Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Abiturientės klasiokai nesuprato, kodėl ji atsisako dalyvauti išleistuvėse, tačiau visus dar labiau pribloškė, ką ji padarė su pinigais, kuriuos ji būtų išleidusi prabangiai šventei

Parašė

-

Mes labai dažnai pergyvename dėl pinigų, kai jų yra mažai. Kruopščiai skaičiuojame išlaidas parduotuvėse, galbūt pasirenkame pigesnį produktą, nei mums norėtųsi. Finansinis sąmoningumas žmonėms su mažomis pajamomis yra tiesiog gyvybiškai svarbus, kai daugiau turintiems jau galioja kitos taisyklės.

Reklama

Asociatyvi nuotrauka

Finansiškai labiau apsirūpinę žmonės gali sau leisti geresnį maistą, paslaugas, daiktus. Jiems taip pat nesvetima išleisti šimtus eurų vos per vieną dieną vakarėliui ar šventei, kuri trunka vos keletą valandų. Daugelis vertina tokias šventes ir jų teikiamą malonumą, tad yra pasiryžę mokėti nemažus pinigus už tai. Tačiau kai kurie asmenys yra kur kas sąmoningesni ir dažnai suabejoja, ar ta pinigų sumą tikrai verta išleisti paprasčiausiai pramogai?

Panašų klausimą sau uždavė abiturientė iš Teksaso, kai artėjo metas planuoti išleistuvių šventę. Leanne Carrasco šeima nėra nepasiturinti, o mergina yra be galo dėkinga savo tėvams už visas privilegijas, kurias ji turi. Tačiau kur kas labiau mergina dėkinga savo tėvams už tai, kad ją auklėjo užjausti kitus, padėti jiems ir dažniau rinktis nesavanaudiškus poelgius ir mėgautis gerumo teikiamu malonumu.

Reklama

Asociatyvi nuotrauka

Būtent todėl, kai mokykloje buvo aptariamos išlaidos šventei, maistui, muzikai, limuzinams ir suknelėms, Leanne suglumo. Tai buvo didelės sumos, kurios bus išleidžiamos vos vienam vakarui. Jos nesuprato daug bendraamžių ir net suaugusiųjų – kaip galima nenorėti gražios mokyklos baigimo šventės? Juk tai taip prasminga, vieno iš svarbesnių gyvenimo etapų pabaiga!

Būtent prasmingumo tokioje šventėje mergina nematė ir pagalvojo, ką tokia proga ji gali padaryti prasmingesnio. Tada jai kilo idėja, kuriai nereikėjo labai daug pastangų sugalvoti. Mergina kartu su savo šeima dažnai savanoriauja benamiams skirtame miesto centre, tad šia mokyklos baigimo proga ji norėjo visus pinigus, kuriuos ji būtų išleidusi makiažui, suknelėms ir šventei mokykloje, išleisti maistui ir daiktams benamiams.

Leanne panoro iškelti šventę ne sau vienai, o šimtams benamių ir šeimoms su finansiniais sunkumais. Prie jos genialios idėjos prisijungė ir keletas jos bendraklasių, todėl visą sumanymą iškelti gražią šventę benamiams buvo labai įmanoma.

Reklama

Jaunimas užsakė beveik 100 picų ir kitų skanėstų, o iki šventinės dienos jie supakavo individualius higienos maišelius, kuriuos kiekvienas benamis galės pasiimti renginio metu. Merginos iniciatyva greitai suževėjo ne tik jos bendraamžius, bet ir suaugusiuosius bendruomenėje, o labiausiai – jos šeimą.

Šios jaunos merginos tėvai tikrai turi kuo didžiuotis, nes jų dukros širdis yra kupina atjautos ir empatijos tiems, kas turi mažiau, nei ji. Pagalba kitiems jau yra jos kraujyje, nes po mokyklos baigimo Leanne nori studijuoti mediciną ir tapti slauge.

Labai malonu matyti, kad kažkas atlieka gerus darbus be jokios naudos sau. Dar nuostabiau suvokti, kad kai kurie žmonės vis dar sugeba pasirinkti tarp gero darbo kitiems ir trumpalaikio malonumo sau.

Mergina išties spasinaudojo proga ir už tą pačią pinigų sumą, kurią ji išleistų greitai praeisiančiai šventei ir blizgučiams, ji su draugais pamaitino per 200 žmonių. Tikėtina tokios istorijos įkvėps daugiau žmonių visame pasaulyje daryti gerą ir negalvoti apie atlygį. Ši mergina nusipelno didelės pagarbos ir tik geriausių žodžių už savo darbus. 

POPULIARU