Kiekvienas vairuotojas, gavęs teises, turi nuo pirmų dienų apsišarvuoti kantrybe. Kantrybės gyvenime reikia visur, tačiau būtent keliuose dažniausiai susiduriame su situacijomis, kai kito vairavimo stilius, greitis ar jų klaidos gali per vieną sekundę sukelti įniršį. Iš esmės dažniausiai nei keiksmažodžiai, nei signalo paspaudimai, net iškeltas vidurinis pirštas nepadės pataisyti situacijos, tad kantrybė yra vienintelis pasirinkimas.
Realybė yra toli gražu ne tokia, tačiau pasvajoti juk galima… Kai Max Greenwood gavo savo vairuotojo teises, jis buvo labai atsargus vairuotojas. Galbūt būdamas naujoku keliuose jis turėjo visai kitokį požiūrį į kitus vairuotojus ir ypatingai vieną iš jų. Jaunuolis kartu su kitais skubančias vairuotojais užstrigo kamštyje, kurį sukėlė vienas automobilis.
Pačiame priekyje buvusi transporto priemonė buvo sustojusi prie Stop ženklo, tačiau net neturint priekyje jokių kliūčių važiavimui, jis nejudėjo. Vos po kelių sekundžių kiti pradėjo “pypsenti” ir pro langus šaukti eismą sustabdžiusiam vairuotojui. Kelyje pradėjo kilti chaosas, nes visi vairuotojai nebuvo pasiruošę kentėti kažkokio keistuolio sukeltus trikdžius kelyje. Iš automobilių sklido šūksniai, keiksmažodžiai, vienas po kito skambėjo signalai.
Tačiau nei vienas žmogus nesiruošė išlipti iš savo transporto priemonės ir nueiti paprotinti priekyje buvusį vairuotoją. Max nusprendė, kad verta prieiti prie stovinčio automobilio, tačiau tikrai ne išlieti savo pykčio ar sudrausminti vairuotoją. Max nujautė, kad galėjo nutikti kažkas negero. Max būdamas pats naujoku kelyje pamanė, kad kitam vairuotojui taip pat galėjo kilti bėdų, tad jis buvo pasiruošęs padėti.
Tuo metu nemažai automobilių pradėjo agresyviai ir su garsiai išreikštais piktais žodžiais apvažiuoti kamščio sukelėją. Kai Max priartėjo prie vairuotojo, jis suvokė, kur yra problemos šaknys. Vairuotojas atrodė labai išsiblaškęs ir tarsi ištiktas panikos priepuolio. Jis prarado orientaciją ir juto, kad tuoj praras sąmonę.
Laimei, jis sugebėjo ištarti porą žodžių, kurie atskleidė situacijos rimtumą. Pasirodo, automobilio vairuotojas yra diabetikas ir jo organizmą ištiko šokas dėl staiga nukritusio cukraus kiekio kraujyje. Tie, kas žino šią ligą, kuo puikiausiai suvokia, kaip greitai reikia veikti tokiose situacijose. Max pavyzdžiu pasekė ir kitos dvi vairuotojos, kurios davė vairuotojui atsigerti saldaus limonado, kuris, deja, nepadėjo.
Nieko nelaukdamas jaunuolis iškvietė greitąją ir bandė paskubinti paramedikus dėl neįprastos medicininės situacijos. Laimei, greitoji atvyko greitai ir pasirūpino nelaimeliu, kuris būtų neišgyvenęs, jei vaikinas nenuspręstų juo pasidomėti. Vėliau su Max susisiekė vairuotojas, kuris po kelių dienų buvo išleistas iš ligoninės. Paaiškėjo, kad vairuotojas kenčia ir nuo kitų gretutinių ligų, kurių sukeliamiems priepuoliams reikalinga profesionali medikų pagalba.
Vyras iš visos širdies padėkojo savo gelbėtojui ir pagyrė jį už jo gerumą. Kai jaunuolio vėliau buvo paklausta, kodėl jis nusprendė tą dieną tap pasielgti, jis atsakė: “Kiekvienas vairuotojas pirmiausia yra žmogus. Niekas nežinome, ar nelaimės kelyje ištiktas vairuotojas yra tiesiog prastesnis vairuotojas, ar jam kas nors atsitiko su sveikata.
Signalizuoti ir pykti visada lengviausia, kur kas sunkiau yra turėti supratimo ir atjautos, neskubėti teisti ir įsitikinti, ar viskas yra gerai”. Nuostabus pavyzdys, kaip negalima spręsti apie situaciją nežinant visų niuansų. Daugiau tolerancijos ir gerumo ne tik keliuose praskaidrintų dieną ne tik kitiems, bet ir mums patiems.