Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Moteris nuleido rankas, kai jos kovoje su vėžiu reikėjo didelės sumos gydymui. Visi liko priblokšti, kai pagalbos ranką ištiesė žmogus, iš kurio to mažiausiai tikėtasi

Parašė

-

Sunku įsivaizduoti jausmą, kai išgirsti iš gydytojų bene labiausiai šokiruojančią diagnozę – vėžys. Tą jausmą gali nebent nupasakoti tie, kas savo kailiu praėjo šį tarpsnį. Tokių žmonių yra daug, tačiau ne kiekvienam pasiseka gauti patį geriausią gydymą ir šansą gyventi toliau. Kadangi vėžys pasaulyje kasmet pražudo dešimtis milijonų žmonių. Vėžio diagnozei ir ligos komplikuotumui neprilygsta nei jokios pasaulinės pandemijos, nei visi karai, kartu sudėjus.

Reklama

Tokią pribloškiančią diagnozę išgirdo ir dviejų vaikų mama, Nicola Hitchen. Moteris, gyvenanti Jungtinėje Karalystėje, vieną dieną pajuto nepaaiškinamus skausmus pilvo apačioje. Atlikus išsamius tyrimus, Nichola buvo nustatytas gimdos kaklelio vėžys. Net intensyvus, iš karto pradėtas gydymas, nepadėjo sustabdyti ligos progreso. Susidarė net toks jausmas, kad gydymas jį tik paskatino, nes 7 savaičių bėgyje iš antros stadijos medikai pakeitė diagnozę į ketvirtos stadijos, nepagydomą vėžį.

Nichola kartu su artimaisiais atsisakė pasiduoti, tačiau rastos alternatyvos nei kiek neįkvėpė pozityvumo. Alternatyvus ir labai veiksmingtas gydymas Turkijoje šeimai turėjo atsieiti šimtus tūkstančių svarų. Tokios sumos negalėjo surinkti net visa susitelkusi giminė. Nichola iš gydytojų JK girdėjo tik liūdnas prognozes, kurios baigėsi sakiniu: “Jums liko gyventi keletas mėnesių”. Tai buvo pabudimo momentas net tiems, kurie moters gyvenime buvo tikrai trečios eilės žmonės.

Reklama

Vieną dieną ligonė gavo žinią, kuri ją pribloškė ir giliai sujaudino. Aktyviai jai padėti panoro žmogus, apie kurį ji niekada nepagalvotų. Žmogus, kuris įprastai tiesiog užjaustų ją dėl pražūtingos ligos ir gyventų savo gyvenimą. Tai buvo Nichola buvusio vyro naujoji žmona. Su buvusiu vyru Andy Nichola palaikė gerus santykius, vis dėlto kartu jie susilaukė dviejų sūnų. Dabar Andy turi kitą žmoną, vardu Clare.

Būtent ji nusprendė, kad Nichola privalo išgyventi ir pamatyti, kaip auga jos vaikai. Claire ir Andy susilaukė dukros, kuriai jos vyresni broliai yra visas gyvenimas. Claire negalėtų net įsivaizduoti, kaip jos posūniai galėtų išgyventi tokią didelę netektį, todėl naujoji žmona suvokė, kad Nichola bėda yra tai, kas liečia labai ir ją pačią. Claire griebėsi paskutinio šiaudo ir sukūrė internetinę lėšų rinkimo kampaniją, kuri greitai sulaukė didelio dėmesio. Būtent todėl, kad ją inicijavo moteris, kuriai rūpėjo jos vyro buvusios žmonos likimas.

Mūsų dienomis mes retai sutinkame tuos žmones, kurie jaustų šiltus jausmus buvusiems mūsų antrų pusių partneriams. Todėl ši istorija sulaukė didelio atgarsio visoje šalyje, tuo pačiu ir didelio palaikymo. Per tikrai trumpą laiką sąskaitoje gydymui buvo surinkta šimtas tūkstančių svarų. Nichola su ašaromis prisimena tą laiką, kai sužinojo geras naujienas. Ji galėjo tuojau pat skristi į Stambulą ir pradėti intensyvų gydymą.

Reklama

Nichola sveiko akyse, ir vos po savaitės ji vietoje 5 tablečių nuo skausmo į dieną, galėjo jau jų visiškai nevartoti. Kas buvo geriausia, tai kad jos augliai, kurie jau turėjo metastazių plaučiuose, nyko akimirksniu. Turkijoje naudojamas alternatyvus gydymas, kuriame naudojamas chemoterapijos, šilumos ir papildomos terapijos derinys, iš tiesų tapo stebuklu šiai paprastai moteriai, kuri dirbo mokyklos administracijoje. Labiausiai sėkme džiaugėsi visa šeima, įskaitant ir Claire, kuri tapo vienu artimiausių žmonių sunkią akimirką.

„Niki yra mano vyro buvusi žmona ir nuostabi Joe ir Jake mama. Joe ir Jake taip pat yra nuostabūs mūsų trejų metų dukros broliai. Šiems berniukams reikia mamos, o ji nusipelno progos stebėti, kaip jie auga ir tampa vyrais, sukuria savo šeimas.” – apie savo atsidavimo šiam tikslui priežastis kalbėjo Claire. Iš tiesų, nenuostabu, kodėl ši sergančios mamos ir jos netikėto angelo sargo istorija tapo tokia žinoma JK ir už jos ribų.

Gerumas ir noras padėti nesirenka nei statuso, nei ryšio, nei visuomenės įsivaizdavimo apie tai, kaip įprastai klostosi buvusių ir naujų partnerių tarpusavio santykiai. Šios moterys įrodė, kad būti gerais žmonėmis galima nepaisant praeities, dėl bendrų vaikų, dėl paprastos gyvybės išsaugojimo. Tokiomis akimirkomis atsiskleidžia tai, kas yra kertinio mumyse. Kad ir kaip bebūtų liūdna, Nichola galiausiai pralaimėjo savo kovą.

Tačiau paskutinės jos gyvenimo dienos tapo taip pat naujo etapo pradžia. Jos liga ir kova prieš ją subūrė ir suvienijo visus artimuosius, kurie po jos netekties jau turi stiprų pagrindą judėti toliau kaip vienas būrys. Claire atsidavimas buvusiai vyro žmonai tiesiog jai pačiai įrodė, kad dėl vyro vaikų ir visko, kas susiję su jais, ji gali padaryti viską.

POPULIARU