Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Mama nustebo, kad sūnus 10-o gimtadienio proga nori išmokti daryti dirbtinį kvėpavimą, tačiau ji nenutuokė, kad greit pasitvirtins, jog tai bus geriausia dovana gyvenime 

Parašė

-

Kaip sena liaudies patarlė byloja: ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. Visi tą žinome ir iš patirties suprantame, kad visos žinios, kurias per gyvenimą sukaupiame, yra neįkainojamas turtas kuris neturi jokios fizinės naštos. To mokome ir savo vaikus, bandome juos paskatinti mokytis naudingų dalykų, tačiau dažnai nusvyra rankos, nes atrodo, kad vaikams šiandien niekas neįdomu. Tačiau tai – netiesa.

Reklama

Ši istorija yra puikus pavyzdys ir įkvėpimas visiems, ir jauniems ir vyresniems, išmokti šiandien kažko naujo. Broliai Grayson ir Kian Wu labai susidomėjo visai nevaikiškais dalykais vieno gimtadienio metu, kai su broliais šventė jų bendraamžiai. Vienas berniukas kompanijoje žiūrėdamas filmuką atpažino momentą, kai filmuko herojui reikėjo daryti širdies masažą. To berniuko tėvai yra medikai, todėl jis buvo toks apsišvietęs.

Grayson ir Kian taip pat pasidarė smalsu ir tą dieną jie užsidegė noru taip pat sužinoti apie tokį įspūdingą dalyką kaip širdies masažas nelaimės ištiktam žmogui. Jų mama Lee dirba slaudytoja vietinėje ligoninėje. Ir nors ji labai nustebo dėl berniukų susidomėjimo, ji pažadėjo jiems pravesti individualų kursą apie širdies masažą. Berniukai su entuziazmu klausėsi mamos, kuri pasakojo, kaip taisyklingai spausti krūtinę ir kaip reikia įpūsti oro.

Reklama

Be abejonės, tą akimirką Lee didžiavosi savo berniukais, tačiau net netikėjo, kad jiems kada nors prireiks panaudoti savo žinias. Tačiau ta diena atėjo ir visiškai netikėtai. Praėjus maždaug 5 mėnesiams, berniukai buvo močiutės namuose ir žiūrėjo filmą, kai pastebėjo, kad ji nereaguoja į jų žodžius. 62 metų močiutė Patti labai išgąsdino berniukus, nes kaip jie patys tai apibūdino: „Ji atrodė tikrai negyva“.

Močiutė sedėjo ant sofos užvertusi galvą atgal, atrodė, kad nekvėpavo, gargaliavo gerklėje ir nereagavo į aplinką. Nors berniukai tuo metu to nežinojo, jų močiutė patyrė didžiulį širdies smūgį ir jai sustojo širdis. Broliai iš karto pradėjo skambinti mamai, tačiau Lee neatsiliepė iš pirmo karto. Pasimetimą jautę broliai greitai suėmė save į rankas ir paskambino pagalbos numeriu. Tuo pat metu jie paguldė močiutę ant žemės ir pradėjo daryti tai, ko juos išmokė mama.

Berniukams buvo labai baisu, nes spausdami močiutės krūtinę, jie net girdėjo kaulų traškėjimą. Tačiau jie viską darė taip, kaip rodė mama. Paramedikai atvyko tik po 10 minučių. Jie perėmė gaivinimą iš berniukų ir dar greitojoje turėjo panaudoti defibriliatorių. Laimei, Patti širdis vėl užsivedė, ligoninėje jai buvo operacijos metu įmontuotas defibriliatorius ir po poros dienų ji vėl buvo sąmoninga.

Reklama

Dėkodama personalui ligoninėje močiutė išgirdo neįtikėtiną dalyką, kuris ją privertė apsiverkti. “Dėkokite ne tik mums, bet ir savo anūkams. Jie pirmieji, kurie gelbėjo jums gyvybę. Turite labai jais didžiuotis” – sakė gydytojai. Tą dieną ir Lee, ir močiutė Patti, ir berniukai labai gerai suprato, kad mokytis tokių dalykų tikrai verta. Ši istorija visai šaliai priminė, kaip svarbu edukuoti savo vaikus dėl įvairių kritinių situacijų.

Taip, galbūt ne visiems vaikams reikia mokytis dirbtinio kvėpavimo technikos, tačiau labai vertinga absoliučiai kiekvienam vaikui žinoti, kad ištikus nelaimei, reikia kviesti pagalbą nedelsiant ir nepulti į paniką. Labai dažnai pakankamai greita reakcija kviečiant gelbėtojus yra tai, kas veiksmingiausiai gelbėja gyvybes.

Grayson ir Kian yra nuostabūs berniukai, kurie įrodo, jog vaikų smalsumas neapsiriboja vien kompiuteriniais žaidimais. Dabar jie turi įrodymą, kad mokytis dalykų yra verta ir tik jų iniciatyvos dėka, jie ir toliau gali turėti močiutę. 

POPULIARU