Prisijunkite prie mūsų

Patarimai

Jei kada nors rasite savo namų spyną užklijuotą lipnia juosta, žinokite – jūsų namus stebi vagys. Štai, kodėl jie tai daro ir ką daryti, jei pamatote lipnią juostą net ant svetimų durų

Parašė

-

Namai turi būti saugi ir rami vieta, kurioje turėtume jaustis gerai, tačiau kiekvienas iš mūsų galime tapti lengvu įsilaužėlių taikiniu. Amoralūs žmonės, norintys pasisavinti svetimą turtą egzistavo visados, tad apsaugoti savo namus yra kiekvieno iš mūsų užduotis.

Reklama

Pasirodo, vagys tampa vis gudresni ir gudresni, sugalvojantys vis naujų būdų, kaip įsilaužti į namus, kai juose nėra šeimininkų. Jungtinėje Karalystėje paplito pranešimai apie naują nusikaltėlių taktiką patikrinimui, ar namuose nieko nėra. Vagys užklijuoja lipnios juostos gabalėlius ant rakto skylučių.

Koks jų tikslas? Pažymėti namus, kuriuos lengva apiplėšti. Užklijavę rakto skylutę vagys sugrįžta kitą dieną patikrinti, ar lipni juosta vis dar ant spynos, ar yra nulipdyta. Jei jos nebėra – reiškias šeimininkai yra namie ir yra grįžę į butą ar namą. Jei lipni juosta likusi – reiškia į tuos namus niekas dar negrįžo ir šeimininkai gali būti išvykę. 

Reklama

Nusikaltėliai gali stebėti tokius pažymėtus namus ir porą dienų, įsitikinant, kad, pavyzdžiui, namo gyventojai yra išvykę atostogų. Tokiu būdu jau buvo žymėti ir namai Lenkijoje.  Ši gudrybė pasiteisina, kai kas nors išvyksta atostogų arba miršta, o butas lieka be šeimininkų, kol tvarkomas testamentas. Su užklijuotomis spynomis susidūrę namų savininkai iš pradžių nežinojo, kas tai. Daugybė žmonių galvojo, kad tai koks vaikų ar kaimynų pokštas.

Pasirodo, tai buvo pavojaus signalas, kad kaimynystę aktyviai stebi vagišiai. Laimei, dabar žinodami žmonės apie tokią jų gudrybę žmonės gali sustiprinti namų apsaugą ir išvengti pavojaus. Taip pat galite padėti savo kaimynams ir visiškai svetimiems žmonėms – jei pamatysite tokią lipnią juostą ant svetimų durų, padarykite jiems paslaugą ir ją nuimkite. Tai gali suklaidinti tykojančius vagis. 

Šiais laikais yra daugybė priemonių, kaip apsaugoti savo turtą. Visų pirma – galima apdrausti savo namus ir juose esančius daiktus draudimu. Toliau eina vaizdo kameros, signalizacijos ar net naminiai gyvūnai. Šunys nėra pati patikimiausia apsaugos nuo įsilauželių priemonė, tačiau yra nustatyta, kad lojantys keturkojai atgraso vagišius.

Reklama

Taip būna ne tik dėl pavojaus būti sužalotam, bet ir dėl to, kad namie esantis naminis gyvūnas parodo, kad namo gali bet kuriuo metu grįžti šeimininkai. Be to, nepamirškite prieš išvykdami iš namų uždaryti langus ir duris. Jei išvykstate ilgam, paprašykite draugo ar kaimyno karts nuo karto apsilankyti jūsų namuose ir patikrinti, ar viskas gerai.

Būkite saugūs ir perspėkite kitus. 

POPULIARU