Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Panirusio į komą vyro žmonai buvo siūloma atjungti gyvybę palaikančius aparatus. Atsisveikinimo bučinį davusi moteris staiga pajuto vyro duodamą ženklą, kad dar ne pabaiga

Parašė

-

Mums visiems atrodo, kad kai esame jauni, ligos mus apeis ir užklups tik senatvėje. Tačiau vis daugiau ir daugiau jaunų žmonių serga vėžiu, juos ištinka insultai ir kitos sveikatos krizės. Absoliučiai nei vienam iš mūsų rytojus negarantuotas, net patiems sveikiausiems. Tą suprato ir Scott ir Danielle Hawkins, kai vieną dieną Scott ištiko širdies smūgis. Niekas net negalėtų įtarti, kad vos 37-erių iš pažiūros sveikas vyras gali išgyventi tokį košmarą.

Reklama

Tačiau tai buvo tiesa. Širdies smūgį jis patyrė ne dėl savarankiško savo sveikatos naikinimo. Scott nuo gimimo turėjo širdies ydą, apie kurią jis net nenutuokė. Lemtingą dieną Scott leido laiką namie su vaikais. Pajutęs nesuprantamus skausmus ir prastėjančią minutėmis savijautą, jis paskambino žmonai ir paprašė pagalbos. Galima sakyti, nuo tų minučių Scott mažai ką prisimena.

Jis greitai sulaukė medikų pagalbos, tačiau jo savijauta prastėjo kur kas greičiau, nei jam buvo įmanoma padėti. Širdies smūgį patyrusio vyro kraujospūdis šokinėjo kaip pašėlęs ir sukėlė kraujo išsiliejimą į plaučius. Dar tą pačią dieną žmonai buvo pasakyta pasiruošti viskam, nes Scott galėjo neišgyventi net ateinančios nakties. Sekantis laikas iš tiesų buvo it balansavimas ant įtempto lyno.

Reklama

Scott gyvybę operacinėje gelbėjo medikai, tačiau net ir tuo metu Scott vėl vos per plauką išgyveno, jo stojusią širdį vėl užvedė gydytojai. Be abejonės, daug tokių sunkių atvejų matę medikai neturėjo gerų prognozių. Scott patyrė daug pažeidimų smegenyse, širdyje ir kituose vidaus organuose. Danielle perspėjo ir vėl apie galimą vyro mirtį bet kuriuo metu. Jei jam pasiseks ir jo gyvybė neužges, gali būti, kad jis niekada nepabus iš komos ir nebebus funkcionuojančiu žmogumi.

Niekas, išskyrus Danielle, nežinojo to, kokį užsispyrimą gyventi turi Scott. Ėjo savaitės, o bandymas gauti bet kokį atsaką iš ligonio nedavė jokių rezultatų. Medikai kaip įprastai bandė jį stimuliuoti šviesa, bandė suprasti, ar Scott absoliučiai nors šiek tiek reaguoja į aplinką. Tačiau medikų nuomone, jis nerodė jokių sąmoningumo ženklų. Ilgainiui gydytojai kalbėjo apie tai, kad Scott reikėtų atjungti nuo gyvybę palaikančių aparatų. Danielle tai buvo gniuždanti mintis, tačiau ji buvo linkusi paklausyti gydytojų.

Pasilenkusi pabučiuoti vyrą paskutinį kartą, ji pajuto, kaip vyras bučiuoja ją atgal. Moteriai tai buvo akivaizdus ženklas, kad tame surakintame kūne vis dar yra jos mylimas vyras, kuris šaukiasi dėmesio būtent tokiu būdu. Kaip net nebūtų keista, gydytojai skeptiškai vertino Danielle argumentus, tačiau gerbė jos sprendimą bandyti ir toliau ir nepasiduoti. Nuo tos dienos, kai atrodo buvo žengtas pirmas žingsnis, Scott pradėjo savo kovą už gyvenimą. Tik žmonos užsispyrimo dėka medikai tapo tikro stebuklo liudininkais.

Reklama

Scott organizmui deguonį tiekė aparatai, kurie prie vyro prijungti buvo ties trachėja. Tačiau po 6 savaičių vyras parodė ženklą, kad gali jau kvėpuoti pats. Buvęs muzikantas rodė įvairius sąmoningumo ženklus tada, kai į jo rankas mylimoji įdėdavo muzikinius instrumentus. Nors tai, ką darė vyras, niekas nepavadintu grojimu ir muzika, gydytojai stebėjosi vyro reakcijomis į jam pažįstamus daiktus.

Darėsi akivaizdu, kad Scott dėmesį atkreipti ir paskatinti rodyti ženklus reikėjo tiesiog kitais būdais. Scott viso gydymo metu buvo prapjauta trachėja, į kurią buvo įdėtas vamzdelis. Gydytojai sakė, kad dėl to Scott daugiau niekada nebekalbės. Tačiau dar po mėnesio Scott ištarė “Aš tave myliu” Daniellei, uždengęs skylę kakle ranka. Medikų bendruomenė stebėjosi vyro progresu, o Danielle džiaugėsi, kad pakluso savo instinktams.

Medikams dažnai dalykai atrodo neįmanomi moksline prasme, tačiau paprasti žmonės tiki stebuklais, kurie galiausiai įvyksta. Scott įrodė, kad nesulaukęs net 40-ties jis dar tikrai nepasiruošęs baigti savo gyvenimą be kovos. Ši istorija netikėtai pasiekė ir žiniasklaidos akiratį, nes Scott pasveikimas buvo ne kas kita, kaip medicinos stebuklas. Tačiau jo žmona Danielle niekada nebuvo atsisakiusi vilties dėl mylimojo pasveikimo.

Galima pajuokauti, kad Scott išgelbėjo būtent mylimosios bučinys, kaip pasakoje apie Snieguolę. Tačiau ši istorija nutiko realybėje ir yra kur kas įspūdingesnė, nei visos pasakos sudėjus kartu. Šiandien Scott ir Danielle yra laimingi, nes galėjo toliau gyventi savo gyvenimą kartu. Šiandien jis neprimena pasakos, nes Scott reikia daug pagalbos kasdien, jis vaikšto su vaikštynės pagalba ir vis dar, praėjus 6 metams po įvykio, jis atstato savo savijautą reabilitacijos pagalba. Tačiau pora džiaugiasi turėdama vienas kitą ir tai yra svarbiausia.

POPULIARU