Istorijos
Mama suvokė, kaip suklydo sūnaus auklėjime, kai sužinojo apie jo patyčias iš vaikų, kurie rengiasi dėvėtais drabužiais. Ji nusprendė pamokyti vaiką apie pinigus geriausiu būdu
Parašė
prieš 3 m.-
Autorius
BeataNors šiandien rastume šimtus knygų apie vaikų, paauglių auklėjimą, vis dar neegzistuoja vienas universalus būdas, kaip tinkamai įskiepyti vaikuose sveiką protą ir tvirtas moralines vertybes. Ką sakyti jau apie tai, kad geriausią psichologinį išsilavinimą turintys vaikų auklėjimo ekspertai patys patvirtina, kad su savo vaikais susitvarkyti jie kartais nesugeba. Tai tik liudija seną faktą – mes esame tėvais tokiais, kokiais tiesiog esame ir duodame vaikams tiek, kiek mes turime savyje.
Nepaisant to, visi žinome universalius dalykus, kuriuos stengiamės visomis išgalėmis įskiepyti vaikams – tai gerumas, pagarba kitiems, supratimas apie tai, kas gerai, o kas blogai. Tačiau kiekvienas tėvas ir mama gali su dideliu atodūsiu papasakoti istorijų, kaip jokios pastangos nebeveikia, kai ateina PAAUGLYSTĖ. Ne visi paaugliai yra maištaujantys, ne visi nori būti pasaulio bambomis. Tačiau dauguma – taip.
Mama vardu Cierra Forney suprato, kad metas pabandyti kažką naujo, kai sužinojo kai ką nemalonaus apie savo paauglį sūnų Anthony. Forney šeimoje auga 3 vaikai. Pati Cierra uždarbiauja iš namų, kai prižiūri mažamečius vaikus, o jos vyras yra pagrindinis šeimos maitintojas. Cierra nepasakytų, kad jie turi finansinių problemų. Veikiau jie “iš natūros” yra taupūs žmonės ir mėgsta gyventi už mažiau, nei jie uždirba. Tokį požiūrį sveikintų bet koks finansų specialistas, tačiau paaugliui tai buvo nesuprantama sąvoka.
Anthony įsivėlė į nemalonumus mokykloje, kai pasityčiojo iš vaikų, kurie devėjo drabužius iš vadinamų “labdaros” padruotuvių. Dėvėtų drabužių rinka yra populiari visame pasaulyje, o paskutinį dešimtmetį yra giriami žmonės, kurie renkasi dėvėtą drabužį, taip jį išgelbėjant nuo kelionės į šiukšlyną. Pati Cierra labai mėgsta JAV dėvėtų drabužių ir prekių parduotuvių tinklą “GoodWill”, kurio taikiniu ir buvo sūnaus pašaipos. Namuose, pokalbio su sūnumi metu, moteris išgirdo ją nuvylusią frazę.
“Kodėl mes gyvename kaip varguoliai, kai tokie nesame?” – paklausė mamos sūnus. Jis laikėsi savo noro dėvėti tik firminius drabužius, kurių jo spintoje tikrai netrūko. Tada mama suprato, kad atėjo laikas vaiką supažindinti su suvokimu apie pinigus. Juk kaip kitaip paauglys ką nors supras, jeigu jam nepaaiškinsi ir neparodysi, kaip uždirbami pinigai ir kaip protingai juos leisti? Kaip bausmę už patyčias mama nusprendė nusivesti sūnų į labdaros parduotuvę ir už 20 dolerių nusipirkti drabužių visai savaitei.
Iš pradžių Anthony demonstravo tipišką paauglišką aroganciją ir pasipriešinimą, tačiau jis pakluso mamai ir nuleidęs galvą padarė tai, kas jam buvo liepta. Jis buvo akivaizdžiai nepatenkintas ir demonstratyviai vilko drabužius parduotuvės grindimis. Cierra nusprendė išaugoti akimirką atsiminimui ir padarė nuotrauką, kuria ji pasidalino Facebooke.
Prie nuotraukos ji pridėjo trumpą pasakojimą :“Taigi, pastaruoju metu mano sūnus jaučiasi esąs privilegijuotas ir net apsipirkti parduotuvėje “Wallmart” jam yra per žema. Aš tokio elgesio netoleruosiu. Šiandien jam nepasiekiamas net ir “Wallmart” su naujais drabužiais. Šiandien jis apsipirks dėvėtų drabužių ir privalės suprasti, kaip vertinti tai, kas jam duodama”.
Ji norėjo sūnui parodyti, kad sunkiai uždirbtus pinigus leisti yra nelengva, o kai kurie žmonės šiais laikais įperka tik padėvėtas prekes. Tyčiotis iš tokių žmonių nedera ir tai daro jį blogu žmogumi. Anthony buvo laikas suprasti, kad tai, ką jis turi ir taip, yra žymiai daugiau, nei turi dauguma kitų vaikų.
Kadangi ši Cierra situacija yra iki skausmo pažįstama daugeliui tėvų, nenuostabu, kad jos nuotrauka išplito visame pasaulyje. Tai, ką ji išgyveno tą dieną su sūnumi, iki kaulų smegenų pažįstama kiekvienam, kas turi paauglius. Neaišku, ar tokia bausmė padėjo Anthony ką nors suprasti, nes, kaip jau minėjome, joks auklėjimo būdas nėra universaliai veiksmingas. Tačiau tikimės, kad ši istorija primis visiems tėvams – jūs ne vieni savo sunkumuose su vaikais. Stiprybės!
Taip pat skaityk
-
Ar 8 mėnesių kūdikį į universitetą vedanti mama yra atsakinga ar neatsakinga? Jaunos moters istorija sulaukė karštų diskusijų
-
Mama sako, kad negali vežti dukters į mokyklą dėl kitų mamų pavydo: „Esu per daug graži“
-
Benamės trijų vaikų mamos klaidingas pranešimas Facebook’e tapo stebuklu, kuris pakeitė jos gyvenimą. Neplanuotas žingsnis suteikė galimybę pradėti naują gyvenimo etapą
-
Praradusi butą, mama pati susikūrė namus sau ir mažai dukrytei, parodydama, kad net ir sunkiausiais laikais galima rasti būdų, kaip pasiekti laimę ir stabilumą
-
Mama buvo priversta išsiskirti su sūnumi vos tik jam gimus, tačiau po ilgų 48 vilties metų jie susitiko. Jų istorija paplito visame pasaulyje, o susitikimo akimirka sugraudino visus
-
Šeima patyrė šoką, kai po pietų restorane ant savo automobilio lango rado šlykščią žinutę. Vietoje pykčio, moteris viešai padėkojo anonimui už įžeidimus dėl netikėtos priežasties