem vairasvirtėmis, tačiau vėliau vaikai suprato, kad reikia valdymą dar labiau supaprastinti.
Nieko nebūtų liūdniau, jei Cillian vežimėlis nepatiktų dėl to, kad juo sudėtinga naudotis. Taigi patys mokiniai surašė savo naują valdymo kodą, kad sukurtų vieną, kelių krypčių vairasvirtę, kuria berniukui bus lengviau manevruoti.
Komandos narys Drew Eisenzimmer sakė: „Užuot atlikę paprastą betikslę užduotį, mes padedame pakeisti kažkieno gyvenimą“.
Iš tiesų, net mokytojas prisipažino, kad tokie projektai yra tai, ko šie vaikai labiausiai ir turi išmokti. Kurti robotus yra smagu, tačiau vaikai turi taip pat išmokti to, kad ateityje jie turi kurti robotus, kurie pasitarnautų žmonėms, palengvintų ir pakeistų į gerą jų gyvenimus. Tai buvo puiki pamoka visiems.
Dėkodama už sunkų mokinių darbą, Krissy pasakė: „Šie vaikai skyrė laiko iš savo įtempto grafiko, kad tai padarytų dėl mūsų sūnaus. Esame labai dėkingi. Tai tikrai padeda jam tyrinėti savo aplinką taip, kaip jis niekada anksčiau negalėjo.”
Baigę darbą, mokiniai pristatė Cillian naują vežimėlį-mašiną. Berniukas iškart ėmė važiuoti, o jo veidas švytėjo iš džiaugsmo. Abiems tėvams tai taip pat buvo nepaprastai emocinga akimirka, kai ji pirmą kartą pamatė savo sūnų judantį savarankiškai.
“Pamatyti jį pagaliau pirmą kartą esant nepriklausomam, buvo neįtikėtina. Ir matyti visus vaikus, kurie jį nudžiugino ir buvo tokie laimingi tuo, ką padarė – buvo nuostabu.”- sujaudintas kalbėjo tėvas.
Vidurinės robotikos komanda daugelį metų laimėjo įvairius apdovanojimus, tačiau šis „Cillian“ projektas jiems buvo visiškai kitoks pasiekimas. Jie išmoko labai didelę gyvenimo pamoką – darant gerus darbus ir matant laimingus veidus užplūsta neįkainojamas ir nepamatuojamas pasididžiavimo jausmas, kurio negali nupirkti absoliučiai jokie pinigai. Šaunuoliai!