Abu tėvai Krysta ir Derekas nepaprastai laukė mažylio Rylei pasirodymo jų gyvenime, ypač po prieš tai išgyvento persileidimo. Jie jaudinosi, bet tikėjo, kad šįkart viskas bus gerai, iki kol 18-tą nėštumo savaitę jie sužinojo, kad kūdikiui diagnozavo itin sunkų neurologinį vystymosi sutrikimą, dėl kurio mažylio smegenys yra neišsivysčiusios ir nepadengtos kaukole.
Šansų išgyventi tokie kūdikiai praktiškai neturi, o jų gyvenimo trukmė varijuoja nuo 5 minučių iki kelių dienų. Tačiau mergaitė parodė didelį užsispyrimą ir visiems suteikė daug džiaugsmo net savaitę. Pora buvo sugniuždyta, sužinojus šią diagnozę ypač po praeities skausmo, kurį patyrė po pirmojo persileidimo.
Pradžioje mamą iškvietė tyrimams, nes daktarai įtarė kitą stuburo neišsivystymo problemą. Gydytojo kabinete mergina pastebėjo keistą seselės elgesį ir ypatingą dėmesį apžiūrint mažylio galvą. Tada Krysta išgirdo baisią naujieną – tai anencefalija – neurologinis sutrikimas, kuris sutrikdo smegenų vystymąsi, o kūdikiai dažniausiai gimsta su deformuota kaukole ir smegenimis išorėje.
Tada gydytojas pateikė dvi išeitis – jie galėjo dirbtinai iššaukti gimdymą 18 savaitės metu, kas automatiškai tiesiog reikštų vaikelio mirtį vystymosi stadijoje, arba tęsti nėštumą ir paaukoti Rylei organus po mirties kitiems kūdikiams, kurių gyvybės priklauso nuo donorystės.
Tą akimirką pora pažvelgė vienas į kitą ir žinojo, kad savo kūdikio gyvybę yra būtina įamžinti tokia forma – pagalba kitiems kūdikiams suteikiant jiems antrą šansą gyvenimui. Nors jie negalės savo vaikelio parsivežti namo, jie suteiks šansą tą padaryti kitoms šeimoms.
2018-ųjų gruodžio 24 dieną pasaulį išvydo Rylei, svėrusi 2.7 kg ir 48 cm ūgio. Vos po 45 minučių ji buvo pradėta stebėti per širdies monitorių. Tėvai praleido absoliučiai kiekvieną akimirką su jų kūdikiu, dalinosi begaline meile, kurią jie pajautė priglaudus Rylei prie krūtinės.
Kūdikėlis mirė prieš pat naujuosius, nustebinusi tiek gydytojus tiek tėvus tuo, kad išgyveno net savaitę. Jos maža širdelė buvo paaukota dviems kūdikiams, o jos plaučiai buvo paaukoti moksliniams tyrimams, siekiantiems nustatyti šio baisaus neurologinio sutrimimo priežastims ir galimai prevencijai.
Rylei gyvenimas buvo labai trumpas, bet jo dėka ji paliko nemažą pėdsaką daugelio gyvenime. Sunku įsivaizduoti, ką turėjo išgyventi šie tėvai, kurie jais tapo vos savaitei. Ši istorija pasiekė net tolimiausius pasaulio kampelius dėl to, kaip Krysta ir Derek nusprendė pasielgti dėl visiškai nepažįstamų žmonių.
Jų nesavanaudiškas pasirinkimas lėmė, kad Rylei nors ir trumpam pamatė šį pasaulį, prisiglaudė prie savo tėvų ir po mirties išgelbėjo ne vieną gyvybę. Organų donorystė yra labai kompeksinis, sunkus, bet labai kilnus poelgis. Žemai lenkiame galvas prieš šią porą, kuri pasiryžo savo gyvenime išgyventi šią didelę tragediją ir iš jos gauti nors šiek tiek pozityvumo ir įkvėpimo.
You must be logged in to post a comment Login