Prisijunkite prie mūsų

Sveikata

Mama pastebėjo, kad jos guvus vaikas staiga nustojo šypsotis ir juoktis. Šiandien ji dėkoja likimui, kad šis pokytis jai sukėlė nerimą, nes laiku sureagavusi, ji išgelbėjo jam gyvybę

Parašė

-

Mamos, augindamos savo vaiką nuo pat pirmųjų jo dienų, yra tas žmogus, kuris pažįsta savo mažylį nuo plaukų iki pirštų galiukų. Mama žino vaiko nuotaikas, jo būdą, jo išraiškas, kai kažkas yra negerai, ar kai viskas yra puiku. Kartais mes galime praleisti minimalius pokyčius, kurie nekrenta į akis, tačiau ši istorija parodys, kaip svarbu išlaikyti budrumą ir pastebėjus neįprastus dalykus – veikti.

Reklama

Asociatyvi nuotrauka

Jauna mama vardu Caitlin Molyneux suprato, kad kažkas negerai, kai jos visada guvus, besišypsantis 13 mėnesių sūnus Zaki vieną dieną nustojo šypsotis ir krykštauti. Kitą dieną situaciją nepaasikeitė, berniukas tiesiog gulejo ir žiūrėjo į mamos veidą, be jokių emocijų. Caitlin taip pat pastebėjo, kad Zaki tapo letargiškas ir nesavas.

Mamos nerimas buvo labai rimtas, ir nors sūnus neturėjo jokių kitų simptomų, Caitlin nusprendė kreiptis į medikus. Be abejonės, buvo sunku suprasti iš pirmo žvilgsnio, kas gali būti negerai su mažyliu. Net po atliktų tyrimų medikai jam net ne iki galo diagnozavo virusinę infekciją. Tačiau net ir jie nenorėjo sustoti ir tyrė Zaki dar įdėmiau.

Reklama

Kitoje pažangesnėje technologiškai ligoninėje, šeima išgirdo baisiausią įmanomą dalyką – jų sūnus turi timomą – gyvybei pavojingą auglį, apsivyniojusį aplink jo širdelę ir kitus organus. Dar didesnį šoką sukėlė tai, kad tokio atvejo, kaip Zaki, nėra užfiksuota niekur pasaulyje. Jo krūtinėje buvo auglys, didžiausias kada nors užfiksuotas tokio amžiaus žmogutyje.

Jis buvo neoperuotinas, o pirmiausia, ką galima buvo padaryti, tai chemoterapijos būdu jį mažinti. Berniukas iš karto pradėjo gydymą ir su tikslu sumažinti naviką, kad jis būtų pakankamai mažas vėlesnei operacijai. Prieš porą mėnesių Zaki buvo atlikta operacija, tačiau jos metu nebuvo pašalintas visas auglys, tad po operacijos atsistačiusiam berniukui reikia iškęsti dar keletą chemoterapijos kursų.

Zaki istorija plačiai paplito Jungtinės Karalystės žiniasklaidoje ne tik dėl savo rimtumo, bet ir tam, kad visi norintys galėtų palaikyti šeimą sunkiu laikotarpiu. Caitlin taip pat norėjo viešumo tam, kad kiekviena mama prisimintų kreipti dėmesį į bet kokį pokytį vaikų elgesyje.

Reklama

Jei ji nekreiptų dėmesio į sūnaus pakitusias nuotaikas, Zaki galėjo ir nesulaukti praeitų Kalėdų. Džiugu, kad budrumas atsipirko ir dabar mažylis kovoja už tai, kad galėtų užaugti sveikas. Tai, kad jo kova sekasi gerai, atskleidžia naujausios šeimos nuotraukos – nors jose matosi, kad Zaki neteko savo plaukų, bet jo veide tiesiog spindi šypsena. Jam kol kas sekasi gerai, tačiau galutinius rezultatus parodys tik laikas. Linkime šiai šeimai stiprybės ir mažajam Zaki geriausios sveikatos.

POPULIARU