Liaudies medicina yra tai, kuo mes vis dar naudojamės moderniais laikais, net kai turime tiek daug galimybių gydytis su naujoviškais vaistais. Mokslo pažanga yra akivaizdi ir tikrai kvaila būtų ja nesidžiaugti. Tik modernios medicinos dėka sėkmingai yra dabar kovojama su vėžiu, vakcinų dėka išnyko raupai, o vidutinė žmogaus gyvenimo trukmė tik pailgėjo.
Tačiau ne veltui vis atsigręžiame atgal ir patarimo ieškome pas močiutę, kuri kadaise viską gydyt privalėjo liaudiškais būdais. Apie vieną tokių būdų sužinojo ir viena jauna mama, kuri karščiuojant savo mažyliui pasinaudojo juo ir nustebo dėl to, ką pamatė kitą dieną.
Tėvelių forumuose ji perskaitė, kad peršalimą ir aukštą temperatūrą galima gydyti bulvių griežinėliais, įdėtais į kojines. Nuo senovės močiutės visada naudodavo žalią bulvę toksinams iš organizmo ištraukti, tačiau toks būdas atrodo pernelyg stebuklingas ir nepatikimas. Juolab, mokslinių tyrimų apie šios daržovės galias kaip ir nėra, todėl viskas, kuo galėjo ji pasitikėti, buvo tik pasakojimai.
Nusprendusi, kad šis dalykas jos kūdikiui nepakenks, ji nusprendė išbandyti jį. Nakčiai mama į mažylio kojines įdėjo po bulvės riekelę. Visiems žinoma, kad bulvės tamsėja dėl oksidacijos, todėl eksperimento labui moteris paliko tos pačios bulvės skilteles tiesiog ant naktinio staliuko.
Kitą dieną ji skubėjo nuostaba pasidalinti internete, nes jos mažyliui buvo kur kas geriau, o bulvių iš kojinių vaizdas tiesiog šokiravo.
“Tai skamba kvailai ir aš tikrai nežinau, kaip tai veikia, tačiau tai veikia! Mano mažylis miegojo ramiai visą naktį ir šiandien pabudo žymiai geresnės savijautos. Viskas, ką aš padariau – tai įdėjau 3 mm storio bulvių skilteles į jo kojines. Tačiau pažiūrėkite, kaip jos atrodo po nakties.” – įspūdžiais dalinosi mama.
Ji nufotografavo, kaip stipriai buvo pajuodavusios bulvės, buvusios mažylio kojinėse. Šalia palyginimui ji padėjo ir kitas bulvių skilteles, kurios švelniai pajuodavo per naktį. Nors daug žmonių abejojo tokio eksperimento rimtumu, geriausiai apie šį triuko veiksmingumą kalbėjo mažylio savijauta, kuri buvo žymiai geresnė.
Gali būti, kad bulvės kojinėse pajuodavo labiau nuo kūno šilumos. Tada komentaruose mama įsitikino, kad ne ji viena išbandė šį gydymo būdą ir nemažai kam jis irgi pasiteisino. Liaudies medicina ir toliau liks liaudies medicina, ypač kai trūksta mokslinio paaiškinimo, kodėl vienas ar kitas būdas suveikia žmonėms.
Tačiau kai šiais laikais viską bandoma išgydyti farmacijos dėka, kartais praverčia išbandyti ir natūralius būdus, kurie yra laiko patikrinti. Ar jūs kada nors bandėte gydyti slogą liaudies medicina? Kokie būdai padėjo jums?
You must be logged in to post a comment Login