Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Pora gavo anoniminį laiškelį su skundu dėl jų apdriskusio, reikalaujančio remonto namo. Netrukus kaimynai žaliavo iš pavydo pamatę, kaip jų baili žinutė pakeitė situaciją

Parašė

-

Jimmy ir Marilyn Curcuru gyveno nedideliame miestelyje, kur visi visus pažinojo. Daugelis šio miesto gatvių turėjo savotiškos charizmos, o seniai tuose pačiuose namuose gyvenantys žmonės puoselėjo savo aplinką ir kūrė gražios kaimynystės įvaizdį. Tai yra labai įprasta praktika JAV, kai net nekilnojamo turto kainos priklausomai kinta dėl to, kokios išvaizdos namai yra kaimynystėje. Jimmy ir Marilyn į savo namus įsikraustė jau seniai, prieš keletą dešimtmečių.

Reklama

Į didelį namą jie įsikėlė kai jie buvo dar jauni, tačiau senstant ir suprastėjus abiejų sveikatai, namo priežiūra abiems tapo sunkia užduotimi. Savaime suprantama, neprižiūrimas namas prarado savo grožį – pradėjo luptis dažai nuo sienų, stogas ir langai paseno ir atrodė taip pat neestetiškai, kiemas buvo apaugęs, o jį apsupusi balta medinė tvorelė taip pat jau nebebuvo tvarkinga. Jie patys nesimėgavo savo namų vaizdu, tačiau visiškai netikėtai sužinojo, kad jų namo išvaizda taip pat erzina “susirūpinusius kaimynus”.

Jimmy gavo anoniminį laišką su trumpa žinute, adresuotą “namo savininkui”. Joje buvo parašyta: “Nudažyk mane. Tikras akių skausmas”. Taip apibūdino ilgamečius poros namus bailys, kuris net nepasirašė po žinute.  “Mes žinome, kaip atrodo mūsų namas. Visiškai nėra jokios būtinybės mums tai pranešti. Aš žinau, kad jį reikia perdažyti. Jeigu kas nors ateitų asmeniškai su manimi pakalbėti, pasakyti, kas kam nepatinka, aš gal turėčiau galimybę papasakoti, kodėl iš tiesų taip yra” – su nuoskauda sakė Jimmy.

Reklama

Jam buvo labai skaudu skaityti žinutę, kuri buvo parašyta visiškai negalvojant apie už visko slypinčias priežastis.  Jimmy visada mėgo darbuotis prie namų ir sode. Kaip ir daugumai tokių namų savininkų sodininkystė ir darbai kieme jam buvo poilsis po dienos darbų. Tačiau Jimmy prieš 15 metų ištiko širdies smūgis, kuris visiškai pakeitė iki tol sveiko ir aktyvaus vyro gyvenimą. Nuo tos lemtingos dienos jis negali atlikti pačių paprasčiausių darbų prie namo.

Po 4 širdies operacijų jis nebegali judėti taip, kaip anksčiau, todėl darbas užsilipus aukštai ant kopėčių liko tik jo svajone. Jo žmona Marilyn taip pat visiškai netikėtai susirgo išsėtine skleroze. Ši siaubinga diagnozė pamažu atėmė iš moters ne tik sveikatą, bet ir galimybę vaikščioti. Jokių fizinių  darbų patys negalintys atlikti Jimmy ir Marilyn privalėtų nusisamdyti profesionalus, kurie darytų namo renovaciją. Tačiau jie skęsta medicininėse skolose, tad sutuoktiniai negali sau to leisti.

Jimmy žinojo, kad tokio laiško jis nesulauktų, jei visi žinotų apie jo situaciją, kuria jis per daug nesidalino. Vyras nemėgo skųstis kaimynams dėl savo sunkumų, tad kažkas tiesiog pamanė, kad Jimmy ir Marilyn yra paprasčiausi tinginiai. Nors pora nelaikė pykčio ant tokių kaimynų, savo emocijas Facebook tinkle išliejo jų pasipiktinusi dukra. Ji papasakojo viešai apie tai, kas nutiko jos tėvams su tikslu kitus žmones pamokyti tokių laiškų nesiuntinėti tiems, kurių pilnai nepažįsti.

Reklama

Šis atvejis buvo puikus pavyzdys neskubėti vertinti ir teisti žmonių, kai nežinai jų situacijos. Jos pasisakymą stebėtinai pradėjo palaikyti tūkstančiai žmonių ir netikėtai jos įrašas sulaukė didelės pozityvo bangos. Moteriai pradėjo plūsti laiškai su prašymu priimti auką šio namo renovacijai. Viena iš skaitytojų, kurią sujaudino ši istorija, nutarė porai sukurti Gofundme lėšų rinkimo puslapį, kuriame visi norintys galėtų prisidėti prie Jimmy ir Marilyn rūpesčių palengvinimo.

Niekas absoliučiai nesitikėjo, kad istorija išplis kaip virusas ir aukos porai keliaus iš viso pasaulio.  Jimmy ir Marilyn negalėjo patikėti tuo, kad per keletą mėnesių jie gavo per 100 000 dolerių!  Mes rūpinomės šiuo namu ištisus dešimtmečius. Man sunku yra patikėti tuo, kaip visiškai nepažįstami žmonės dabar mums suteikia šansą ir toliau puoselėti grožį ir tvarką savo namuose.“  Neseniai baigti darbai pakeitė namo išvaizdą visiškai.

Visa kaimynystė stebėjo, kaip poros neišvaizdus namas tampa tikru rojaus kampeliu. Tai buvo nepakartojami pokyčiai, kurie atnaujino namą iš pagrindų. Niekur nebeliko atsilupusių dažų, buvo perdarytas namo stogas, įdėti nauji langai. Be tokio bendruomenės palaikymo pora niekaip nebūtų pasiekusi tokių rezultatų savo jėgomis. Be abejonės, Jimmy ir Marilyn šmaikštauja, kad jų namas nebeerzins kaimynų.

Jie patys mylėjo tą namą tokį, koks jis buvo iki tol. Nepaisant to, jie tikrai labai džiaugiasi atnaujinimais.  „Galiausiai šios aukos taip pat padės mums ramiau gyventi ir pasirūpinti medicininėmis sąskaitomis. Aš iš visos širdies visiems dėkoju” – žurnalistams su ašaromis akyse kalbėjo susijaudinęs vyras.

Skausmą sukėlęs laiškelis gerų žmonių dėka tapo tikru palaiminimu šiai šeimai. 

POPULIARU