Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

91-erių senutė išgarsėjo savo šalyje kaip įspūdinga Graffiti menininkė. Tačiau jos piešiniai toli gražu ne vandalizmas, o tikri meno kūriniai

Parašė

-

91 metų moteris Anežka Kašpárková parodė pasauliui, koks iš tikrųjų gražus gali būti gatvės menas. Čekė, deja, mirė 2018 m. kovą, tačiau jai pavyko palikti savo pėdsaką. Gatvės menas – tai vizualusis menas, atliekamas viešojoje erdvėje. Dažnai tai gali būti netvarkinga ir neteisėta, vulgaru ir neskoninga.

Reklama

Nors vis daugiau miestų puošiasi ne tik užrašais ar neestetiškais piešiniais, bet ir milžiniškomis freskomis, visi vis dar skeptiškai vertina gatvės meną. Jį daugelis žmonių asocijuoja su „apgriuvusiais“ gatvių kampais, tačiau šis atvejis parodo, kad tai gali būti kur kas daugiau. Anežka – tikras to įrodymas.

Ji kilusi iš mažo Čekijos miestelio Loukos. Tačiau nors miestas yra mažas, Anežkos gatvės meno dėka jis taip pat vadinamas vienu gražiausių miestų Čekijos Respublikoje. „Tiesiog bandau šiek tiek papuošti pasaulį“, – sakė ji. Moteris nuo jaunystės mėgo piešti ir tapyti, tačiau jos gyvenimo realybė privertė ją rūpintis ūkiu, šeima ir namais.

Reklama

Tik savo senatvėje ji prisiminė savo aistrą ir panoro teptuku palikti po savęs ką nors prisiminimui. Moteris ėmėsi dabinti savo namų išorę, sienas, tvoras ir t.t. Jos mėgstamiausi raštai buvo tautiniai, etniški, gamtos motyvai. Per trumpą laiką senutės talentą vertino visi vietiniai gyventojai, kurie palaikė idėją visą miestelį išdabinti Anežka piešiniais.

Visi matė, kad jos darbai prideda didelę meninę vertę aplinkai. Menininkė norėjo sukurti etišką miestelį, kuriame kur bepasisuktum, tavęs lauktų grožis. Ir mes tikrai turime pripažinti, kad ji tai padarė!

Ji ne tik noriai praleido ištisas dienas tapydama gyventojų namus, kurie jai buvo dėkingi už pridėtą grožį jų namams. Moteris apsiėmė dabinti ir vietinę koplytėlę, kuri tapo miesto centro pažiba. Senutei mirus, jos legendą tęsia jos dukterėčia, kuri nori išlaikyti tetos prisiminimą bendruomenėje.

Reklama

Dabar daugybė žmonių aplanko nedidelį miestelį Čekijoje ir asmeniškai grožisi puikiais raštais. Anezka taip pat įrodė, kad savo talentus prisiminti niekada nevėlu! Daugiau moters darbų – vaizdo įraše:

POPULIARU