Po garsiausių pasaulio skyrybų visi skaičiavo turtingiausios pasaulio moters pinigus, kuriuos ji gavo iš buvusio vyro. Dabar visi kalba apie tai, kur ji išleido gautus milijardus - Pertraukėlė.net - Tavo laisvalaikiui
Po garsiausių pasaulio skyrybų visi skaičiavo turtingiausios pasaulio moters pinigus, kuriuos ji gavo iš buvusio vyro. Dabar visi kalba apie tai, kur ji išleido gautus milijardus
Kartais visai įdomu pasikapstyti po turtingųjų gyvenimus, vien dėl to, kad sužinotume, kas gi yra šio pasaulio “grietinėlėje”. Kokie gi žmonės valdo didžiąją dalį pasaulio turtų? Visi esame girdėję apie tą 1 procentą, kuris valdo 95 procentus visų pasaulio pinigų. Neretas tikrai žino ir Jeff Bezos, Amazon grupės savininką, kurio verslas leido jam vadintis turtingiausiu pasaulio žmogumi net 3 metus iš eilės.
Jeff Bezos yra pakankamai privatus žmogus, kaip ir dauguma tokių turtuolių, tačiau apie jo skyrybas su žmona Mackenzie Scott išgirdo visas pasaulis. Šios skyrybos buvo pavadintos net “pačiomis brangiausiomis” skyrybomis pasaulyje, nes visiems knietėjo sužinoti, kiek gi milijardų po skyrybų ateiteks Mackenzie. Ši moteris yra garsi ne tik dėl savo šeimyninių santykių. Savo gyvenime ji nuveikė nemažai – parašė dvi knygas, buvo ir tebėra aktyvi filantropė, o ką jau sakyti apie tai, kad ji buvo aktyvi savo vyro verslo dalis.
Vis dėlto ji ir Jeff kartu nugyveno 25-erius metus. Tad visi su nekantrumu laukė Mackenzie pranešimo apie tai, kiek pinigų jai atiteko. Galima paklausti – o kodėl gi kažkas turi dalintis tokiomis intymiomis detalėmis? Kodėl ji viešai skelbia tuos skaičius? Iš dalies todėl, kad jų turtai ir kiekiai visą laiką yra skaičiuojami ir fiksuojami. Mackenzie niekada negalėtų nuslėpti to, ką žmonės bet kokiu atveju sužinotų. Kita, ir kur kas svarbesnė priežastis, buvo tai, kad moteris nenorėjo slėpti savo turto.
Turto, kurio didžiąją dalį ji pasižadėjo atiduoti labdarai. Mackenzie Scott, po skyrybų tapo turtingiausia pasaulio moterimi su beveik 70 milijardų dolerių turto. Be abejonės, per pasaulį nuvilnijo banga emocijų dėl tokių beprotiškų sumų. Tačiau Mackenzie nesistengė išlikti turtingiausia moterimi pasaulyje ir dar tais pačiais metais pradėjo tęsėti savo pažadą – atiduodama iš karto beveik 6 milijardus dolerių labdarai.
Nepraėjus nei pusmečiui, ji vėl paaukojo 3 milijardus. Vos prieš porą dienų, moteris vėl pranešė, kad beveik 4 milijardai dolerių vėl buvo paskirtstyti po įvairias labdaros organizacijas visame pasaulyje. Palyginimui, jos buvęs vyras (turtingiausias žmogus pasaulyje) tuo metu labdarai aukojo keletą kartų mažesnes sumas, nors galėtų – keletą kartų didesnes.
Gali būti, kad sekdamas buvusios žmonos pavyzdžiu, jis suaktyvėjo filantropiškai ir tik praėjusiais metais pradėjo aukoti dideles sumas, nenorėdamas atrodyti prastai. Kaip ten bebūtų, tokias lenktynes mes palaikome – kai turtingieji lenktyniauja tarpusavyje dėl to, kas atiduos daugiau savo pinigų kuriems jų labiausiai reikia.
Geriausiai jos dabartinį gyvenimą atspindi šie moters žodžiai: “Aš net neabejoju ta galia, kurią sukuria žmonės, vadovaudamiesi impulsu duoti kitiems. Joks kitas veiksmas nesukuria tokio pakartotinio efekto, nei noras tarnauti kitiems. Mano požiūris į filantropiją ir toliau bus toks, koks ir dabar. Aš nelauksiu gyvenimo pabaigos ir nenustosiu duoti, kol sąskaitoje liks nulis”.
Galime daug ką blogo galvoti apie turtuolius, kurie šiame pasaulyje turi praktiškai viską. Tačiau džiugu žinoti, kad dalis tų žmonių, pasiekusių aukščiausias ekonomines viršūnes, yra tokie patys žmonės, kaip mes ir turi gerą didelę širdį, kupiną natūralaus, žmogiško noro padėti kitiems.