Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Mokytoja žinojo, kad gimtadienio proga ją sveikins jos auklėtiniai. Tačiau vienos dovanos ji privalėjo atsisakyti, nors ji privertė ilgametę pedagogę net apsiverkti

Parašė

-

Visiems nėra naujiena, kad mokytojai negauna tokių atlyginimų, kokių jie nusipelno. Labai dažnai galvojame, kad pedagogo profesija niekuo nesisikiria nuo kitų ir papildomų liaupsių mokytojai nėra verti. Tačiau jei pažvelgtume į šią profesiją kiek giliau, visi galime prieiti išvados, kad tai žmonės, kurie ugdo ir formuoja mūsų visuomenę.

Reklama

Vaikai auga ir išmoksta visko, ko jiems reikia ne tik namie. Ikimokyklinukai augdami išmoksta namuose iš tėvų pačių pagrindų, tačiau negalima paneigti fakto, kad tolimesnis jų ugdymas pagrinde vėliau vyksta mokykloje ištisus 12 metų. Būtent mokytojai yra tie vedliai, kurių misija yra įskiepyti ne tik žinias, bet ir tvirtą, bet gerą charakterį.

Nors pamokų turinys formaliai neįtraukia žmogiškųjų pamokų, tačiau būtent klasėje, su bendramoksliais ir mokytojais mes išmokstame, ką reiškia būti žmogumi. Kartais net nepagalvotume, kad mokiniai šią tiesą gerai supranta. Jie dažniausiai žiūri į mokyklą ir mokytojus kaip į savaime suprantamą dalyką, kurio dažnai galima ir nemėgti. Tačiau ten, kur dirba geri mokytojai, mokiniai yra laimingi ir dažnai padaro tokius dalykus, apie kuriuos verta žinoti visiems.

Reklama

Tai, ką mokinys vardu Parker Williams padarė savo mokytojai jos gimtadienio proga, ji prisimins ilgam. Parker tėvai visada jam paaiškindavo, kaip svarbu yra gerai mokytis, nes dabar įgytos žinios jam atidarys daug durų gyvenime. Parker mėgsta mokyklą, ne tik todėl, kad jam ten gerai sekasi. Jis labai myli savo mokytojus, su kuriais puikiai sutaria ir iš kurių jaučia ne tik palaikymą, bet ir meilę.

Savo auklėtojos, Ponios Chambers gimtadienio proga jis sugalvojo jai įteikti netradicinę dovaną. Tai nebuvo nei piešinys, nei koks skanėstas, nei kitas tipinis vaikiškas kūrinys. Parker tą savaitę paprašė tėvų daugiau rankpinigių, tačiau paklaustas, kam jų jam reikia, jis neatsakė ir norėjo išlaikyti paslaptį. Tik po to, kai jis įvykdė savo sumanymą, tėvai sužinojo, kokį nuostabų sūnų jie turi. Parker norėjo padovanoti savo mokytojai pinigų.

Jis parašė jai laiškelį su palinkėjimu ir prie jo prisegė į maišelį sudėtus 15 dolerių. Laiške, kurį jis įteikė mokytojai gimtadienio dieną, jis parašė: “Ponia Chambers, nemanau, kad mokytojai gauna tokį atlyginimą, kokio jie nusipelno. Ar priimsite mano dovaną? Čia yra mano paties pinigai.”

Reklama

Parker įteikdamas dovaną poniai Chambers labai ją nustebino ir net sujaudino. Iki tol ji niekada nėra girdėjusi iš savo vaikų tokio supratimo, kokį pademonstravo berniukas. Iš tiesų, jo mintis buvo labai taikli – daugumoje net labiausiai ekonomiškai išsivysčiusių šalių, mokytojų algos nesiekia lygio, už kurį jie galėtų oriai gyventi. Dar labiau, mokytojai daro kur kas daugiau, nei sėdi klasėse.

Jų darbas kone kasdien persikelia ir į jų namus, kur jos toliau tikrina mokinių namų darbus, kur jos ruošiasi ypatingoms, įdomesnėms pamokoms ir atiduoda savo laisvalaikį vien dėl savo mokinių. Kadangi mokytojai negali priimti piniginių dovanų iš mokinių ar jų tėvų, poniai Chambers teko maloniai padėkoti,bet atsisakyti dovanos.

Tačiau ji tikrai turėjo ką pasakyti savo mokiniui ir kaip atsaką į dovaną ji parašė jam laiškelį atgal. “Aš negaliu to priimti, tačiau jaučiuosi labai dėkinga už šį gestą, Parker. Tokie mokiniai, kaip tu, ir yra priežastis, kodėl aš dirbu mokytoja”. Iš tiesų, šis gestas buvo didžiausia dovana, kokią mokytoja galėjo gauti.

Juk visi mes norime būti mylimi, jausti pripažinimą ir tai, kad esame kažkam svarbūs. Šio mokinio norai buvo būtent tokie – parodyti mokytojai pripažinimą iš pačios netikėčiausios pusės. Tokios, apie kurią vaikai labai retai pagalvoja. Parker tėvai ir mokytojai iš tiesų atlieka labai gerą darbą ir ugdo šį berniuką būti atjaučiančiu ir žmogišku jaunuoliu!

POPULIARU