Prisijunkite prie mūsų

Sveikata

Moteris iš smalsumo paklausė draugių, ar kas nors turi panašią nagų formą. Ją apėmė didelis siaubas, kai gavo žinutę su paskatinimu bėgti pas gydytojus

Parašė

-

Gyvename laikais, kai interneto pagalba galime ne tik palaikyti artimus ryšius su draugais ar šeima, bet ir sužinoti daugybę naujų dalykų. Galime stebėti kitų gyvenimus ir dalintis savo džiaugsmų ar vargų akimirkomis. Nesvarbu, ar internetu naudojatės daug, ar mažai, kiekvienas iš mūsų yra gavęs kokios nors naudos iš šio neatskiriamo nuo mūsų dabartinio gyvenimo dalyko.

Reklama

53-ejų Jean Williams Taylor niekada neturėjo gražių nagų, kad ir kaip ji juos stengtųsi puoselėti. Paskutiniu metu jie pradėjo dar prasčiau atrodyti, todėl moteris prieš eidama į grožio saloną pas manikiūristę norėjo savo draugų rate pasitarti. Jean įkėlė savo nago nuotrauką į Facebook puslapį ir paklausė draugių, ar jų nagai tokiame amžiuje atrodo panašiai.

Jean buvo šiek tiek gėda, bet labiau įdomu sužinoti kitų nuomonę. Tačiau sulaukė ji ne paprastų žinučių, o labiau bauginančių. Vienas jos pažįstamas žmogus patarė jai kreiptis kuo skubiau pas gydytojus, nes tokia lenkta nago forma yra viena iš rimtų negalavimo apraiškų. Jean buvo keista, nes jautėsi ji gerai, tad ji negalėjo suprasti, kaip jos nagai gali rodyti sunkią ligą, kurios ji tikrai nejaučia.

Reklama

Pažįstamas žmogus dar užsiminė, kad riesti nagai kartais parodo vėžio buvimą organizme. Tada Jean rimtai sunerimo, nes ji prisiminė, kad jos mama mirė nuo plaučių vėžio. Moteris iš karto suskubo užsiregistruoti pas gydytoją ir atlikti reikiamus tyrimus. Po intensyvių tyrimų ir rentgeno nuotraukų apžiūros Jean išgirdo siaubingą diagnozę – ji iš tikrųjų susirgo plaučiu vėžiu.

Moters abiejuose plaučiuose buvo golfo kamuoliuko dydžio navikai. Gydytojai atskleidė, kodėl užsilenkę pirštai ir nagai yra vienas iš šios ligos požymių. Nagai pradeda savo neįprastą deformaciją dėl deguonies trūkumo. Toks simptomas būdingas ne tik plaučių vėžiui, bet ir kitoms širdies ir kvėpavimo takų ligoms bei AIDS.

Jean neteko amo, kai suvokė, kad ta atsitiktinė jos nago nuotrauka praktiškai išgelbėjo jos gyvybę. Moteriai greitai buvo paskirta ir navikų šalinimo operacija, ir gydymas chemoterapija. Kovodama už savo gyvybę Jean nusprendė, kad internetas yra visagalis ir ji tiesiog privalo pasidalinti savo pasitvirtinusia patirtimi.

Reklama

Jei nors vienas žmogus taip pat sužinos apie savo ligą iš tokio keisto simptomo, gali būti, kad liga bus laiku suvaldyta ir bus išgelbėta dar nors viena gyvybė. Ji prisiminė, kad jos mama sergant plaučiu vėžiu taip pat turėjo tokius nagus, tačiau niekas tada jai nepasakė apie šį labai išskirtinį faktą. Nuo to laiko Jean sulaukė daugybės padėkos žinučių, kuriose buvo taip pat ir palinkėjimai greičiau pasveikti.

Be abejonės, nereikia dabar visiems skubėti pas gydytojus ir prisigalvoti sau diagnozių, tačiau labai naudinga žinoti apie tokį simptomą ateičiai. Jean džiaugėsi, kad ji nepabijojo paklausti savo bendruomenės apie jai nežinomą dalyką. Tik akylų savo internetinių draugų dėka jai buvo išgelbėta gyvybė.

POPULIARU