Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Be visų galūnių gyvenantis vaikinas judėjo tik riedlentės pagalba, tad gatvėje sustojęs nepažįstamasis pasiūlė jį pavežti. Tada neįgalus vaikinas nežinojo, kad įlipus į automobilį jo gyvenimas pasikeis

Parašė

-

Sveikam žmogui labai sunku įsivaizduoti, koks jausmas yra gyventi su fizine negalia. Ta pati fizinė negalia pas visus yra labai skirtinga – vieni nemato, kiti negirdi, treti turi kitų fizinių trūkumų. James Fox atvejis yra vienas unikalesnių, nes jis gimė ir visą gyvenimą praleido be visų keturių galūnių – kojų ir rankų. James gimė labai deformuotas, jo galūnės buvo arba visiškai, arba dalinai neišsivysčiusios.

Reklama

Nepaisant to, jis sugebėjo gyventi ir išmokti gudrybių, kurios jam padėtų funkcionuoti. Nuo paauglystės James atrado būdą judėti iš taško A į tašką B visai nesunkiai – riedlentės pagalba. Ja jis naudojasi iki šiol, judėdamas ir miesto gatvėse. James neįmanoma nepastebėti, ne tik dėl jo fizinės negalios, bet ir jo unikalios transporto priemonės. Daugelis užjaučia vaikinui, tačiau tik užuojautos jausmu viskas ir pasibaigia.

Gyvenimas vaikinui buvo negailestingas, todėl jam visą savo suaugusį gyvenimą buvo sunku susitvarkyti su depresija ir priklausomybėmis. Jomis James gesino kasdien iškylančias blogas mintis ir nenorą gyventi. Kartais James turėdavo gerų dienų, kurių metu jis žinojo, kad jo galimybės ir potencialas tikrai yra didelis. Tačiau kitų žmonių patyčios ir paties neapykanta sau ir savo negaliai ilgainiui užėmė pagrindinę vietą vaikino galvoje. Net ne vieną kartą bandęs nusižudyti vaikinas tikrai neturėjo rožėmis kloto kelio.

Reklama

Vaikinas stengėsi kurti normalų gyvenimą, turėjo programuotojo darbą, tačiau gyvenimo sunkumai nugalėjo ir dėl jo priklausomybių ir sunkios depresijos James ilgainiui prarado darbą. Galima daug kalbėti apie tai, kaip niekada nereikia pasiduoti ir negalima leisti negatyvui užvaldyti gyvenimą, tačiau retas kuris iš mūsų įsivaizduoja, kaip reikia gyventi su tokia negalia. Galiausiai James tapo beveik benamis, kartais besiglaudžiantis pas sergančią mamą.

Vieną niekuo iš kitų nesiskiriančią dieną James riedlente važiavo iki mamos namų. Tą lemtingą dieną prie jo sustojo nepažįstamas vyras, pasisiūlęs jį pavežti. Už vairo sėdėjo vyras vardu Dan, kuris ne kartą matė neįgalų vaikiną mieste ir jam visada knietėjo jam padėti. Dan pamatė, kad kelias, kuriuo riedlente spyrėsi James, buvo netinkamas jam ir pavojingas. Tai ir lėmė puikią progą pasiūlyti jį pavežėti iki ten, kur jam reikia nuvykti. James sutiko ir netrukus su džiaugsmu jau važiavo su paslaugiu vyru.

Dan to buvo negana, tad atsisveikindamas jis davė James savo vizitinę, kuria, deja, vaikinas niekada taip ir nepasinaudojo. Dan ilgą laiką galvojo, kaip klostėsi toliau James gyvenimas, tačiau net ir tikslingai jo ieškodamas miesto gatvėse, daugiau jo nematė net porą metų. Tačiau vieną dieną Dan pasisekė ir jis pastebėjo James sėdintį autobusų stotelėje. Jis vėl sustojo ir pasiūlė James kelionę į ten, kur jam reikia nuvykti. James sutiko, tačiau ši kelionė jau buvo kitokia.

Reklama

Dan pastebėjo prastesnę vaikino išvaizdą, o netrukus sužinojo viską, kas nutiko jam nuo pastarojo susitikimo. Dan tada pagaliau sužinojo, kad per pastaruosius metus jis neteko savo mamos, liko vienui vienas ir jam grėsė benamystė. Tą dieną James keliavo į socialinės rūpybos skyrių, kuriame jis norėjo paprašyti bet kokios pagalbos. Dėl lėšų trūkumo po mamos mirties James gavo laiškus su perspėjimu apie jo iškeldinimą iš jo nuomojamo buto. Dan buvo iš karto aišku, ką jis turi tą dieną padaryti.

Jis nusuko nuo numatyto maršruto ir nuvežė James į savo įmonės biurą. Ten jis nieko nenutuokiančiam vaikinui pasakė šokiruojantį dalyką. Dar tą pačią dieną Dan buvo pasiryžęs jam išrašyti 10 000 dolerių čekį. Negalėjęs patikėti tokiu dosnumu ir gerumu, James pravirko. Verkė visas biuras. Tačiau tai nebuvo fantazija, o naujo gyvenimo realybė. Nuo tos dienos James tapo Dan šeimos dalimi. Dan nusprendė pasirūpinti vaikinu, kurį taip nuskriaudė gyvenimas ir aplinkybės.

Tai buvo teisingas pasirinkimas, kuris nei kiek nenustebino sėkmingo verslininko artimuosius, kurie žinojo, kad jis – tiesiog toks žmogus. Nuo tos dienos James sulaukė didelio palaikymo atsikratant priklausomybių. Didžiausia dovana laukė dar prieš akis, nes Dan ir James greitai tapo it broliai. Dan nupirko jam net butą, pritaikytą James negaliai, kuriame jis daugiau nebepajus baimės likti absoliučiai be nieko. Nuo to laiko James vis dar negali patikėti tuo, kas nutiko. Tai nebuvo sėkmė, tai nebuvo kažkoks laimėjimas.

Tai buvo tyras ir nuoširdus žmonių gerumas ir rūpestis. James to nusipelnė labiau, nei kas kitas. Nuo to laiko jo gyvenimas apsivertęs aukštyn kojomis. Vaikinas sugebėjo ne tik siekti karjeros, bet ir sukurti šeimą ir susilaukti palikuonių. Daug kam, sužinojus šią istoriją, kilo klausimas – kodėl Dan taip pasielgė su nepažįstamu vaikinu? Jis tiesiog galėjo ir norėjo. Jis turėjo lėšų, o geri darbai ir jausmas, kad pakeiti kažkieno gyvenimą, yra neįkainojami, kitaip nei pinigai banko sąskaitoje.

Dan visą gyvenimą yra daug padaręs dėl gyvenimo nuskriaustų žmonių savo bendruomenėje. Galiausiai jis iš tiesų panoro pakeisti iš pagrindų bent vieno to verto žmogaus gyvenimą, o James buvo puikiausiai tam tinkantis žmogus. James pripažįsta, kad jei ne Dan užsispyrimas ir primygtinai siūlyta pagalba, jis tikriausiai nebebūtų gyvas šiandien. Toks nepamatuojamas žmonių gerumas dažnai stebina, juo sunku patikėti. Tačiau James gyvenimas ir jo istorija yra kuo puikiausias pavyzdys, kad gerumas pasaulyje dar egzistuoja.

POPULIARU