Girtas vyras aprėkė padavėją dėl to, kad restorane nebuvo laisvų staliukų. Padavėja nekreipė į tai pernelyg daug dėmesio, tačiau po savaitės gautas laiškas privertė ją išsižioti - Pertraukėlė.net - Tavo laisvalaikiui
Girtas vyras aprėkė padavėją dėl to, kad restorane nebuvo laisvų staliukų. Padavėja nekreipė į tai pernelyg daug dėmesio, tačiau po savaitės gautas laiškas privertė ją išsižioti
Tammy Stirk Ramsey pastaruosius 25 metus dirbo aptarnavimo srityje. Ilgą laiką dirbusi padavėja, ji įsimylėjo darbą su žmonėmis, nepaisant to, kad per savo ilgus darbo metus ji yra sutikusi ne tik malonių ir draugiškų žmonių. Galima sakyti, kad ji užsiaugino storą odą, kadangi neretai jai tenka susidurti su agresyviais, grubiais ir nepagarbiais klientais.
Ji išmoko šypsotis ir gūžčioti pečiais, kai klientai yra nepagarbūs, o ši taktika neleidžia jiems sugadinti likusios darbo dienos. Panašiai ji pasielgė ir su vienu klientu vieną labiausiai užimtų savaitgalių JAV – liepos 4-osios savaitgalį. Paprastai JAV visi turi laisvas dienas tuo metu, jie keliauja, pramogauja ir švenčia. Be abejonės, Tammy darbovietė irgi buvo prikimšta lankytojų. Tą dieną Tammy dirbo svečių pasitikime prie durų ir laisvų staliukų skirstyme.
Liepos 5-osios vakarą Tammy patyrė tai, kas jai nebuvo nauja, bet iš tiesų buvo nemalonu. Vienas įkaušęs klientas šaukė ant jos ir kolegės, kai jam ir jo kompanionams staliuko teko laukti pusantros valandos. Vyras keikėsi, kėlė balsą ir kartojo, kad tai yra nesąmonė laukti staliuko pusantros valandos. Bėda ta, kad Tammy nėra magė, kuri iš niekur pirštų spragtelėjimu gali sukurti laisvų stalų restorane. Vyras tiesiog nenorėjo suprasti, kad judriausią metų savaitgalį gali tekti iš viso likti be staliuko.
Tammy puikiai žinojo, kad per šitiek metų ji tikrai ištobulino savo įgudžius. Ji padarys tikrai viską, kad klientas būtų patenkintas. Tačiaau esant situacijoms, kai tai neįmanoma, ji gali tik atsiprašyti. Tą patį ji pasakė šiam nepatenkintam ir agresyviam klientui, kuris išėjo kartodamas „Nesąmonė“. Praėjus kelioms savaitėms Tammy be abejonės pamiršo apie šį įvykį, tad ją labai nustebino netikėtas laiškas, adresuotas jai.
Tai buvo laiškas nuo to paties įniršusio vyro, kuris ją apšaukė. Tammy per visą savo karjerą sutiko daug nepagarbių žmonių, tačiau tai jai buvo pirmas kartas. „Sugėdintas klientas“ atsiuntė laišką, kuriame išreiškė atsiprašymą. Be to, grauždamasis dėl savo poelgio, jis atsiuntė 100 dolerių arbatpinigių. „Aš su ja elgiausi labai grubiai – tai man nebūdinga – aš gerbiu žmones kur kas labiau, nei tą dieną pademonstravau“, – rašė klientas. „Galbūt tą lėmė kokteiliai, išgerti prieš prieš atvykstant vakarienės – tačiau mano elgesiui nėra jokio pateisinimo“.
Tammy sakė, kad raštelį perskaitė tris kartus, nes tokio atsiprašymo ji negalėjo net įsivaizduoti. „Jaučiuosi blogai“– buvo tęsiama žinutėje. „Įprastai esu tas žmogus, kuris drausmina kitus ir liepia žmonėms būti maloniems aptarnaujančiam personalui. Jaučiuosi kaip veidmainis“. Laiško autorius sakė, kad kitą kartą lankydamasis toje įstaigoje ketina asmeniškai atsiprašyti merginų, paminėdamas, kad jis ir jo šeima kasmet ten vyksta liepos ketvirtosios savaitės proga daugiau nei 25 metus.
Tammy sakė, kad tą savaitgalį susidūrė su keletu nemandagių klientų, todėl nelabai prisimena įvykio. Tačiau ji prisimena, kad keli žmonės jos atsiprašė vyro, kuris parašė šį laišką, vardu. Tammy teigė, kad prisipažinti klydusiam yra aukščiausios pagarbos vertas veiksmas. Tai geras pavyzdys visiems, kaip kartais galima pasielgti su tais žmonėmis, kuriuos klysdami sužeidžiame, kad ir žodžiais. Padavėja manė, kad laiško su atsiprašymu būtų pakakę, bet arbatpinigiai buvo labai malonus gestas.
Visa ši istorija žaibiškai pasklido internete, kai Tammy pasidalino laiško nuotrauka internete, specialiame puslapyje, kur aptarnaujantis personalas dalijasi įspūdžiais ir mintimis. Spėjama, kad šis laiškas buvo labai artimas širdžiai daugybei žmonių todėl, kad ne vienas iš mūsų esame dirbę aptarnavimo sferoje ir kone kiekvienas dirbęs yra susidūręs su žmonėmis, kaip laiško autorius. Kaip bebūtų liūdna, atsiprašymo sulaukia tikrai retas, tad vyro laiškas Tammy buvo tai, kas sukėlė didelį susižavėjimą.
Galima teigti, kad pagarbiausiai elgiasi su aptarnaujančiu personalu tie, kas patys yra dirbę tokioje pozicijoje. Taip yra dėl to, kad jie puikiai supranta viską, kas vyksta užkulisiuose, ko nemato joks klientas – per mažai darbuotojų, per didelis klientų kiekis, virtuvės problemos ir t.t. Kiti klientai dažniau mano, kad padavėjas yra jo asmeninis tarnas, kurį galima žeminti ir niekinti, jei paslauga nebuvo idealiai suteikta. Tammy istorija yra puiki ir įkvėpianti tuo, kad parodo, jog atsiprašyti ir pripažinti savo klaidas tikrai nėra sunku. Tokiu pavyzdžiu turėtume vadovautis visi, kurie nors kartą klydo ir yra per daug bailūs atsiprašyti. Atsiprašymas nėra silpnumo požymis, veikiau atvirkščiai – tik gana stiprūs žmonės tą sugeba.
You must be logged in to post a comment Login