Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Klientas buvo supykęs kai suprato, kad kavinėje dirba tik neįgalūs darbuotojai ir liepė savininkei perspėti žmones apie tai. Ji pakluso klientui, tačiaus visiškai ne taip, kaip jis tikėjosi

Parašė

-

Mes daug kalbame apie tai, kaip būtina palaikyti mūsų visuomenės silpnesniąją dalį – neįgaliuosius, ypač tose srityse, kur jiems yra labai sunku, ne dėl jų pačių kaltės. Kai kurie žmonės mėgsta kritikuoti protiškai ar fiziškai neįgalius asmenis, kad jie gyvena ant savo artimųjų kupros ir kad finansiškai išgyvena tik iš pašalpų, nors šiandien užsidirbti galima iš pačių įvairiausių nedidelių darbų.

Reklama

Laimei, daugėja vietų, kur žmonės su negalia yra priimami su išskėstomis rankomis, įmonės, kurių misija yra ne tik užsidirbti, bet ir padaryti kažką gero visuomenei. Štai kavinė Pietų Karolinos valstijoje, JAV, dirba būtent tokiu principu. “Greenville Pizza Inn” yra mėgstama picerija daugelio miesto gyventojų ir svečių. Šioje vietoje ne tik skanus maistas, bet ir dirba nuostabi komanda.

Kavinės savininkė Amanda Cartagine pradėjo savo verslą būtent nuo idėjos daryti kažką daugiau, nei vien bėgti paskui dolerį. Savo kavinėje ji įdarbino neįgalius asmenis, kurie, kitose aplinkybėse, mato tik jiems užtrenkiamas duris tiesiai prieš nosį. Amandos komandą sudaro įvairių sugebėjimų jaunuoliai, kurie puikiai susitvarko su savo darbais ir aptarnauja patenkintus klientus.

Reklama

Šią kavinę lanko labai didelė bendruomenė, kuri daugmaž žino, kokiu principu veikia ši kavinė ir ją palaiko. Amanda savo komandai yra ne tik viršininkė, bet ir kaip mama. Ji užstotų ir gintų savo darbuotojus nuo bet kokios priešpriešos, kaip patelė savo jauniklius. Būtent todėl ji nesiruošė tylėti, kai gavo vieno nepatenkinto kliento pastabą.

Kai vienas klientas pradėjo agresyviai reikštis dėl menko nesusipratimo, Amanda įjungė kovinę būseną. Vyras paprašė padavėjo vardu Ryan pripildyti ištuštėjusį salotų indą, tačiau nežinojo, kad vaikinas turi autizmo spektro sutrikimų. Jo pareiga kavinėje yra visai kitokia, todėl jis negalėjo išpildyti kliento prašymo, o tai vyrą supykdė. Į konfliktą įsiterpusi Amanda norėjo gražiai paaiškinti klientui situaciją, tačiau po vyro pastabos ji nusprendė palikti mandagumą už durų.

“Jūs turėtumėte iškabinti ant kavinės langų plakatus, perspėjančius, jog klientus aptarnaus protiškai neįgalūs žmonės” – sakė vyras. Tačiau Amandos kantrybė išseko ir ji labai supyko ant siauro mąstymo žmogaus, kuris nematė būtinybės nusileisti ir pačiam pakeisti savo nuomonę. Moteris suprato, kad jis – nėra tas žmogus, kuris laukiamas tokio tipo kavinėje ir tai yra jo atsakomybė elgtis gražiai su visais žmonėmis, neišskiriant jų negalios.

Reklama

Tačiau vėliau ji atspausdino iškabą, kurią pakabino tiesiai ant įėjimo durų. Joje ji nerašė to, ko pareikalavo piktas klientas. Ji kaip visada gynė savo darbuotojų interesus ir vietoje perspėjimų ji parašė: “Mes didžiuojamės esant darbdaviais, kurie suteikia vienodas darbo galimybes visiems Dievo vaikams. INN komanda.” 

Moteris norėjo pabrėžti, kad šioje įstaigoje visi yra lygūs ir kiekvienas gali didžiuotis tuo, ką jie dirbdami pasiekia. Tai buvo puikus ir įkvepiantis pavyzdys, kai išdidi kavinės savininkė nenusileido ir pastovėjo už savo darbuotojus. Tikimės, kad ši kavinė ir toliau sėkmingai tęs savo nuostabią misiją, kurios tikslas suteikti galimybes tiems, iš kurių jos buvo atimtos nuo gimimo. Tokie poelgiai kaip Amandos yra puikus žingsnis dideliame mūšyje dėl visų žmonių lygybės.

POPULIARU