Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Pavargusi padavėja suirzo, kai prie jos staliuko prisėdo būrys paauglių. Tikėdamasi blogiausio elgesio, ji patyrė šoką, kai pietų pabaigoje pamatė, ką ant stalo paliko vaikai

Parašė

-

Mes labai dažnai teisiname vaikų elgesį tuo, kad jie yra “tik vaikai”, jie dar mokosi būti gerais žmonėmis šiame pasaulyje. Tačiau iš tiesų labai dažnai tai ir telieka pasiteisinimais vaikams ir paaugliams, kurie tiesiog yra blogai išauklėti. Tokį, dažnai nemalonų, paauglių elgesį dažnai matome viešose vietose, kur be suaugusiųjų priežiūros berniukai ir mergaitės pajunta didelę laisvę daryti ką nori.

Reklama

Padavėja vardu Nicole Marie jau daug metų dirba užeigoje “Red Dog Saloon” Milforde, Mičigano valstijoje. Tai viena iš populiariausių vietų tarp vietinių, kurioje lankosi šeimos, draugų grupės, jauni ir seni lankytojai. Nicole ne kartą yra susidūrusi ir su nemaloniais klientais, kuriais ne kartą tapo nepagarbūs paaugliai. Tą dieną Nicole taip pat jau buvo pavargusi, nes darbo buvo daugiau, nei įprasta. Kai ji pamatė grupelę šeštokų berniukų užeinant pro duris, galima iš karto pasakyti, kad ją apėmė nemalonus jausmas.

Moteris spėjo, kad jos laukia ne tik nepagarbus paauglių elgesys prie stalo, bet ir milžiniška betvarkė jiems išėjus. O ką jau sakyti apie arbatpinigius, kurie yra pagrindinis jos uždarbis. Nicole vėliau pati atvirai prisipažino, kad pamačiusi juos, ji suirzo. Tačiau darbas yra darbas ir jai neliko kitos išeities, tik juos aptarnauti. Iš pradžių padavėja pastebėjo, kad jie labai tvarkingai ir tyliai susėdo prie staliuko, neatkreipę jokių kitų klientų dėmesio.

Reklama

Kai ji priėjo prie staliuko, Nicole norėjo įsitikinti, ar prie jų neprisijungia suaugusieji ir ar jie pietaus vieni. Berniukai mandagiai patikslino, kad jie pietaus vieni ir kad jie labai laukė šios unikalios galimybės pabūti kartu su draugais ir ten pavalgyti. Nicole nustebino toks paauglių elgesys ir manieros, kurias tikrai retai pamatysi tokio amžiaus moksleiviuose. Ji buvo kiek sutrikusi, nes tikėjosi, kad jie garsiai šūkaus, kaip ir dauguma jaunuolių, kurie lankosi čia. Tačiau jie ne tik gerbė kitus klientus iems netrukdydami, jie buvo labai mandagūs su juos aptarnaujančiu personalu.

Nicole buvo sunku patikėti, kad paaugliai taip gerai elgėsi be suaugusiųjų priežiūros. Paaiškėjo, kad iš tiesų taip gali būti. Kai Nicole priėmė jų užsakymą, o vėliau atnešė jų lauktą maistą, jie visi pasakė prašau ir ačiū, o kai vienas iš berniukų atsiliepė telefonu, likusieji liepė jam padėti ragelį, nes tai buvo nemandagu. Nicole pati to nežinojo, tačiau šalia sedėję kiti užeigos klientai taip pat pastebėjo puikų paauglių elgesį, kuris toks retas mūsų dienomis. Vienas iš šalia pietavusių žmonių pasiūlė apmokėti berniukų sąskaitą. Jie mielai priėmė dosnų pasiūlymą ir padėkojo nepažįstamajam.

Tuo tarpu turėdami daugiau pinigų, berniukai nepagailėjo jų ir Nicole paliko ypač didelę arbatpinigių sumą. Galima sakyti, kad ši patirtis tą dieną Nicole ne tik pribloškė, tačiau geromis emocijomis ir išsklaidė jos nuovargį. Tačiau tai nebuvo dar pabaiga. Išėję iš kavinės paaugliai paliko po savęs tvarkingai surūšiuotus indus ant stalo. Jie ypatingai pasistengė, kad padavėjai būtų lengviau sutvarkyti staliuką ir surinkti indus, likusius po jų.

Reklama

Atrodytų, kad šis įvykis absoliučiai nėra vertas pasaulinio dėmesio, tačiau galvodami taip mes labai klystame. Ši paprasta situacija parodo, kaip tėvai šiais laikais yra aptingę ir nemoko savo vaikų gerų manierų, nes malonus, mandagus paauglių elgesys mūsų dienomis mus šokiruoja. Mes netenkame žado, jei vaikai pasiūlo padėti nepažįstamiesiems, jei jie būna mandagūs, sako žodžius “prašom, prašau, ačiū”. Šie berniukai elgėsi net mandagiau, nei suaugę žmonės. Pati Nicole pripažino, kad net suaugę žmonės (taip pat ir ji) retai palieka tokį švarų stalą! Nenuostabu, kodėl Nicole papasakojo apie savo patirtį darbe. Tai puikus priminimas, kad geros manieros, mandagumas ir pagarba kitiems mūsų dienomis yra vis dar didelė vertybė.

POPULIARU