Keičiantis sezonams neturime kitos išeities, tik tvarkytis spintas ir batų dėžes bei slėpti netinkamus dėvėti batus iki šiltesnių laikų. Labai svarbu į sandėliukus ir giliausius spintų kampelius sudėti švarius daiktus, todėl šiandien papasakosime pagrindines ir išbandytas taisykles, kaip skalbti batus skalbyklėje, kokių batų jokiu būdu negalima plauti ir kitos informacijos.
Kiekvienai batų porai privalu atrasti patį tinkamiausią ir saugiausią valymo/plovimo būdą. Kartais žmonės nustemba sužinoję, kad kai kurios poros batų išsiplauna kur kas kokybiškiau ir saugiau skalbyklėje, nei valant juos rankomis. Balti sportbačiai yra iš viso skaudi tema dažnam, kuris nori atrodyti stilingai, tačiau turi mažai žinių, kaip išlaikyti batus visada gražios, baltos spalvos.
Visada svarbu prisiminti, kad rankinis batų skalbimas dažnai gali būti pražūtingas, nes priklausomai nuo to, kiek jėgos naudojate šveisdami, kiek skalbiklio užpilate ant medžiagų ar kokio karštumo naudojate vandenį. Kartais būna, kad batų gamintojas patikslina, kokie yra tinkamiausi būdai prižiūrėti savo avalynę.
Dažniausiai skalbyklėje galima skalbti sportinius batelius, teniso batelius ar inkariukus. Sporto batelius iš viso būtina skalbti reguliariai, nes juose kaupiasi bakterijos, nemalonus kvapas. Geras patarimas yra kartais įberti sodos į sportbačių vidų prieš švelnų skalbimą.
Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip pagaminti jūsų batai. Jei po trumpo sezono matote, kad batai atsiklijavo – reiškia buvo panaudoti nekokybiški klijai gamyboje ir skalbimo metu situacija gali pablogėti. Taip būna nedažnai, tačiau aklai sumesti batus į skalbimo būgną taip pat nereikėtų skubėti.
Prieš skalbimą būtina su šepečiu ar šluoste nuvalyti visus priskretusius purvus, o svarbiausia – išvalyti bato padą. Tada reikia ištraukti batų raištelius, išplauti juos atskirai rankomis arba pakeisti naujais. Labai svarbu naudoti švelnų, dezinfekuojantį skystą skalbiklį, kuris pasižymi veiksmingumu net žemoje temperatūroje. Kitas svarbus žingsnis – nustatyti tinkamą skalbimo programą. Batų skalbimui tinka itin delikatiems skalbiniams skirtas rėžimas, žema skalbimo temperatūra ir kuo mažiau apsukų gręžiant.
Vienas geresnių patarimų, kurį sužinojome – skalbti batus sudėjus juos į tinklinius maišelius, įvyniojus į seną rankšluostį ar seną pagalvės užvalkalą. Šis žingsnis apsaugos jūsų skalbyklės būgną. Po skalbimo labai svarbu greitai ir pilnai batus išdžiovinti. Tam tinka džiovinimas ant radiatorių ar gyvatuko. Jeigu dar pasitaiko šiltos ir itin saulėtos dienos, galima padžiauti batelius tiesioginėje saulės šviesoje lauke.
Kokių batų skalbti skalbyklėje nevalia?
Kai kuri avalynė yra visiškai neskirta plovimui skalbyklėje, kai kurie batai aplamai negali turėti jokio kontakto su vandeniu. Dar kiti batai gali tiesiog sugadinti skalbyklę ir padaryti daug nuostolių.
Skalbyklėje plauti negalima:
Odinių arba zomšinių batų
Batų su kulnu
Espadrilių (lengvai suyra padas)
Batai su smulkiais papuošimais: grandinėlėmis, akmenėliais ar kniedėmis
Darbo batai, kurie dažnai turi metalinius pastiprinimus ties kulnu, pade ar priekyje
Itin purvini batai, aplipę cementu ar kitomis sunkiai nugramdomomis statybinėmis medžiagomis
Kaip tinkamai plauti batus rankomis?
Ne kiekvienas išdrįs mesti mylimus batus į skalbyklę ir tikėtis, kad batų nesugadins. Be abejonės, variantas plauti avalynę rankomis yra tikrai galimas, tačiau labai svarbu tai daryti tinkamai. Svarbu nenaudoti per karšto vandens, per grubių ir kietų šveitiklių ar kempinių.
Taip pat svarbu naudoti labai nedaug švelnaus skalbinių skyščio, o geriausias draugas net ir plaunant batus bus paprasčiausias ūkinis muilas. Jei turite seną nenaudojamą švenlų ar vidutinio kietumo dantų šepetėlį, valymą atliksite itin preciziškai ir švelniai.
Jei manote, kad šis straipsnis buvo naudingas jums ir gali pravesti kitiems, pasidalinkite juo su draugais!
You must be logged in to post a comment Login