Prisijunkite prie mūsų

Patarimai

Mėgstate namuose egzotiškus, gaivius kvapus, kuriuos skleidžia elektriniai oro gaivikliai? Tuojau pat juos išmeskite ir padarykite paslaugą savo ir artimųjų sveikatai

Parašė

-

Kiekvienam iš mūsų patinka, kai namuose tvyro malonus ir gaivus kvapas. Todėl visame pasaulyje yra itin populiarūs ir noriai perkami įvairių rūšių kvapų gaivikliai. Jų pasirinkimas šiandien yra platus – tai purškikliai flakonuose, kvapios žvakės ir elektriniai oro gaivikliai. Be to, gamintojai pastoviai netgi konkuruoja kurdami naujus kvapus ar dizainą, taip plėsdami savo pasiūlą.

Reklama

Pasirodo, jų ilgalaikis naudojimas gali labai blogai atsiliepti mūsų sveikatai, o apie tai žino tikrai mažuma žmonių. Galbūt esate girdėję, kad kvapiklių pramonėje yra naudojami įvairūs chemikalai ir dirbtiniai kvapai, kurie pagal visus saugos reglamentus yra tinkami naudojimui. Tačiau kasmet daugėja tyrimų, kurie įrodo ilgalaikį tokių priemonių naudojimo pavojų. Deja, tyrimo rezultatai tikrai nedžiugina, būtent todėl šiandien aptarsime, kodėl turite išmesti savo elektrinius oro gaiviklius ir kuo juos pakeisti.

Paaiškėjo, kad oro gaivikliai, ypač elektriniai oro gaivikliai, labai blogai veikia mūsų sveikatą. Mokslininkai praneša, kad elektriniuose oro gaivikliuose yra formaldehido, kurio didelė koncentracija yra ne kas kita, o formalinas. Jis pasižymi antiseptinėmis ir dezinfekuojančiomis savybėmis, tačiau yra labai nuodingas – ypač kepenims, odai, kvėpavimo, nervų ir reprodukcinei sistemoms.

Reklama

Jis gali sudirginti kvėpavimo takus, akis ir gerklę, taip pat sukelti kraujavimą iš nosies ir astmą. 2011-aisias formaldehidas buvo įtrauktas į kancerogeninių medžiagų sąrašą. Tačiau akivaizdu, kad tai neprivertė kvapų gaiviklių pramonę sustoti. Trumpai tariant, esmė yra tokia – formaldehidas, kuris susikuria gaiviklio kvapiosioms medžiagoms gavus sąlytį su oru, yra nekenksmingas mažomis dozėmis.

Tačiau yra žmonių, kurie tokius kvapiklius sukaišo į kiekvieno kambario, net vaikų, elektros lizdus. Tokiu būdu, įpratus prie kai kurių kvapų namuose, žmogus lėtai save nuodija to pats nesuvokdamas.
O alergiškiems žmonėms oro gaivikliai yra pavojingi! Tačiau blogybės slypi ne tik elektriniuose oro gaivikliuose.

Įsivaizduokite, kad renkatės parduotuvėje, tarkim, tualeto gaiviklį. Jūs mokate 1-2 eurus už prekę, kurios savikaina yra centai. Tik įsivaizduokite, kokia yra cheminė sudėtis tų pigių kvapiklių, kurie galiausiai tvyro ore ir nusėda mūsų plaučiuose ir nosyje. (Beje, brangesni purškiami kvapikliai nėra labai kuom nors geresni). Panašiai veikia ir kiti mūsų pamėgti kvapai iš deginamų smilkalų ir žvakių. Jei norite pasimėgauti aromatine žvake ir tausoti savo sveikatą, verta investuoti į brangesnę, galbūt rankų darbo žvakę su eteriniais aliejais ir tikslia informacija, kas įeina į sudėtį.

Reklama

Kvapiųjų oro gaiviklių naudojimas gali sukelti skausmą, galvos svaigimą, lėtinį nuovargį, mieguistumą ir pykinimą. Jeigu jau seniai naudojate įvairių rūšių oro gaiviklius ir pastebėjote šiuos simptomus, tai gali reikšti nežymų organizmo apsinuodijimą juose esančiomis medžiagomis. Tuomet ypač atkreipkite dėmesį į tai, ar jūsų negalavimas nepablogėja būnant namuose ir nepraeina įkvėpus gryno oro lauke ar išvėdinus namus.

Kaip minėjome, kiekvienas iš mūsų mėgsta turėti gražiai kvepiančius namus – tačiau nepamirškite apie saiką ir tai, kad turime atsakingai rinktis savo prekę! O geriausia visada yra išbandyti nebrangias, bet veiksmingas alternatyvas. Visų pirma – švara neturi kvapo. Tačiau jei norite palaikyti namus be pašalinių kvapų, reguliariai juos vėdinkite.

Kita alternatyva sintetiniams kvapams – eteriniai aliejai, absoliutai, atarai. Jie yra natūralūs, distiliuojami iš augalų ir svarbiausia – ne tik sukuria malonų kvapą, bet ir stiprina imunitetą, pakelia nuotaiką, žvalina, padeda kovoti su depresija, nemiga. Daugelis geros kokybės eterinių aliejų yra antibakteriniai, naudingi peršalus. Naudodami natūralius kvapus saugome ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą, tausojame gamtą.

Eteriniai aliejai naudojami tūkstančius metų ir netgi turi gydomųjų savybių. Aromaterapijoje naudojami kaip prevencinė priemonė, padedanti išvengti peršalimo, streso, nuovargio. Eteriniai aliejai gali būti garinami šiandien labai populiariuose elektriniuose difuzoriuose. Tereikia į vandenį lašinti 3-5 lašus eterinio aliejaus. Galima taip pat įlašinti kelis lašus eterinio aliejaus plaunant grindis, kad pasklistų jo aromatas. Taigi, kaip matome, tikrai yra alternatyvos priemonėms, prie kurių įpratome net nežinodami, kad jie kenkia mūsų sveikatai.

POPULIARU