Nieko nėra nemaloniau, nei gauti pranešimą apie baudą, kurios priežasties net nenutuokiate. Kur aš nusižengiau? Kur galbūt viršijau greitį? O gal kur nors nepastebėjau ženklo, ribojančio eismą? Būtent tokio siurprizo sulaukė vyras iš Londono, kuris įvažiavo į zoną, kuri neseniai buvo įtraukta į draudžiamo eismo zonas konkrečiomis dienos valandomis.
Ricky gyvena Croydon rajone, Londone, kur neseniai zona šalia vietinės mokyklos buvo priskirta prie reguliuojamų. Buvo pastatyti nauji ženklai, draudžiantys įvažiuoti į gatvę šalia mokyklos. Draudimas galiojo darbo dienomis nuo 8 iki 9:30 ryte ir tarp 14 ir 16 valandos popiet. Ricky gavęs pranešimą apie baudą nustebo, nes niekur nebuvo skelbta apie pakitimus.
Vėliau jis pažiūrėjo, kad ženklai toje vietoje yra, tačiau jie yra sunkiai pastebimi. Ricky supyko, nes jis iš karto suprato, kad tai buvo labiau biudžeto pildymas pinigais, nei bandymas apsaugoti vaikus nuo taršos ir eismo įvykių. Dar tą pačią dieną, kai jis nuėjo prie ženklo, jis matė dešimtis vairuotojų, kurie neturėjo žalio supratimo apie pokyčius. Vairuotojai nežinojo, kad jų įvažiavimas į minėtą gatvę iš karto garantuoja jiems baudą tarp 65 ir 130 svarų.
Ricky nutarė pergudrauti vietinę valdžią, kuri sugalvojo tokius pokyčius, ir atsistojo šalia ženklo su kur kas geriau matomu savadarbiu ženklu. “Gausi 65 svarų baudą, jei važiuosi čia” – tai buvo parašyta ant Ricky laikomo ženklo. Vyras nepatingėjo pastovėti būtent tomis reguliuojamomis valandomis ir apsaugojo ženklo nepastebinčius vairuotojus nuo įvažiavimo į draudžiamą zoną ir baudos.
Vyras paskaičiavo, kad per visai trumpą laiką jis išsaugojo šimtams vairuotojų net 70 000 svarų, kuriuos jie galėjo pakloti per šitą mažą klaidą. “Ženklas ir baudos skiriamos vienareikšmiškai biudžeto pildymo tikslais. Jei vietinė valdžia norėtų labai apsaugoti vaikus, vietoje ženklo jie statytų šlagbaumą ar kitokią pertvarą. Tai kur kas geresnė priemonė užtikrinti, kad automobiliai ten TIKRAI nevažiuotų. O dabar jie pastatė sunkiai pastebimą ženklą norėdami pasipelnyti iš žmonių.” – žurnalistams sakė Ricky.
Iš tiesų, jo žodžiuose buvo tiesos, nes jei eismo reguliavimo tarnybos būtų suinteresuotos būtent vaikų saugumu, būtų panaudoti kiti būdai ar bent jau aiškesnė ženklų sistema. Į vyro protestą greitai atsiliepę vietinės valdžios atstovai teigė, kad ženklas atitinka visus reikalavimus.
Tačiau atsižvelgus į vietinės bendruomenės skundus, kad jis yra sunkiai matomas visiems vairuotojams, buvo nuspręsta tą vietą pakoreguoti ir padaryti geresnį ženklinimą. Nepaisant to, kad kova su vietine valdžia Ricky primena kovą su vėjo malūnais, jis džiaugiasi, kad prieš Kalėdų šventes jis sugebėjo išsaugoti kitų vairuotojų kišenes nuo nemenko patuštėjimo.