Prisijunkite prie mūsų

Sveikata

Plaušinę naudojau visą gyvenimą, tačiau dabar jos vieta šiukšliadežėje. Niekada negalvojau, kad maudynių metu kėliau pavojų savo sveikatai

Parašė

-

Kas nemėgsta gero švelnios odos pojūčio po dušo ar vonios procedūrų? Nieko nėra geriau nei duše su plaušine nušveista oda. Plaušinės yra sena ir pigi priemonė vonios procedūroms, kuria žmonės naudojasi ir visiškai neįtaria, jog gali būti kenksminga. Odos šveitimas apskritai yra naudingas ir būtinas veiksmas palaikyti mūsų higienai ir net sveikatai.

Reklama

Šveičiant odą ne tik atsikratoma negyvų odos ląstelių, bet ir pagerinama kraujotaka. Oda tampa lygi, švelni ir skaisti.  Atrodo, kas gali būti negerai su mūsų seniai pažįstamais kūno priežiūros būdais? Na, problema slypi akiai nepastebimame, mikroorganizmų lygyje. Apie tai daugiausia mąsto mikrobų fobijas turintys asmenys, o paprastas žmogus tikrai retai pagalvoja, koks bakterijų pėdsakas lieka po vieno ar kito daikto panaudojimo.

Tai kas gi blogai su mūsų pamėgtomis plaušinėmis? Jos puikiai susitvarko su senos odos ir purvo valymu dėl to, kad turi tam pritakytą tekstūrą. Plaušinės gaminamos iš daugiasluoksnio tinklinio audinio, kurio skylutės ir tarpeliai yra puikiai susidorojantys su kūno nešvarumais. Tačiau bėda slypi tame, kad iš tos plaušinės purvas ir negyvos odos ląstelės vieną kartą patekusios, sunkiai ištrūksta.

Reklama

Net jei skalaujate po prausimosi savo plaušinę labai atsakingai, joje jau po vieno karto pradeda kauptis bakterijos, kurios vonios aplinkoje turi pačią geriausią terpę augti ir vešėti. Taip vos per keletą valandų pradeda augti grybelių ir pelėsio kolonija, kurią sekantį kartą vėl “tepame” ant savo kūno. Skamba tikrai nemaloniai, nes retas norėtų savo kūną padengti sluoksniu kenksmingų bakterijų, kai vonioje iš tiesų juk siekiame priešingo rezultato. 

Visų pirma, jei po skutimosi naudosite seną plaušinę, ji gali sukelti infekcijas. Bakterijos patenka į mikro žaizdeles, kurias sukelia skustuvai, todėl oda iš karto atrodo ir jaučiasi blogai. Kada nors atkreipkite dėmesį, kaip atrodo jūsų oda iš karto po skutimosi. Galbūt jūs kenkiate odai naudodami bakterijų prisunkusią plaušinę?

Vis dar nesate įsitikinę, kad turėtumėte išmesti plaušinę į šiukšliadėžę?

Na, liepti jums kažką daryti prieš jūsų valią nesiruošu. O ir man pačiai kilo natūralus klausimas – tai ką gi abar naudoti duše? Vien rankomis išsitrynusi muilu ar dušo žele, aš irgi negaliu gerai nuplauti visų nešvarumų. Čia į pagalbą galime pasitekti specialius šepečius arba naujienas, kurios kuriamos būtent tokioms problemoms spręsti.

Dabar galima nusipirkti silikonines plaušines-šepečius. Jas labai lengva prižiūrėti, plauti, o galiausiai silikoną galima virinti ir sterilizuoti po keletos savaičių naudojimo. Jei vis vien pasirinksite naudoti įprastas plaušines, tiesiog prisiminkite jas keisti kuo dažniau. Kai sužinojau šią informaciją, savąją keičiau kas mėnesį, kol nusipirkau silikoninę plaušinę. Taip pat svarbu po kiekvienų maudynių plaušinę ne tik nuskalauti, bet ir kaip įmanoma kruopščiau išplauti ir padžiauti, kad mikrobai neturėtų drėgmės daugintis.

Reklama

Siūlau visiems dabar nueiti ir pauostyti turimą plaušinę. Jei ji turi nors šiek tiek blogo kvapo, siūlau ją išmesti tuojau pat ir kitą kartą parduotuvėje pasižvalgyti kitų alternatyvų. Atsakant į klausimą, kodėl anksčiau tokie dalykai buvo norma, o dabar jau pavojinga? Anksčiau niekas netyrė plaušinių, o kai ištyrė, pamatė, kokie ten “lobiai” apsigyvena. 

POPULIARU