Prisijunkite prie mūsų

Receptai

Dar kartą įsitikinau, kad kuo paprasčiau, tuo skaniau: Varškės sausainiai pagal močiutės receptą. Paruoštą tešlą dažnai turiu šaldytuve ir iškepu šviežių sausainių atėjus svečiams

Parašė

-

Ne vieną kartą įsitikinau, kad paprasti receptai yra patys geriausi. Ne tik dėl to, kad nereikalauja krūvos sudėtingų ingredientų, tačiau ir dėl to, kad užtrunku gamindama labai mažai laiko. Šiuos varškės sausainiukus ne tik nesunku paruošti, bet ir rezultatas nustebina nepaprastai švelniu ir nostalgišku skoniu. 

Reklama

Ingredientai:

  • 350 g varškės
  • 350 g miltų
  • 1 vnt kiaušinių
  • 7 g kepimo miltelių
  • 1 šaukštelis cukraus
  • 150 g sviesto
  • žiupsnelis druskos
  • 100 g cukraus pabarstymui formuojant sausainius

Kaip gaminti:

Į gilų dubenį suberkite 350 gramų varškės, įdėkite 150 gramų minkšto sviesto ir gerai sutrinkite šakute (galite sutrinti ir blenderiu). Į varškės masę įmuškite vieną kiaušinį, įberkite žiupsnelį druskos, šaukštelį cukraus, išmaišykite iki vientisos masės. Miltus, kepimo miltelius persijokite dalimis per sietelį ir minkykite minkštą varškės tešlą.

Reklama

Varškės tešlą perkelkite į maistinę plėvelę ir padėkite į šaldytuvą 30 minučių ar ilgiau.  Taip grąžinsime sviestui jo tvirtumą, bus lengviau kočioti. Tokią tešlą galite palikti ir kitai dienai, tarkim jei žinote, kad sulauksite svečių. (Tokia tešla šaldytuve gali pagulėti net 2-3 dienas). Teliks juos iškepti! Vėliau padėkite tešlą ant stalviršio ir padalinkite į dvi lygias dalis.

Paviršių (stalviršį) pabarstykite cukrumi, paimkite pirmąją tešlos dalį ir iškočiokite į stačiakampį, apie 2-3 mm storio. Pabarstykite vėl cukrumi iškočiotos tešlos viršų ir pradėkite sukti tešlą. Iš kairės į dešinę link centro ir iš dešinės į kairę, link centro. 

Tą patį pakartojame su kitu tešlos kraštu. Turi pavykti širdelės formos tešlos dešra, kurią supjaustome 1 cm storio gabalėliais. Iš gabalėlių formuojame pirštais širdelės formą. Pjaudami tešlą stenkitės naudoti aštrų peilį ir nesuspausti per daug suformuotos „dešros“. 

Reklama

Varškės sausainius perkeliame į kepimo popieriumi išklotą skardą, paliekant poros centimetrų atstumą tarp sausainių. Skardą dedame į įkaitintą iki 180 laipsnių orkaitę ir kepame 15-20 min arba kol gražiai paruduos. Gero apetito!

Video receptas:

POPULIARU