Prisijunkite prie mūsų

Receptai

Karšti sumuštiniai su daktariška dešra – tikra atgyvena. Naujausias “trendas” – keptos sulankstytos tortilijos yra tai, kas paįvairins jūsų pusryčius, pietus ar vakarienę

Parašė

-

Sutikime, kad šiais laikais niekas neapsieina be interneto. Jame yra daug tiek nenaudingų ir net kenksmingų dalykų, tačiau interneto platybėse galima rasti ir daug gerų ir net genialių idėjų. Dabar kiekvienas žmogus gali dalintis turiniu internete, kuris žaibiškai išplinta po visą pasaulį. Toks buvo ir šis trendas, kurį išbandė milijonai žmonių. Šio recepto populiarumą lėmė genialus paprastumas, nes pasigaminti šį užkadnį gali ir jaunas, ir vyresnio amžiaus žmogus.

Reklama

Tiesą pasakius, mūsų šeimoje tortilijos sumuštiniai pakeitė paprastus karštus sumuštinius, nes tortilija leidžia panaudoti pačius įvairiausius įdarus. Šio madingo recepto paslaptis yra paprasta – tereikia užpildyti ją mėgstamais įdarais, sulenkti į keturias dalis ir apskrudinti. Dabar vaikai ir vyras visada prašo tiek saldžių, tiek sūrių ar pikantiškų tortilijos sumuštinių.

Paprastiems sumuštiniams su daktariška dešra ir sūriu tarėme ate. Kas svarbiausia, šių tortilijos karštų sumuštinių variacijos yra beribės. Galima eksperimentuoti naudojant įvairių šalių virtuves – amerikietišką, meksikietišką, net japonišką ir t.t. Šių sumuštinių pagrindas yra tortilija. Ją rasite beveik visuose prekybos centruose, o pigiausią variantą visada randu Lidl parduotuvėje.

Reklama

Turėdama tortilijų po ranka visada turėsiu lengvai paruošiamus pusryčius, pietus ar net desertą. 

Tortiliją reikia perpjauti iki vidurio vieną kartą. Tada optiškai ją padaliname į 4 arba 3 dalis ir jose sudėliojame mėgstamus įdarus. Tai gali būti dešra, kumpis, keptos daržovės, sūris, užtepėlės, mėgstamas padažas, vaisiai ar net plakta kiaušinienė. 

Štai idėja pusryčių tortilijai

Perlenkiame tortiliją skersai ir išilgai, kad matytume kiekvienos iš 4 zonų ribas. Perpjauname tortiliją vieną kartą iki vidurio. Pirmame ketvirtyje dedame trintą avokadą, antrame dedame keptą šoninę arba bet kokį mėgstamą kumpį. Į trečią zoną dedame plonai pjaustsytą pomidorą, o paskutiniame dedame tarkuotą sūrį. Atsargiai lenkiame kiekvieną ketvirtį ant kito ir gauname trikampio formos sumuštinį. Jį tada apskrudiname ant užspaudžiamo griliaus arba tiesiog keptuvėje. Viskas! Skanaus!

Saldžios tortilijos receptas

Tortiliją padaliname vizualiai į 4 dalis. Įpjauname vieną kartą iki vidurio. Viename ketvirtyje užtepame šokoladinę riešutų užtepėlę, kitoje dedame plonai pjaustytas braškes, trečioje dedame banano riekeles, o paskutiniame beriame skaldytus migdolus ar kitus riešutus. Po riešutais man patiko užtepti ir vanilinės varškės užtepėlės. Vėl tortiliją sulankstome ir gauname trikampį. Apskrudiname ant sviesto ir gauname puikų ir greitą desertą. 

Puiki tortilijos idėja pietums

Reklama

Tortiliją padaliname į 4 dalis, vieną kartą įpjauname tortiliją iki vidurio. Vieną ketvirtį aptepame mėgstamu pomidorų padažu. Antroje dalyje dedame mėgstamą picos priedą – alyvuoges, baziliką, svogūnus (keptus ar marinuotus) plonai pjaustytą papriką ar ką nors kita.

Trečioje dalyje dedame mėgstamą peperoni ar kitą dešrą, kumpį ar pvz. keptos vištienos gabalėlius. Paskutinėje dalyje dedame tarkuotą surį. Užlenkiame pirmą tortilijos dalį, užtepame šiek tiek pomidorų padažo ant užlenktos pusės. Lenkiame vėl ir vėl ant užlenkimo tepame pomidorų padažą. Sulankstytą į trikampį picos tortiliją apkepame iš abiejų pusių. Skanaus!

Visų šių receptų video yra žemiau:

Tiesą pasakius, daugiau tikriausiai niekada negaminsiu nuobodžių ir senų batono, daktariškos dešros ir sūrio karštų sumuštinių. Mes taip pamėgome šį neribotų variantų receptą, kad kiekvieną kartą stengiuosi pagaminti vis kokį naują skonį, jų kombinaciją. Žemiau dar vienas video su begalybe idėjų tortilijai. Skanaus!

POPULIARU