Prisijunkite prie mūsų

Patarimai

Jauna mama pastebėjo savo mažylio nosyje keistus juodus taškelius. Supratusi, kad ji pati sukėlė savo vaikui pavojų, mergina norėjo perspėti visus kitus

Parašė

-

Visi namuose stengiamės sukurti jaukumą, prižiūrėti savo namus, kad jie būtų švarūs, juose kvepėtų maloniai. Namai yra ta tvirtovė, kurioje turime jaustis saugiai ir maloniai, pilnai atsipalaidavę. Tačiau kartais net nepagalvojame apie tai, kaip netyčia galime sukurti patys sau sveikatos problemų vienu nekaltu dalyku. Tikriausiai kas antras žmogus pasakytų, kad mėgsta aromatines žvakes.

Reklama

Jos suteikia ne tik malonų aromatą, bet ir jaukumą, kurią perduoda maža ugnies liepsnelė. Visiems atrodytų, kad vienintelis pavojus, kuris gali iškilti ir kurio reikia saugotis – tai gaisras. Tačiau nekaltos žvakės turi ir kitų pavojų, su kuriais asmeniškai susipažino viena mama, namuose pastoviai deginusi aromatines žvakes. Meghan Budden buvo viena iš tų moterų, norinčių jaukios atmosferos namie, tad tam sukurti ji rinkosi aromatines žvakes.

Kartą vystydama savo mažylį, ji pastebėjo keistas juodas dėmeles savo vaiko nosytėje. Mama visiškai pasimetė, nes negalėjo suprasti, kas ten. Ji net konsultavosi su gydytoju, kuris jai uždavė netikėtą klausimą. Jis būtent ir paklausė, ar namuose kartais dega žvakės. Meghan teko prisipažinti, kad žvakes ji degina kone kasdieną.

Reklama

Tada ir paaiškėjo keistų dėmelių priežastis. Tai buvo suodžiai, kurie sklido nuo jos deginamų žvakių. Problema su žvakėmis yra ta, kad žmonės kartais degina jas ilgiau, nei galima. Net gamintojas smulkiu šriftu ant pakuočiu pažymi, kad žvakes deginti galima ne ilgiau 2-3 valandų. Ilgesnis degimas pradeda skleisti mikroskopinio dydžio suodžius, kurių niekaip plika akimi nepamatysime.

Kartais galime tą užuosti, o geriausiai tai buvo pavaizduota mažoje nosytėje, kuri turėjo įkvėpti užterštą orą. Net ir leistinam laikui uždegta žvakė, padėta netinkamoje vietoje, gali skleisti sveikatai itin pavojingus suodžius. Taip pat, jeigu po naudojimo paliksite sudegusį žvakės dagtį nenukirptą, kitą kartą uždegę žvakę iš karto vėl pradėsite skleisti namuose suodžius. Geriausia pamatyti, ar mokate tinkamai naudotis žvakėmis, yra pažiūrėti, ar jos nėra apsinešusios suodžiais viduje.

Ilgalaikis toks savęs nuodijimas gali baigtis ligomis: astma, bronchitu, kraujagyslių ligomis ir net staigia mirtimi. Kitas pavojingas dalykas – nežinomi ir kartais nelabai tinkami deginimui kvapikliai, kuriuos prideda žvakių gamintojas. Tikėtina, kad nemažai rinkoje esančių žvakių yra pagamintos be didelio reguliavimo, tad poveikis sveikatai gali būti tragiškas.

Reklama

Gera žinia ta, kad internete pilna informacijos kaip žvakėmis naudotis taisyklingai, kiek jas deginti, kur jas laikyti. Manome, kad verta pasidomėti tuo ir nekartoti tokios klaidos, kokią padarė Meghan. Kita gera žinia yra ta, kad šiandien galima rinktis itin kokybiškų kvapių žvakių, su mediniais dagčiais, labai natūralios sudėties. Aišku, tokios žvakės gali gerai patuštinti jūsų kišenę, tačiau išbandę jas žinosite, kad investicija yra verta.

Taigi –  ką daryti, jeigu vistiek mėgstate žvakes namuose ir norite naudoti įprastas prekybos centre randamas žvakes? Stenkitės visada apkirpti žvakės dagtį, nes ilgesnė dagties sudegusi dalis būtent ir skleidžia juodus suodžius jūsų namuose. Taip pat nelaikykite užgdetos žvakės šalia skersvėjo, nes nerami liepsna visada skleis suodžius kur kas stipriau, nei rami.  Visada skaitykite etiketes ir jose parašytas instrukcijas ir apribojimus. Deginkite žvakes trumpesnį laiką, nepamirškite apie jas ne tik dėl gaisro pavojaus, bet ir dėl kitų nemalonumų.

POPULIARU