Dalykai, kurios man reikėjo žinoti, prieš pasirašant nuomos sutartį. Visada pasitikrinkite šį sąrašą prieš perkant ar nuomuojantis būstą - Pertraukėlė.net - Tavo laisvalaikiui

Patarimai

Dalykai, kurios man reikėjo žinoti, prieš pasirašant nuomos sutartį. Visada pasitikrinkite šį sąrašą prieš perkant ar nuomuojantis būstą

Parašė

-

Būsto pasirinkimas nuomai ar pirkimui yra labai didelis sprendimas, kurį turime labai gerai apgalvoti. Tačiau kai pažiūrime į pasiūlą, kiekvienas variantas visada turi savų pliusų bei minusų. Tikriausiai kiekvienas žmogus, kuris nors kartą pasirašė nuomos ar būsto pirkimo sutartį, gali papasakoti apie savo patirtį ir dalykus, ties kuriais “prašovė”. Todėl šiandien dalinuosi atmintine, kurią pravartu žinoti kiekvienam ieškančiam savo naujų namų. 

Patikrinkite, kur namuose yra išdėstyti elektros lizdai ir ar jie veikia

Niekam nėra malonu gyventi erdvėje, apkrautoje laidais ir ilgikliais. Patirkinkite visas namų erdves ir jose išdėstytus elektros lizdus. Jei matote, kaip apstatysite, pavyzdžiui, svetainę, įsitikinkite, kad vietose, kur norite pastatyti televizorių ir kitus prietaisus, yra pasiekiamas elektros lizdas. Kai kurie namai yra protingai ir pakankamai standartiškai išdėstyti, tad tokių problemų kyla retai. Tačiau apžiūrint būstą reikėtų atkreipti dėmesį ir į tokį, atrodytų smulkmenišką dalyką. 

Ateikite apžiūrėti buto ne vieną kartą

Nors dažnai taip nutinka, kad buto ar namo apžiūra brokerių yra organizuojama dienos ar ryto metu, pasistenkite apsilankyti objekte vakarop, kai visi kaimynai būna namie. Tik tada galėsite tinkamai įvertinti, ar namai turi pakankamą garso izoliaciją, ar virš bei po savo butu neturėsite kaimynų, kurie ištisai leidžia garsiai muziką ar labai garsiai kalbasi. Taip pat praleiskite kelioliką minučių vakare namo kieme, tam kad įvertintumėt kiek aplink būna žmonių, koks jų kontingentas. Galbūt pastebėsite, kad netoliese yra baras su neįtikėtinai agresyvia ar garsia publika, ko nelabai pamatysite dienos metu. 

Sužinokite savo teises

Pasirašydami nuomos sutartį su privačiu asmeniu, jūs retai kada galėsite įvertinti, koks jūsų nuomotojas yra žmogus, sutikus jį vos kartą ar du. Žmonių būna visokių, tad būtinai aptarklite ir įrašykite į sutartį taisykles, saugančias jūsų privatumą. Tai reiškia, kad nuomuotojas įsipareigoja pvz. visada tik raštu kreiptis į jus su klausimu, ar gali apsilankyti bute patikrinimui, ar kokiems nors remonto darbams. Tai, kad butas priklauso jam, dar nereiškia, kad nuomininkas neturi teisės toje erdvėje jaustis saugiai ir privačiai. Bet kokie vizitai privalo įvykti tik su jūsų sutikimu ir sutartu laiku. 

Patikrinkite, ar būste jūsų mobilusis ryšys yra geras

Nieko nėra blogiau, nei neturėti ryšio savo telefone ir būti priverstam atsiliepti į skambutį išėjus į lauką. Su šiandieniniais telefono ryšių operatoriais tai yra reta problema, tačiau verta atkreipti dėmesį, kaip būste “traukia” jūsų telefono ryšys. Jei ryšys prastas, galima alternatyva yra keisti operatorių, o galbūt tiesiog ieškoti kito, tinkamesnio būsto. 

Atkreipkite dėmesį, ar nuomotojas nereikalauja per daug

Nuomotojas prieš perleidžiant savo turtą į nuomininko rankas tikrai privalo nustatyti kažkokias pagrindines taisykles, kuriomis nuomininkai turi vadovautis naudojant ne savo turtą. Tačiau svarbu žinoti, kai nuomuotojas peržengia ribas – jei sutartyje yra smulkmeniškai reguliuojami absurdiški dalykai (kaip turėtumėt tvarkytis, kiek ir kokių svečių galima priimti bute, ar galima, kad pas jus kažkas nakvotų), reikėtų įvertinti, ar su tokiu nuomotoju sutarsite ateityje, jei jis yra per daug kontroliuojantis individas. 

Nebijokite naujų pažinčių

Drąsiai pasibelskite į kaimynų duris, susipažinkite su jais. Galite pokalbį pradėti tiesiog pasiteiraujant kokių nors su butu susijusių dalykų – pavyzdžiui kokį interneto tiekėją jie yra pasirinkę, kas prižiūri laiptinę ir t.t. Vienu metu galite gauti svarbios informacijos bei įvertinti, kas gyventų jums už sienos. Nėra nieko blogiau už piktus ir nedraugiškus kaimynus!

Būkite atidūs detalėms

Jei nuspręsite vis dėlto pasirašyti sutartį, paprašykite sudaryti perdavimo aktą su smulkiausiomis detalėmis. Patys užfiksuokite ir nufotografuokite visus trūkumus prieš įsikeliant į butą. Tai apsaugos jus vėliau nuo nepagrįstų kaltinimų, kad niekur neužfiksuotus pažeidimus padarėte ir turite nuomotojui kompensuoti būtent jūs.

Visada komuninkuokite su nuomotoju raštu

Gyvenime būna įvairių situacijų, įvairių problemų. Su žmogumi, su kuriuo jus sieja sutartis, labai svarbu komunikuoti raštu. Viskas yra tam, kad vėliau visada turėtumėt savo pokalbių įrodymus. Net jei jūsų santykiai su nuomotoju yra labai geri, svarbius klausimus yra būtina aptarti raštu vėlesniam įrodymui. Žmonės būna visokie, tad net ir patys draugiškiausi santykiai gali virsti problematiškais. 

Patikrinkite vandens spaudimą

Nėra nieko blogiau, nei silpnas vandens spaudimas. Apžiūrėdami būstą išbandykite maišytuvus tiek vonioje, tiek virtuvėje. Gali paaiškėti, kad problema nėra lengvai taisoma, o ją praleidę vėliau negalėsite pasimėgauti maloniu ir atpalaiduojančiu dušu ir nervinsitės kasdien. 

 

Egzistuoja dar milijonas kitų gairių, kuriomis vadovaujantis reikėtų vertinti savo būsimuosius namus. Tikiuosi, kad šie patarimai padės išvengti siaubo istorijų su nuomininkais ar nuomotojais!

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

POPULIARU

© 2021 Pertraukele.net - be raštiško sutikimo kopijuoti ar kitaip atgaminti turinį draudžiama