Prisijunkite prie mūsų

ĮDOMU

Jei vis dar manote, kad pirkti savo vaikams guminius ančiukus voniai yra gera idėja, pažiūrėkite, kokias pasėkmes gali sukelti šie “nekalti” žaislai

Parašė

-

Tikriausiai nėra angeliškesnio vaizdelio nei laimingas vaikas, žaidžiantis putų vonioje su guminiais geltonais ančiukais. Iš tiesų tai yra vienas populiariausių vaikų žaislų pasaulyje, kuris ilgus metus išlieka populiarus žaislų parduotuvių lentynose. Tačiau vargiai kas pagalvoja apie tai, kokį pavojų neša šie guminiai žaislai, kuriuos tuč tuojau turėtų patikrinti kiekviena šeima, turinti jų savo vonioje.

Reklama

Iš esmės guminiai ančiukai nekelia paspringimo pavojaus, jomis neįmanoma sau trenkti ar kaip nors kitaip susižaloti. Jų siaubas slypi viduje – tie žaislai, kurie turi skylutę apačioje, iš kurios galima prisemti ir tada išspausti vandenį, kelia didelį pavojų vaikų sveikatai.

Pasaulyje jau paplito ne vienas publikuotas atvejis su nuotraukomis, kuriose vaikai kenčia nuo siaubingų ir skausmingų infekcijų, kurias sukėlė būtent šie žaislai. Esmė yra ta, kad guminio ančiuko vidus, jei nėra sandarus, kaupia drėgmę nuo pat pirmo naudojimo. Užtenka vos poros savaičių, kad žaislo viduje užsiveistų pelėsis.

Reklama

Ar galite įsivaizduoti, kaip vaikas purškia sau į veidą vandenį, susimaišiusį su šiuo šlykščiu ir sveikatai pavojingu mikroorganizmų ir bakterijų mišiniu? Mokslininkai atliko tyrimą įrodantį, kad guminės antys ir kiti vonios žaislai, išpurškiantys vandenį, gali kelti rimtą pavojų susirgti akių, ausų ir skrandžio infekcijomis. 

Randama bakterijų, įskaitant legionelių ir vaistams atsparių superbakterijų, galinčių sukelti mirtį.  Daugiau nei 11 savaičių mokslininkai iš Šveicarijos federalinio vandens mokslų ir technologijų instituto ir Ilinojaus universiteto imitavo įprastas maudymosi sąlygas su žaislais. Vieni žaislai buvo visą laiką šlapinami tik su švariu vandeniu, o kiti buvo nardinami į vandenį su bakterijomis nuo žmogaus kūno, kurios natūraliai pereina į vandenį maudynių metu.

Vėliau jie juos perpjovė per pusę ir ištyrė juose užaugusias bakterijas. Tyrėjai aptiko nuo 5 iki 75 milijonų ląstelių viename kvadratiniame centimetre žaislų viduje, o 80 % visų tirtų žaislų turėjo potencialiai patogeninių bakterijų. Tyrimas pridūrė, kad vaikams, kurie mėgsta purkšti vandenį iš vonios žaislų į veidą, gresia didžiausias pavojus. 

Reklama

Pelėsiu užkrėsti vonios žaislai plačiai aptariami internetiniuose forumuose ir tinklaraščiuose, tačiau iki šiol jiems buvo skiriama mažai mokslinio dėmesio.

Tyrimas iškėlė klausimą, ar gumines antis reikia aplamai uždrausti prekyboje, ar ieškoti būdų jas tinkamai prižiūrėti. Bėda yra ta, kad neprapjovus anties praktiškai neįmanoma pašalinti ir nušluostyti viso drėgno vidaus paviršiaus.

Bet kuriuo atveju, prisiminkite, kad tai, ko nematome plika akimi, gali kelti mirtiną pavojų. Siūlome pasidaryti eksperimentą patiems ir jei turite guminių ančiukų, kuriuos jau kurį laiką naudojate, perpjaukite juos ir įvertinkite tai, ką matote. Net ir šie žaislai gali būti saugūs – stenkitės rinktis sandarius žaisliukus be skylučių.

POPULIARU