Prisijunkite prie mūsų

ĮDOMU

Nukritusi nuo elektrinio paspirtuko, paauglė turėjo tik vieną mėlynę ant pilvo, tačiau po kelių dienų mama pastebėjo, kad dukra visiškai pasikeitė. Tada paaiškėjo baisi, nematoma tiesa

Parašė

-

Šiandien daugelis turi ką pasakyti apie elektrinius paspirtukus. Ne vienas iš mūsų esame galbūt atsidūrę nemaloniose situacijose, kai el. paspirtukai ir jų vairuotojai vos neatsitrenkia į kitus pėsčiuosius. Dar dažniau yra sukeliamos avarijos keliuose ar paprasčiausiai nukritus nuo paspirtukų jų vairuotojai ne tik išmuša sau dantis, bet ir patiria pačių įvairiausių traumų.

Reklama

Pasaulyje ir net Lietuvoje yra jau užregistruotų net mirčių. Be abejonės, atsakingas naudojimasis šia transporto priemone, kai gerbiami kiti vairuotojai ir pėstieji, kai laikomasi visų eismo taisyklių ir bendros kultūros, neturi nieko blogo savyje. Tačiau tokių paspirtukų naudotojų yra labai mažai. Štai viena paauglė JAV, Floridoje, pasivažinėjo savo elektriniu paspirtuku, kaip įprasta, apsukant kelis ratus aplink rajonėlį.

Mackenzie Smoley visada buvo mokoma būti atsargiai, ji visada dėvi kelių, alkūnių apsaugas, šalmą. Tačiau net ir visos šios pastangos neišgelbėjo jos nuo košmaro, apie kurį ji ir jos mama negalėjo net pagalvoti. Važiuodama šaligatviu, Mackenzie buvo labai atsargi, tačiau labai netikėtai jos kelyje pasirodęs meškėnas ją labai išgąsdino.

Reklama

Mergaitės koordinacija sutriko, ji nuvažiavo nuo šaligatvio ir smūgio metu stipriai trenkėsi pilvu į paspirtuko rėmą ir rankenas. Ji pajuto nemažą skausmą, nes ji trenkėsi visu svoriu, tačiau nei kraujo, nei didelio skausmo po to nebuvo. Be abejonės, liko paraudonavimas, pradėjo atsirasti mėlynė. Mama be abejonės jaudinosi dėl dukros, tačiau buvo aišku, kad didelės traumos ji nepatyrė.

Taip bent jau atrodė… Kitą dieną Mackenzie nuėjo į mokyklą, kur skundėsi stiprėjančiais pilvo skausmais. Grįžusi namo ji išgąsdino ir mamą, kuri dar galvojo, ar verta kreiptis į gydytoją, gal tai tiesiog sumušimas. Tačiau kai paauglės skausmai tapo nepakeliami, kai jos akys tapo stiklinės o veidas papilkėjęs, mama daugiau nelaukė nė minutės.

Buvo absoliučiai neaišku, kas lėmė tokią paauglės savijautą, medikams taip pat reikėjo ligoninėje padaryti nemažai tyrimų, tačiau netrukus buvo aišku, kas vyko. O tai buvo kai kas rimto, tokio, kas galėjo pasisavinti paauglės gyvybę. Rentgeno nuotraukos parodė, kad Mackenzie patyrusi smūgį suplėšė savo inkstą.

Reklama

Tai buvo 4 stadijos plyšis, kurį reikėtų arba taisyti operacija. Jei būtų per vėlu, tokį inkstą galbūt reikėtų net jį šalinti.  Iš sutrūkusio inksto vyko vidinis kraujavimas į kitus paauglės organus. Medikai nedelsiant ėmėsi sprendimų, ar reikia skubiai operuoti inkstą, ar jį šalinti.

Tačiau netrukus pasidarė aišku, kad Mackenzie turi visus šansus sugyti natūraliai ir vėl gyventi normalų gyvenimą. Sunku ir įsivaizduoti, kad toks paprastas smūgis į pilvą gali sukelti tokias gyvybei pavojų keliančias pasėkmes. Šiandien, praėjus kelioms savaitėms po traumos, Mackenzie jaučiasi gerai ir gydosi toliau namie.

Ji niekada nepamirš to, kokį skausmą jai teko patirti ir dabar vargu ar norės važinėtis paspirtuku. Mergaitės mama, tuo tarpu, nori perspėti visus tėvus. “Jei jūsų vaikas patyrė traumą ir jūs nežinote, rimta ji ar ne, geriau jau paaukokite savo laiko ir iš karto susisiekite su medikais. Geriau gauti gerą žinią, kad viskas gerai, anksčiau, nei gauti siaubingas žinias po kelių dienų, po to, kai pasirodys keisti ir gąsdinantys simptomai.”

POPULIARU