Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Mama nustebo, kai jos visiškai sveika dukra panoro išmokti gestų kalbą. Po keletos dienų moters akyse pasirodė ašaros, nes ji pamatė, su kuo taip norėjo pabendrauti mergaitė

Parašė

-

Neįtikėtina, kiek mes galime daug išmokti iš vaikų. Dažnai apie tai nepagalvojame, dažnai sakome, kad vaikai dar nieko nežino. Tačiau egzistuoja nesuskaičiuojama galybė pavyzdžių, kai maži žmogeliukai, dar nesugadinti blogų įpročių ar žinių, parodo mums tai, kaip reikia gyventi. Taip, vaikai tikrai moka atskirti skirtingų rasių, lyčių žmones, jie net atidžiau pastebi pačius mažiausius žmonių skirtumus.

Reklama

Esmė ta, kad vaikai dar nemoka teisti ir vertinti žmonių, taip kaip daro suaugusieji. Vaikai to tik išmoksta, nes natūralioje savo “programoje” vaikai beveik neturi šio blogio. Tuo, kad jos dukra turi tyrą širdį, įsitikino Amy Roberts iš Jungtinės Karalystės. Vieną dieną ji suvokė, kad kažką vaikų auklėjime ji tikrai daro gerai. Jos 8-metė dukra vardu Tallulah vieną dieną ją labai nustebino dėl savo keisto prašymo.

Mergaitė iš niekur nieko paprašė mamos padėti jai išmokti gestų kalbą. Amy žinojo, kad nei jos klasėje, nei draugų rate, nėra kurčiųjų, todėl mergaitės ketinimai buvo labai paslaptingi. Tačiau po keletos dienų ir keletos paprastų pamokų internete, mergaitė atskleidė savo ketinimus. Prasidėjus karantinui, prekyba internetu tapo daugelio žmonių kasdienybe. Jie pirko viską, ką įprastai galėjo nusipirkti fizinėje parduotuvėje, tačiau joms užsidarius, betliko tik virtuali erdvė.

Reklama

Būtent dėl šios priežasties, kai kurie matė kurjerius kur kas dažniau, nei savo artimuosius. Amy taip pat užsakinėjo prekes internetu, o jas šiai šeimai pristatydavo tas pats vyras. Tallulah prisipažino, kad tai būtent su kurjeriu ji nori išmokti kalbėti, nes jis yra kurčiasis. Tim Joseph šioje apylinkėje dirba jau seniai, tačiau pandemija buvo jo pats aktyviausias darbymetis.

Jis ilgainiui žinojo ir pastovių klientų vardus, jų adresus, tačiau niekada normaliai negalėjo su niekuo paplepėti. Amy buvo sujaudinta to, kad jos dukrai buvo taip svarbu ir taip įdomu pabendrauti su kurčiuoju draugu ir kad ji savo noru apsiėmė išmokti gestų kalbą. Tallulah netrukus pati papasakojo, kad ji supranta, kokią atskirtį jaučia kurtieji ir girdintieji. Sunku be abejonės suvokti, ką jaučia žmogus, kuris gyvenime negirdi nei vieno garso.

Viena, ką galima suprasti, tai kad jis yra izoliuotas nuo daugybės gražių akimirkų su paprastais pažįstamais ir nepažįstamais, dėl savo kalbos barjero. Entuziazmo apimtai mergaitei truko vos savaitė, kol ji išmoko keletą pagrindinių gestų – pasisveikinti, paklausti, kaip jiems sekasi, atsisveikinti ir padėkoti. Kai mama laukė siuntos, dukra su nekantrumu laukė kurjerio, kuriam ji norėjo pademonstruoti savo pastangas.

Reklama

Tai, kad Tim buvo priblokštas, būtų per paprastas apibūdinimas. Visą gražią akimirką mama norėjo išsaugoti vaizdo įraše. Jame matėsi, kad Tim pagyrė mergaitę dėl jos užsispyrimo ir noro bendrauti net su tais, su kuriais tai gali būti sunkiau.  Amy pasidalino šiltu trumpu pokalbiu ir Tim šypsena po jo internete, o jos video sulaukė didelio palaikymo ir pagyrų. Vaizdo įrašas peržiūrėtas buvo net 20 milijonų kartų, o su mergaite pasikalbėti panoro net JAV žiniasklaida.

Daug žmonių buvo nustebę, kad vaikai šiais laikais nori ne tik žaisti žaidimus planšetėse, bet ir išmokti kažką naujo dėl labai nuoširdžių ir jautrių priežasčių. Tallulah pademonstravo elementarų žmogiškumą ir susidomėjimą kitais asmenimis. Mergaitė tapo tikru įkvėpimu kitiems žmonėms per karantiną ne tik tingėti namie, bet ir išmokti kažką naujo, jei ne kitiems, tai bent jau sau. O mes savo ruožtu sveikiname Tallulah – nuostabią mergaitę, kuri užaugs labai rūpestingu ir bendrystę su kitais jaučiančiu žmogumi.

POPULIARU