Prisijunkite prie mūsų

ĮDOMU

Pamačiusi savo kūdikio pėdą, mama vos nenualpo. Ji suvokė, kad visai to neįtardama, ji sukėlė amputacijos pavojų vaikui ir dabar perspėja kiekvieną mamą

Parašė

-

Kai šeimoje gimsta mažylis, kartais atrodo, kad staiga reikia žinoti milijonus dalykų, susijusių su kūdikių priežiūra. Būsimos mamos skaito knygas, klausia patarimų draugių, savo mamų ir visaip kitaip domisi viskuo, kas susiję su vaikais. Iš dalies, mus veda ir būtinybė apsišviesti, bet ir pastovi baimė kažko nežinoti ir kažkur suklysti.

Reklama

Būtent klaidų, kurios gali kainuoti brangiai, bijo kiekviena mama. Blogiausia yra savo kailiu patirti, ką reiškia visiškai netyčia sukelti savo vaikui pavojų sveikatai. Būtent todėl mama iš Mičigano valstijos pasidalino labai svarbiu perspėjimu kitiems, o jos žinutė paplito visame pasaulyje.

Heather Fricke, kaip ir kitos mamos, buvo labai budri su savo sūnumi Jacob, ji prižiūrėjo kone ištisą parą, ir toliau domėjosi viskuo, ką reikėtų žinoti naujai mamai. Vieną dieną ji vos neapalpo, kai šluostė išmaudytą sūnelį. Ji pastebėjo, kad du jo pėdos pirštai buvo pamėlynavę ir tarsi užspausti viela. Mama negalėjo suprasti, iš kur tai atsirado, tačiau laiko svarstymams buvo mažai.

Reklama

Ji turėjo kuo greičiau išlaisvinti vaiko pirštelius iš spąstų ir apsaugoti juos nuo neatitaisomos žalos, kuri lydėtų į amputaciją. Karštligiškai bandydama išpainioti vaiko pirštus ji suvokė, kas aplink juos apsivyniojo – tai buvo jos plaukas. Laimei, didelės nelaimės buvo išvengta, tačiau siaubo apimta mama jautė pareigą pasidalinti tokiu netikėtu suvokimu su absoliučiai visais.

Iš tiesų, pasidalinimų ir komentarų kiekis po jos pasidalinta nuotrauka parodė, kiek daug žmonių net neįsivaizdavo apie tokią galimybę. Pasirodo, mažyliai, kai kuičiasi lovelėje, vartosi ir kitaip juda, jie visai nesunkiai gali užvynioti nuo galvos nukritusi mamos plauką aplink galūnes.

Medikai perspėjo tėvus patikrinti ne tik vaikų pirštus, tačiau ir berniukų atveju jų varpas, nes būta atvejų, kai plaukas užsivynioja net ir ten, visai netyčia. Kodėl mažyliams sukelia pavojų būtent toks, atrodytų, gležnas ir plonas plaukas?

Reklama

Iš tiesų plauko stiprumas yra nepaprastai didelis, o ant plonos mažylių odos jis iš tiesų yra tarsi viela. Ši būklė net turi savo specialų pavadinimą – “plauko turniketas”. Medikai perspėjo tėvus apžiūrėti savo vaikų galūnes, jei vaikas verkia, o nesuprantate, dėl ko. 

Pasidalinkite su artimaisiais, kad visi žinotų apie tokį netikėtą dalyką!

POPULIARU