Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Vieno iš per anksti gimusių dvynukų gyvybė kabojo ant plauko. Seselė nusprendė sulaužyti ligoninės taisykles ir rizikavo savo darbu, tačiau sugebėjo sukurti stebuklą

Parašė

-

Kiekviena šeimą plėsti norinti pora meldžiasi ir svajoja susilaukti sveiko kūdikio. Tai yra normalu, nes sveikatos sunkumų turintys mažyliai dažniausiai apverčia visų gyvenimus aukštyn kojomis. Tačiau niekas niekada nežinome ir nežinosime, kas netikėto gali atsitikti nėštumo ar gimdymo metu, todėl visada belieka išlaikyti viltį ir tikėjimą, kad viskas bus gerai.

Reklama

Kai Heidi ir Paul Jackson laukėsi dvynukių, jų širdis negalėjo būti labiau pripildyta laimės. Tačiau kaip žinoma, dvyniai ir kiti trigubi, keturgubi ir dar gausesni nėštumai visada turi daugiau rizikų. Deja, ši pora pakliuvo būtent į komplikacijų statistiką, kai mažylės Brielle ir Kyrie gimė net 12 savaičių per anksti. Tačiau tai nebuvo pati baisiausia naujiena, nes mergaitės turėjo visus šansus išgyventi.

Intensyvios naujagimių terapijos skyriuje mergaitės buvo paguldytos į atskirus inkubatorius, kuriuose jos turėjo toliau sėkmingai augti ir vystytis su gydytojų priežiūra. Pavojus jų sveikatai ir gyvybei nebuvo dingęs, tačiau medikai ir likęs ligoninės personalas atidžiai prižiūrėjo mažylių būklę. Greitai jie pastebėjo, kad Kyrie auga pavyzdiniu greičiu ir stiprėja su kiekviena diena.

Reklama

Deja, tačiau to paties negalima buvo pasakyti apie jos sesę Brielle. Mažylė visiškai neaugo, pastoviai verkė ir mėlynavo nuo to, kad negali normaliai kvėpuoti. Brielle ilgainiui pasiekė kone kritinę būklę, kai nei vaistai, nei kita medikų pagalba nepadėjo mažylei stiprėti. Tuo metu ligoninės turėjo griežtas ankstukų priežiūros taisykles, viena kurių buvo mažylių priežiūra griežtai atskiruose inkubatoriuose, su tikslu išvengti infekcijų.

Pasiekus kone desperatišką situaciją ligoninėje dirbusi slaugė vardu Gayle Kasparian nusprendė išbandyti metodą, kuriam prieštaravo ligoninės taisyklės. Gayle buvo girdėjusi apie Europoje praktikuojamus slaugos būdus, kurie JAV tuomet buvo visai svetimi. Tačiau su tėvų sutikimu slaugė norėjo pabandyti metodą, kuris turėjo prilygti tikrai nemedicininiam, o veikiau antgamtiniam stebuklui.

Gayle paguldė stipresniąją sesutę Kyrie kartu su Brielle į vieną inkubatorių. Visi kone sulaikę kvėpavimą stebėjo, kas nutiks toliau. Apie prisilietimo ir apsikabinimo galią tais laikais nebuvo kalbama medicinos srityje, nes tokio dalyko, kaip tiesioginis apsikabinimo poveikis sveikatai, niekas netyrė. Tačiau šis konkretus atvejis tapo medicinos praktiką keičiančiu stebuklu. Šalia savo sesutės, Brielle pradėjo stiprėti ir atgauti normalią odos spalvą.

Reklama

Ji verkė daug mažiau, o tai leido jai lengviau kvėpuoti ir išvystyti stipresnius plaučius. Vieną akimirką visi neteko žado, kai Kyrie uždėjo ranką ant savo silpnos sesės ir ją taip laikė. Tai buvo stebuklingas vaizdas, kurį visi norėjo išsaugoti nuotraukoje. Tai buvo kūdikių apsikabinimas – tai, ko pasaulis tikrai nebuvo matęs. Būtent todėl ši nuotrauka tapo tikra sensacija pasaulyje ir šeimai atnešė didelį žinomumą.

Buvo akivaizdu, kad buvimas šalia sesers ir fiziniai prisilietimai daro teigiamą poveikį sveikatai, nes Brielle po keletos savaičių buvo kaip visi kiti kūdikiai – stipri ir pasiruošusi su šeima keliauti namo. Šiandien Brielle ir Kyrie gražios ir sveikos merginos, kurių atimtyse nėra nė kruopelytės sunkumų, kuriuos jos praėjo vos gimusios.

Nuo jų išskirtinio atvejo, JAV ligoninėse kūdikių priežiūros taisyklės smarkiai pakito. Dabar yra normalu silpnus kūdikius priglausti prie tėvų krūtinės, vadinamajam “oda į odą” kontaktui, kuris iki šiol turi nepaaiškinamą galią pagerinti sveikatą.

Nuo 1995-ųjų, kai mergaitės gimė, prisilietimo ir apsikabinimo galiai buvo suteikta kur kas daugiau dėmesio, nei iki tol. Šiandien jau atlikta daug tyrimų, kurie įrodo, kad fizinis kontaktas ir apsikabinimas sumažina stresą ir reguliuoja organizmo veiklą. Ši istorija yra puikus šio gražaus reiškinio pavyzdys. 

POPULIARU