Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Viena nuotrauka su išbadėjusiu benamiu berniuku apskriejo visą pasaulį prieš 6 metus. Nuo tos dienos aukštyn kojomis pasikeitė tiek jo, tiek jį girdžiusios merginos gyvenimas 

Parašė

-

Mes visi žinome, kad gyvenimas Afrikos kontinente yra sunkus ir pilnas iššūkių. Mes dažnai pavartojame frazę “Afrikoje vaikai badauja”, tačiau realybėje net nelabai įsivaizduojame, kaip tai atrodo. Tad kartais pasirodančios nuotraukos internete ne tik sukrečia iki širdies gelmių, primena apie tai, kaip mes gerai gyvename čia, Europoje, bet ir priverčia žmones ką nors daryti dėl to. Tebūnie tai mažas procentas žmonių, kurie sukaupia jėgas ir resursus ir stengiasi tiesiogiai padėti, tačiau net ir vienas žmogus gali pradėti pokyčių laviną.

Reklama

Ši nuotrauka, padaryta 2016-aisiais, apskriejo visą pasaulį. Tai nėra vienintelė vaikų iš Afrikos nuotrauka, kurią galima rasti internete. Tačiau šiame kadre užfiksuotas vaizdas su savimi atskleidė ir labai šiurpinančią istoriją. Nigerijoje gyvenimas yra labai sunkus daugeliui žmonių, tačiau prie viso skurdo ir ligų prisideda ir mažai suprantami moderniam žmogui dalykai. Pavyzdžiui tai, kad suaugę žmonės išmeta savo mažamečius vaikus į gatvę dėl to, kad jie neva yra apsėsti velnio ir piktų dvasių.

Vaikai, kurie vos pradeda savo gyvenimus, dėl kažkokių nesuprantamų priežasčių yra apkaltinami burtininkyste ir tuo, kad prakeikė kokį nors šeimos narį vien žvilgsniu. Suprantama, kad žmogus gali tikėti tuo, kas jam atrodo, tačiau savo nepagrįstais įsitikinimais pagrįsti vaikų atsisakymą ir jų išmetimą į gatvę miriop? Tai yra protu nesuvokiama.

Reklama

Net interviu metu, tokiomis nesąmonėmis tikintys suaugę žmonės kaltina dėl kokių nors savo sveikatos problemų niekuo dėtus vaikus. Baisiausia yra tai, kad vaikai išmesti į gatvę neišgyvena nei poros metų. Jie šniukštinėja purvinomis gatvėmis visiškai nuogi, išbadėję iki kauliukų, sergantys visomis įmanomomis ligomis.

Būtent todėl, tokie žmonės kaip Anja Ringgren Lovén iš Danijos yra angelai žemėje, kurie pasiryžta asmeniškai važiuoti ten ir gelbėti vaikus iš mirties gniaužtų. Ta nuotrauka su Anja ir išbadėjusiu 2 metų berniuku pasklido po visą pasaulį. Tačiau nuotrauka ir žinomumas buvo mažiausia, kas rūpėjo Anja tuo metu. Susidūrusi su gniuždančia realybe, ji neturėjo kito pasirinkimo tik atsiduoti misijai išgelbėti kuo daugiau vaikų nuo tokio likimo.

Anja priglaudė berniuką, nuprausė, aprengė, suteikė medicininę pagalbą, bei davė naują vardą Hope (Viltis). Būtent jo vardu Anja pavadino savo veiklos centrą – Vilties žemė. Pagal JT duomenis, šioje šalyje vis dar yra apie 15 000 vaikų, kuriuos paliko tėvai, dėl “piktųjų dvasių buvimo“ jų kūnuose. Tačiau Anja jau su nemaža komanda bando išelbėti tiek tų vaikų, kiek įmanoma.

Reklama

“Vilties žemėje“ šie vaikai pradeda naujus gyvenimus. Jie ten gauna ne tik maistą, švarą, edukaciją, medicinos paslaugas. Anja su kitais savanoriais nuoširdžiai rodo meilę vaikams, kurie tikriausiai tokį švelnumą patiria pirmą kartą gyvenime. Praėjo beveik 6 metai nuo Hope išgelbėjimo. Šiuo metu jam jau 8 metai, o jis virto linksmu berniuku, kuris mėgsta žaisti ir tobulėti.

Tas pats berniukas vardu Hope, po 6 metų su Anja ir kitais išgelbėtais vaikais

Anja savo instagram paskyroje dalinasi ir kitomis sėkmingomis istorijomis, kurių dalimi ji tapo. Sunku ir pagalvoti, ką turėjo fiziškai bei psichologiškai ištverti šie vaikai. Laimei, jų veidus šiandien puošia šypsena, o tai – didžiausias apdovanojimas už visas pastangas savanoriams.

Anja misija neapsiriboja vien benamių vaikų ieškojimu ir jų gelbėjimu. Visų pirma moteris su komanda stengiasi pakeisti egzistuojančius net iki šių dienų Nigerijos gyventojų įsitikinimus ir prietaringus mąstymo standartus. Moteris stengiasi parodyti žmonėms, kad vaikai nėra kokie nors burtininkai, galintys jiems pakenkti.

Kuo daugiau šeimų atsikratys tokio mąstymo, tuo mažiau vaikų patirs tokį nesuvokiamą dalyką kaip tapimas benamiu ir kova dėl išgyvenimo. Moteris tikisi, kad vieną dieną nebeliks vaikų, kurie paprasčiausiai išmetami į gatvę. Jos misija yra verta tik didžiausios padėkos. Anja yra angelas Žemėje!

POPULIARU