Prisijunkite prie mūsų

ĮDOMU

Ar bet įsivaizduojate, kiek kainuoja brangiausias pasaulyje alhoholio butelis? Nustebsite sužinoję, kad vienas viskio butelis galėtų jums užtikrinti gerą gyvenimą iki mirties 

Parašė

-

Nuo senų senovės alkoholis buvo neatsiejamas nuo turtuolių, aristokratų, net ir vargingiausio luomo žmonių gyvenimo. Mūsų laikais nepasikeite niekas – pasimėgauti viskio ar vyno taure mėgsta tikrai dažnas, tačiau viena mūsų dienomis tikrai aišku – alkoholio įvairovei ir kainai šiandieną nėra ribų.

Reklama

Dažnai atrodo, kad net ir įperkamos mums alkoholio kainos yra per didelės, tačiau ką pasakytumėte apie šiuos tauriuosius gėrimus, parduotus pasaulio aukcionuose už tiek, kiek kainuoja prabangūs namai bei didžiausios jachtos? Turtuolių gyvenimas nenustoja stebinti mūsų paprastų mirtingųjų. Tačiau kartais įdomu, kur pasaulio galingiausieji leidžia pinigus.

Štai keletas rekordininkų, dėl kurių kainų galima žado netekti :

60-ies metų islaikymo viskis Macallan – $1,100,000

Kai žmonės galvoja apie prabangų alkoholinį gėrimą pirmiausia jie galvoja apie vyną. Tačiau pastaruosius  8-9 metus viskiai, ypac škotiški, karaliauja prabangaus alkoholio rinkoje. Viskas pasikeite po 2011 metų aukciono, kuriame itin retas Macallan viskis, kurio buvo pagaminta vos 12 butelių, buvo parduotas uz 1.1 milijono dolerių sumą. Šie viskio buteliai pasaulį išvydo 1986-aisiais po 60 (taip, 60) metų išlaikymo statinėse. Kitaip nei kiti šiame sąraše esantys gėrimai, šio viskio kaina slypi ne butelyje, kuris niekuo nesiskiria nuo kitų. Viduje esantis retas gėrimas yra įvertintas milijonu dolerių, kuris paprastam žmogui užtikrintų labai gerą gyvenimą iki mirties.

Tekila Ley Diamante Pasion Azteca Platinum —$3,500,000

Reklama

Taip, ir mums kyla klausimas, kas perka tekilos butelį už tokią kainą, tačiau šis pirkinys išsiskiria ne turiniu – viduje tiesiog geros kokybes tekila, verta tūkstančiais kartų mažiau, nei už ją prašoma aukcione. Šio gėrimo prabanga atsiskleidžia jo talpoje – tai dailininko Alejandro Gomez Oropeza sukurtas balto aukso ir platinos butelis, inkrustuotas deimantais.

Šampanas Armand de Brignac Midas—$200,000

Taip, tai tikrai vienas is brangiausiŲ šampano butelių, kuriuos esame matę. Šis reperiui Jay-Z priklausantis šampano gamintojas pardavime turi šį įspūdingą 30 litrų šampano butelį, dengtą auksu.

Viskis The Macallan 64 Year Old in Lalique: Cire Perdue—$460,000

Darosi akivaizdu, kad prabangaus alkoholio kainą lemia ne tik butelio turinys, bet ir pats butelis. Štai dar vienas Macallan viskis, parduotas aukcione už beveik pusę milijono dolerių. Tai ne tik itin retas ir 64 metus išlaikytas viskis, bet išpilstytas jis į prabangius ir neįprastus krištolo dekanterius, papuošiančius bet kurią viskio kolekciją.

Konjakas Henri IV Dudognon Heritage Cognac Grande Champagne—$2,000,000

Reklama

Taip, nors pavadinime matome Champagne, tačiau kalbėsime apie konjaką. Tai kas gi slepiasi po tokia absurdiskai didele jo kaina? Ogi tai, kad šis konjakas išlaikytas daugiau nei 100 metų ,o jo butelis pagamintas iš geltono aukso ir platinos lydinių bei  inkrustuotas 6500 deimantais. Taip, šį butelį dengia 6500 individualių deimantų.

Raudonas vynas 1947 Château Cheval Blanc—$304,375

Šio vyno butelio pardavimas aukcione buvo rekordinis, nes iki šiol vienas butelis vyno, kad ir koks nuostabus jis bebūtų, niekada nepasiekė tokių kainos aukštumų. Na, vertėtų paminėti kad šio butelio talpa buvo 6 litrai, o vyno žinovų 1947-ieji buvo pripažinti geriausio derliaus metais.

Šampanas 1907 Heidsieck & Co. Monopole Diamanté’s Bleu—$275,000

Taip, šis šampano butelis nėra vienas brangiausių, tačiau jo istorija yra viena įdomiausių. 1916 metais švedų krovininis laivas gabeno daug vyno ir šampano tuometiniam Rusijos carui Nikolajui II,  tačiau siunta taip ir nepasiekė gavėjo, nes kartu su laivu nuskendo po vokiečių povandeninio laivo atakos. Tik neįtikėtinos sėkmės dėka, salygos 65 metrų gylyje po vandeniu šiam šampanui buvo idealios, ir, po laivo iškėlimo iš dugno Suomijos įlankoje, buvo rasta 200 nepažeistu šampano butelių, kurie buvo parduoti aukcionuose. Brangiausias šuo šampano butelis buvo parduotas Maskvoje už 275 tūkstančius dolerių.

POPULIARU