Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Dauguma pašiurpsta sužinoję, kad tėvas savo dukrai kasdien duoda Viagros. Tačiau viskas pasidaro kur kas aiškiau, kai jis papasakojo, kokį efektą turi šis vaistas jo vaikui

Parašė

-

Auginti mažus vaikus savaime nėra lengva užduotis. Suprasti jų savijautą, norus, kai jie dar nekalba – reikalauja daug pastangų. Dar sunkiau būna tada, kai vaikai pasijunta blogai, o negali išreikšti paprastais žodžiais, kur ir kas jiems skauda. Annie Nilsson ir Jared Fowler labai džiaugėsi susilaukę dukters Elodie. Ji buvo tikra iš dangaus siųsta palaima tėvams.

Reklama

Jai gimus, gydytojai taip pat sveikino naujai “iškeptus” tėvus su sveiko kūdikio atėjimu į šį pasaulį. Atrodė, kad jų laimei niekas negali sutrukdyti. Tačiau vieną dieną Elodie iš niekur nieko pasijuto labai blogai. Dar nei metų neturėjusi mažylė pradėjo vemti, viduriuoti, o jos veidelis netikėtai ištino.

Be abejonės, tėvai buvo sukrėsti ir šoko būsenoje, tačiau pirmiausia, ką jie padarė, tai kreipėsi į gydytojus. Mergaitei teko iškęsti ilgus ir varginančius tyrimus, o tėvai nekantriai laukė diagnozės, kuriai nustatyti truko net keletas mėnesių. Galiausiai medikai atrado jos negalavimų priežastį – tai buvo itin retas sutrikimas, paveikęs mergaitės limfagysles, kurios yra susijungusios prie plonosios žarnos.

Reklama

Žarnyno limfangiektazija yra labai reta plonosios žarnos liga, kuria serga ir maži vaikai, ir suaugusieji. Esant tokiai būklei, limfiniai kanalai būna užsikimšę ir kartais net plyšta. Taip organizme esanti limfa išsilieja į organus ir žmogus patiria sunkius negalavimus.

Tai yra labai reta liga, kurią medikai gydo labai neįprastu būdu. Jau anksčiau tiriant kitus ligos atvejus buvo atrasta, kad veiklioji populiaraus vaisto erekcijos sutrikimams “Viagra” medžiaga padeda kontroliuoti organizmo limftakių veiklą. Elodie buvo ne išimtis – jai gydytojai skyrė šį vaistą ir stebėjo, kaip jai pagerėjo.

Mergaitei paskirtas gydymas veikia, jos tėtis kasdien duoda dvi Viagros dozes. Jam būna sudėtinga paaiškinti kitiems, kodėl jo mažylė vartoja būtent tokį vaistą, tačiau po smulkesnio paaiškinimo, darosi aišku – medikai žino ką daro ir svarbiausia, kad mažylei geriau. Tačiau didžioji priežastis, kodėl ši šeima nusprendė atvirai papasakoti savo istoriją, yra labai siaubinga.

Reklama

Elodie gydymas nėra pripažintas sveikatos draudimo kompanijų, tad tai, kas padeda mažylei išgyventi, privalo būti nupirkta iš tėvų kišenės. O didžiausias akibrokštas yra štai toks – JAV viena Viagros tabletė kainuoja nuo 50 iki beveik 100 dolerių. Mergaitei reikalingos dvi tabletės per dieną. Matematika čia paprasta – tėvai turi būti milijonieriai, kad galėtų palaikyti normalią dukros ligos kontrolę.

Annie ir Jared, kartu su Elodie, norėjo iškelti į viešumą šią opią problemą, kurioje gyvena didžioji dalis amerikiečių. Ta pati tabletė Indijoje kainuoja 4 dolerius, tad nesunku suprasti, kad JAV sveikatos apsaugos ir farmacijos atstovai dirba visai kita kryptimi – ne kad žmonės būtų sveiki ir gydomi, o tam, kad pralobtų.

Sunku ir įsivaizduoti, kaip gyventų žmonės Lietuvoje, jei gyvybiškai svarbių vaistų kainos būtų 20 ar 30 kartų didesnės, nei yra dabar ir jei kiekvienas turėtų mokėti už juos iš savo ir taip tuštokos kišenės. Ši šeima pasirinko viešumą siekiant atkreipti dėmesį į kiaurą sveikatos apsaugos sistemos veiklą, tad tikimės, kad netrukus jie sulauks atitinkamo palaikymo ir mažylė Elodie bei jos šeima galės lengviau atsipūsti. Dar svarbiau – tikimės, kad medicinoje greitai atsiras gydymai, galutinai pakeisiantys šia liga sergančių žmonių gyvenimus. 

POPULIARU