Istorijos
Močiutė sulaukė sukčių skambučio ir pakvietė juos į savo namus pasiimti pinigų. Neįtikėtina, tačiau prie jos durų pasirodė vienas vyrukas, kuris neįsivaizdavo, kas jo laukia
Parašė
prieš 3 m.-
Autorius
BeataKad ir kaip tai būtų niekinga ir šlykštu, kasmet sukčiai pasipelno vienišų senjorų sąskaita vis daugiau ir daugiau. Milijonai pensininkų visame pasaulyje “pasimauna” ant apgavysčių, kurias jiems įteigia visiškai nepažįstami žmonės, dažnai apsimetinėjantys giminaičiais. Viena JAV 2020-iaisias buvo nustatyta, kad iš vienišų senolių buvo iš viso išviliotas milijardas dolerių.
Situacija pablogėjo dar labiau, kai vieniši pandemijoje izoliuoti senoliai prisijungė prie socialinių tinklų su tikslu daugiau bendrauti su artimaisiais. Mažai išmanydami apie technologijas ir apie savo duomenų apsauga, jie tapo lengvu taikiniu nusikaltėliams net iš tolimiausio pasaulio šalių. 73=ejų Jean Ebbert iš Niujorko taip pat tapo apgavikų auka, tačiau nusikaltėliai net nežinojo, su kuo turi reikalą.
Ši moteris visą savo gyvenimą praleido teisėsaugoje. Buvusi policijos dispečerė tikrai buvo labiau apsišvietusi sukčių klausimu, nei jos bendraamžiai. Ji ne vieną kartą jau girdėjo, kaip skamba tikras sukčiaus skambutis. Jean kaip tik tuo metu susirašinėjo su sūnumi žinutėmis, kai sulaukė netikėto skambučio iš nežinomo numerio. Ragelyje vaikinas prisistatė kaip jos anūkas.
Jean turi anūką, todėl ji klausė toliau. Tačiau kai “anūko” kalba pakrypo apie tai, kad jis sėdi kalėjime už vairavimą išgėrus, Jean sukruto. Problema ta, kad jos anūkas dar nevairuoja, todėl ji tikrai žinojo, kad jai skambina kažkoks apsimetelis. Tačiau daug patirties turinti moteris norėjo pasismaginti ir tęsė pokalbį vaidindama, kad tiki kiekvienu vaikino žodžiu.
“Aš žinojau, kad tai sukčius. Aš žinojau taip pat, kad tą dieną tikrai nebūsiu apgauta” – vėliau pasakojo moteris.
Moteris nepatingėjo praleisti net porą valandų su skirtingais skambinusiais numeriais ir galiausiai kalbėjo su “anūko advokatu”, kurį ji pakvietė pasiimti pinigus iš jos namų adreso. Pinigai buvo skirti išlaisvinti anūką ir sumokėti užstatą. Moteris nesitikėjo, kad sukčius bus iš tiesų toks kvailas ir savarankiškai atvyks pas ją pasiimti pinigų.
Tačiau Jean turėjo reikalą tikrai su kvailais žmonėmis. Kvaili jie buvo vien dėl to, kad manė, jog Jean yra sena kvailelė pati. Kai senolė gavo patvirtinimą, kad vaikinas atvyks pasiimti pinigų pas ją namo po valandos, ji apsidžiaugė. Ne, ji nenorėjo pati susidoroti su sukčiais, norinčiais išvilioti paskutinius pensininkų pinigus. Ji pasielgė protingai – ji ramiausiai paskambino policijai ir pakvietė juos į savo namus. Jean namai tapo tikrų tikriausia pasalos vieta.
Atvykusį vaikiną užfiksavo ir Jean apsaugos kameros. Jos įamžino taip pat ir saldžią akimirką, kurios nusipelnė nusikaltėlis. Vaikinas paskambino į Jean namų duris, kurias senolė atidarė. Ji davė voką su “pinigais” (moteris voką pripildė popierinių rankšluosčių) ir atsisveikino su “advokatu”. Įvykdytas veiksmas ir voko perdavimas buvo pakankamas pagrindas policijai susidoroti su vaikinu.
Jam nusisukus jau nueiti pro Jean namų duris išbėgo du pareigūnai, kurie buvo pasiruošę suimti sukčių nusikaltimo vietoje. Pasala pavyko ir Jean pastangomis vienu sukčiumi mieste liko mažiau. Jean vėliau pasakojo, kad darbas teisėsaugoje jos daug ko išmokė. “Visada turi galvoti greitai, turi sugebėti vienu metu padaryti daugiau dalykų. Turėjau greitai sugalvoti priežastis, kodėl jie turi atvykti pas mane į namus pasiimti pinigų. Netikėjau, kad man pavyks, bet man pasitaikė nelabai protingi sukčiai.” – juokėsi senolė.
Ši istorija greitai išplito žiniasklaidoje ir tapo puikiu priminimu visiems senoliams būti labai atsargiems.
“Perspėkite savo šeimas, perspėkite senyvus kaimynus. Bet kas gali tapti sukčių auka, o tokie nusikaltėliai su kiekviena diena tampa vis gudresni. Atsiranda naujų būdų ir naujų scenarijų, kurie įtikina pensininkus melagystėmis.” – kalbėjo žurnalistams policininkai. Nors Jean džiaugėsi prisidėjusi prie nusikaltėlio gaudynių, pareigūnai primena, kad reikalus su kriminaliniais veikėjais geriau palikti jiems.
Jeigu įtariate, kad jums paskambino sukčiai, galvokite greitai ir laimėkite sau keletą minučių tam, kad patikrintumėte situaciją. Galite tiesiogiai paskambinti tam giminaičiui, kuriuo sukčiai gali bandyti apsimesti, arba tiesiai į policiją ir papasakoti, kokio skambučio sulaukėte. Visi dispečeriai su malonumu pasakys jums, ar tas skambutis yra tipinis sukčiams, ar tai gali būti tikra situacija. Nebijokime prašyti pagalbos iš artimųjų atpažįstant blogų ketinimų turinčius žmones. Kaip sako sena patarlė – atsarga tikrai gėdos nedaro, tad būkime atsargūs ir apsaugokime ne tik savo, bet ir artimųjų turtą.
Taip pat skaityk
-
Aštuoni šuniukai, palikti mirtinai alinančiame karštyje, išgelbėti rūpestingo geradario ir pareigūnų dėka
-
Anūkas nusprendė tapti savo močiutės globėju po to, kai sužinojo, jog šeima nori atiduoti ją į senelių namus. Jo atsidavimas ir rūpestis pavertė jų kasdienybę įkvėpiančia istorija, sulaukusia dėmesio visame pasaulyje
-
Mama nustebo, kad sūnus 10-o gimtadienio proga nori išmokti daryti dirbtinį kvėpavimą, tačiau ji nenutuokė, kad greit pasitvirtins, jog tai bus geriausia dovana gyvenime
-
Moteris buvo apgauta internete ir prarado 10 000 dolerių. Tačiau vietoje kreipimosi į policiją, ji sužinojo, kur gyvena sukčius ir pas jį nuvykusi pasielgė taip, kaip niekas nesitikėjo
-
Visi stebėjo policininką, iš parduotuvės išsivedusį moterį, kuri pavogė 5 kiaušinius. Praeivių akys išsiplėtė, kai pareigūnas neuždėjo moteriai antrankių, o vietoje to – ją apsikabino
-
Gali būti, kad mokate daugiau už pamėgtas prekes parduotuvėje, patys net nesuvokdami, kad jos pabrango. Kaip tai įmanoma? Štai kokias gudrybes šiandien daro prekybininkai