Prisijunkite prie mūsų

ĮDOMU

Gali būti, kad mokate daugiau už pamėgtas prekes parduotuvėje, patys net nesuvokdami, kad jos pabrango. Kaip tai įmanoma? Štai kokias gudrybes šiandien daro prekybininkai

Parašė

-

Dėl pačių įvairiausių priežasčių kylančios kainos yra didelė problema paprastam vidutines ar žemesnes pajamas gaunančiam žmogui. Auganti infliacija kartu su savimi augina ir kainas absoliučiai viskam. Ką jau kalbėti apie kitus rodiklius, kaip vykstantis karas, tiekimo trikdžiai, prekių ar darbo jėgos trūkumas ir t.t. Pinigai su kiekvienais metais vis labiau ir labiau praranda savo perkamąją galią, atlyginimai nekyla arba kyla nelygiavertiškai, o kai kurie iš viso negauna jokios pagalbos ir rūpesčio.

Reklama

Dalis kaltės nugula ir ant prekybininkų, gamintojų, kurie taip pat siekia vis dar uždirbti tuos pačius pelnus, tačiau sutaupyti labai gudriais būdais, iš esmės apgaunant patiklų pirkėją. Gali būti, kad nežinojote apie tokią gudrybę, kurią pastebi tikrai ne kiekviena akis. Turi būti labai akylus, kad pastebėtum, ką daro didieji gamintojai, norintys pabranginti savo prekę, tačiau taip, kad pirkėjas nė nesuvoktų. Pasidarė įdomu, kas gi tai?

O tai yra paprasta – jie sumažina savo prekių pakuotes, parduoda mažesnį kiekį produkto, už tą pačią įprastą kainą. Kartais gamintojai pasielgia labai negražiai, kai pakuotę ir jos turinį sumažina vos keletu ar keliolika gramų. Jie įsivaizduoja, kad pirkėjas nepastebės, o jei pastebės, jis nesupyks. Kiekviena maža prekė, nuo kurios jie užsidirba dabar daugiau, prekybininkams ir gamintojams atneša dar didesnį pelną.

Reklama

Jie pasiekia to, ko norėjo ir praslysta neprarasdami pirkėjo lojalumo. Norite pavyzdžių? Šiandien surinkome pavyzdžius iš užsienio, tačiau tas pačias prekes mes perkame ir Lietuvoje. Gali būti, kad absoliučiai tos pačios prekės patyrė tokius pat pokyčius ir pas mus. Apžiūrėkime keletą jų:

Štai ir taip nepigūs, daugelio mėgstami traškučiai Pringles. Per pastaruosius keletą metų gamintojas ne tik keitė pakuotės turinio svorį, bet ir pačio traškučio formą, darant ją mažesne. Visa tai yra triukas apgauti pirkėjo akį, kad jis nepastebėtų, kad jo perkamas užkandis slapta ėmė ir susitraukė.

Pasipelnyti iš pirkėjo pasistengė ir šampūnų gamintojai. Štai Jonsons&Jonsons vaikiškas šampūnas sumažėjo begėdiškai net 200 mililitrų, o kainos lentynose išliko tos pačios. Kiek gudriau elgėsi Head&Shoulders dizaino kūrėjai, kurie sumažino pakuotės turinį beveik nepastebimai – 20 mililitrų. 

Reklama

 Kartais reikia labai atsargiai rinktis ir gaminius, kurie nurodyti su tam atitinkamu svoriu. Štai Anglijoje vienas pirkėjas nusprendė pasverti nupirkto sūrio gabalą kartu su pakuote. Vien sūris turėjo sverti 200 gramų, tačiau tiek plastikas, tiek pats produktas svėrė vos 188 gramus. Kur dingo ~20 gramų brangaus sūrio? 

Labai verta atkreipti dėmesį į prekes, kurios pakeičia pakuotės dizainą. Gamintojas skelbiasi tiesiog “atnaujinantis įvaizdį”, tačiau tai puiki proga padaryti ir daugiau pokyčių. Štai Oreo gėrimas JAV pakeitė savo dizainą ir parduotuvė gavo siuntą atnaujinto produkto. Jis buvo sudėtas šalia senojo, kuris akivaizdžiai skyrėsi savo dydžiu. Tačiau kaina tiek vieno, tiek kito, buvo ta pati. 

Toks labiausiai emocijų keliantis gudravimas yra tas slapčiausias, kai niekas iš esmės nepasikeičia, niekada net nepastebėtum, kad mėgstamos sūrio užtelėpės staiga tapo 13 gramų mažiau. Atrodo, tai nedidelis skirtumas, pirkėjas neturėtų nuo to labai “nubiednėti”. Tačiau dideliam gamintojui tai yra didelis pokytis. Nuo kiekvieno pirkėjo sumokamo dolerio jis gavo papildomus 2,9 procento. O pirkėjas to net nepastebėjo…

Tokių pavyzdžių šiandien tikriausiai rastume begalę. Internete daug kas kalba apie tai ir šiam reiškiniui net suteikė pavadinimą – „Shrinkflation“ (vert. Susitraukimo infliacija). Kartais galima pagalvoti, kad geriau jau gamintojas ir prekybininkas būtų atviri su pirkėju ir tiesiog keltų kainas, o jau pats pirkėjas rinktųsi, ar pirkti toliau tą produktą, ar ne. Kaip matome, būna visaip – būna, kad pirkėjas net nežinant to pradeda mokėti už mėgstamą ar būtiną prekę kur kas daugiau, nei jis įsivaizduoja. Belieka būti budriems, atidžiau rinktis prekes ir, galimai, viešinti tokias gudrybes, kad kuo daugiau žmonių apie tai žinotų. 

POPULIARU