Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Kavinės savininkė niekada net nepastebėjo, kad ją apvogė. Po 20 metų jie gavo keistą laišką, kurį parašė vagis ir pirmą kartą atskleidė moteriai tai, kas privedė ją prie šoko

Parašė

-

Carlotta Flores ilgus metus vadovavo savo šeimai priklausančiam retsoranui, tad ji turėjo daug patirties kasdien bendrauti su pačiais įvairiausiais žmonėmis. Klientai, nesusimokantys už savo maistą, nuostoliai dėl darbuotojų klaidos buvo tai, dėl ko ji per daug nesikrimsdavo.

Reklama

Toks jau šis biznis – privalai turėti stiprius nervus ir nepulti į neviltį kiekvieną kartą, kai nutinka kažkas nemalonaus. Tačiau net ir tokie stiprūs žmonės kartais pasijaučia beviltiškai. Tada, kai nutinka kažkas rimtesnio, pasitikėjimas žmonėmis tiesiog dingsta akimirksniu. Ši kartą moteris patyrė nemalonumų visiškai ne savo darbo aplinkoje – iš jos buvo pavogta rankinė, tad tą dieną Carlotta visiškai prarado savitvardą.

Ji net negalėjo pagalvoti, kad atėjus vienai nelaimei, jai ateis ir gerų naujienų. Būdama darbe ir pasakodama savo kolegoms apie nemalonų įvykį, moteris gavo anoniminį laišką. Tai buvo laiškas iš buvusios darbuotojos, kuri dirbo šeimai prieš 20 metų. Laiškas sukėlė šoką moteriai, nes jis atskleidė įvykį, apie kurį ji niekada net nežinojo. 

Reklama

“Brangi Carlotta ir jūsų šeima, 

Dirbau jums padavėjos pareigose trumpą laiką 1990-aisiais, kol studijavau universitete. Viena iš mano tuometinių kolegių paskatino mane kartais į kasą nepaskaičiuoti klientų gėrimų, o sumokėtus pinigus pasisavinti. Dėl kažkokios kvailos priežasties taip ir pasielgiau.

Juk aš užaugau vaikščiodama į bažnyčią, turėjau žinoti, kaip elgtis geriau. Niekada iki tol nevogiau, nevogiau niekada ir po to. Laimei, buvau siaubinga padavėja ir mane atleidote dar iki to, kol pasisavinau daugiausiai keletą šimtų dolerių. Praėjo jau 20 metų, tačiau iki šiol jaučiu kaltę. Aš labai gailiuosi, kad iš jūsų pavogiau.

Prašau, priimkite mano atsiprašymą ir šiuos pinigus, prie kurių pridėjau visų praėjusių metų “palūkanas”. Telaimina jus ir jūsų šeimą Dievas. 

Dėkinga buvusi darbuotoja. “

Tai buvo neįtikėtina. Tą pačią dieną, kai Carlotte prarado savo turtą vienoje vietoje, jis grįžo su kaupu kitoje, visiškai netikėtoje vietoje. Moteris buvo priblokšta dėl to, kad kažkas pasielgė pagal sąžinę ir norėjo atsiprašyti už tai, apie ką ji net neįsivaizdavo.

Reklama

Moteriai vėl grįžo viltis, kad žmonės pasaulyje nėra tokie beširdžiai, kaip ji manė.

“Sėdėjau ir paklausiau savęs ir kitų – Ar kas nors iš mūsų būtų pasielgęs taip pat, kaip ši buvusi darbuotoja ir taip atgailautume dėl savo praeities klaidų? Vargu, juk tūkstantis dolerių yra dideli pinigai. Nusprendžiau tai panaudoti kaip pamoką ne apie kitus žmones, bet pamoką apie save. Mes visi darome gyvenime klaidas, tačiau labai retai už jas jaučiame nuoširdžią atgailą ir norą jas ištaisyti“.

Carlotta buvo labai sujaudinta dėl tokių emocinių kalnelių tą dieną, kuri prasidėjo praradimais ir pykčiu ant visos žmonijos, o pasibaigė dideliu džiaugsmu ir suvokimu, kad nėra viskas taip jau ir blogai. „Žinau, kad kur bebūtų šis žmogus, kad ir kas ji būtų, ji turėjo sunkiai dirbti, kad uždirbtų tuos pinigus ir atsiųstų juos mums“, – sakė Carlotte. „Noriu, kad ji žinotų, kad jos sprendimas padarė didžiulę įtaką mums visiems. Mes perduosime jos pavyzdį, kaip elgtis teisingai, toliau.“

Gautus pinigus šeima skyrė savo darbuotojams, kurie susiduria su įvairias sunkumais. Jie nenuėjo į moters kišenę, nes vertingiausia, ką ji gavo tą dieną, buvo pamoka – gerumas tarp žmonių vis dar gyvas ir jis toliau bus gyvas tol, kol jį kurstysime savo viduje. 

POPULIARU