Istorijos
Mergaitės su Dauno sindromu mokykloje nesiruošė apginti net mokytojai. Tačiau kai vieną dieną mokinė atvyko su ypatinga palyda, pedagogai neturėjo kitos išteities, tik paklusti
Parašė
prieš 3 m.-
Autorius
BeataGyventi su negalia mūsų dienomis darosi iš tiesų lengviau. Nemažai organizacijų ir švietimo įstaigų deda vis didesnes pastangas, kad neįgalūs vaikai būtų kuo labiau integruoti ir priimti lygiai taip pat, kaip ir visi vaikai. Tačiau tų pastangų labai dažnai nepakanka. Mergaitė vardu Embla Ademi gimė su Dauno sindromu.
Šiaurės Makedonijoje gyvenanti šeima visada žinojo, kad jų laukia sunkesnis kelias dėl dukters negalios, tačiau neseniai susidūrę su netiėktomis problemomis, jie pradėjo jausti neviltį. Visiško netikėtumo dėka šalies prezidentas Stevo Pendarovski lankė šalies vaikus, tad Ademi šeima taip pat sulaukė pasiūlymo priimti šalies vadovą savo namuose.
Kaip prezindentas Pendarovski kalbėjosi su Embla tėvais, jis sužinojo tiesiog siaubingus dalykus apie tai, su kuo susiduria jų dukra. Vyras net neįsivaizdavo, kad modernioje visuomenėje yra tiek daug nepakantumo kitokiems. Jam tėvai papasakojo, kad neseniai jų dukra patyrė tikrą segregaciją, kurios pagrindu buvo dukros negalia.
Embla buvo užgauliojama savo klasės draugų, tačiau to sustabdyti nesugebėjo net mokytojai. Veikiau atvirkščiai, mokyklos administracija taip pat priešiškai nusiteikė dėl mergaitės, nes ji neva rodė agresiją. Kitų vaikų tėvai beširdiškai spaudė mokyklą, kad Embla negalėtų mokytis su kitais vaikais. Dėl tokio spaudimo mokytojai atskyrė mergaitę, kuri turėjo mokytis ne klasėje, o šaltame koridoriuje, viena.
Galima nuspėti, kad jei Embla ir parodė agresiją, tai galėjo būti gynyba dėl patyčių. Prezidentas buvo pakraupęs dėl to, ką išgirdo iš tėvų ir pačios mergaitės. Jis nusprendė veikti ir kitą dieną jis Embla vedė pats į mokyklą, laikydamas už rankos. Mokykloje šalies vadovas turėjo rimtą diskusiją su administracija, kuri bandė pasiaiškinti dėl savo veiksmų.
Paaiškėjo, kad spaudimą darė kitų mokinių tėvai, kurie boikotavo pamokas, kuriose kartu dalyvavo mažoji Embla. Būtent todėl laikinai mokytojai dėstė mergaitei mokyklos koridoriuje, atskirai nuo kitų vaikų. Pasibaisėjęs situacija prezidentas turėjo tvirtą poziciją, kurią jis išdėstė ir mokykloje, ir seknačiais savo veiksmais.
“Bendruomenėje mes esame visi lygūs. Atvykau čia parodyti savo palaikymą vaikams, kurie patiria tokią neteisybę ir diskriminaciją. Tai, kaip kitų vaikų tėvai ir mokytojai žiūri į šią mergaitę, yra pasibaisėtina. Būti lygiu su kitais yra vienas pagrindinių žmogaus teisių principų”. Po šalies vadovo apsilankymo mokykloje, greitai įvyko pokyčiai ir Embla grįžo į klasę mokytis su bendraamžiais.
“Empatija yra vienintelis pasirinkimas, kurį turime priimti, kaip visuomenė. Aš padėsiu visiems vaikams, kaip Embla.” – sakė šalies vadovas.
Iš tiesų, puiku, kai aukščiausia šalies vadovybė imasi realių veiksmų, kurių dėka sociumo atstumiami žmonės gali pasijausti lygūs tiems, kam gamta nepagailėjo sveikatos. Gražus prezidento poelgis ir puikus pavyzdys visam pasauliui!
Taip pat skaityk
-
Mama sako, kad negali vežti dukters į mokyklą dėl kitų mamų pavydo: „Esu per daug graži“
-
Gydytojai manė, kad ji neišgyvens nė metų, tačiau stebuklinga mergaitės, kuri atrodo lyg gyva lėlė, kova už gyvenimą ne tik įkvepia daugelį, bet ir parodo, kokia stiprybė slypi net mažiausiuose žmonėse
-
14-metė su Dauno sindromu pasirašo sutartis su 5 modelių agentūromis: „Viskas prasidėjo kaip pokštas“, tačiau jos kelias į sėkmę įrodo, kad unikalumas yra didžiausia stiprybė
-
Dvejų metų mergaitę laikė lėle dėl jos neįtikėtinos išvaizdos – šiandien, po 13 metų, jos gyvenimas pasikeitė, tačiau unikalumas išliko. Suaugusi, ji toliau stebina savo gerbėjus ir dalijasi savo neįprasta istorija socialiniuose tinkluose
-
Abiturientės klasiokai nesuprato, kodėl ji atsisako dalyvauti išleistuvėse, tačiau visus dar labiau pribloškė, ką ji padarė su pinigais, kuriuos ji būtų išleidusi prabangiai šventei
-
Merginos su Dauno sindromu į darbą nepriėmė nei vienas darbdavys mieste. Tačiau dabar visi verslininkai to gailisi, nes pamatė, ką gali jų atstumta mergina