Prisijunkite prie mūsų

Patarimai

Niekada nežinojau, kaip prižiūrėti namų čiužinius. Kai močiutė atskleidė seną ir patikimą švaros palaikymo būdą, namuose net kvėpuoti tapo maloniau 

Parašė

-

Kalbant apie namų valymą, čiužinys yra turbūt paskutinis dalykas, apie kurį galvoju. Tiesą sakant, nors aš reguliariai ir dažnai plaunu patalynę, kas porą mėnesių taip pat pagalves ir antklodes, nepamenu, kada paskutinį kartą valiau čiužinį. Štai kodėl buvau labai šokiruota  kai sužinojau, kiek purvo gali susikaupti vienas čiužinys.

Reklama

Laimei, netrukus po to atradau paprastą gudrybę, kuri man padėjo atsikratyti visų susikaupusių nešvarumų ir dėmių. Triukas efektyvus, paprastas ir greitas, o po to jūsų čiužinys atrodys kaip naujas. Kai pagalvoji, neprižiūrėti čiužinių yra didžiausia kvailystė – juk ant jų praleidžiame trečdalį savo gyvenimo.

Kaip galite įsivaizduoti, intensyviai naudojant bet kokį daiktą, gali susikaupti daug nešvarumų. Ir nors patalynę skalbti yra įprastas reikalas, kurį atlieka kiekvienas, labai lengva pamiršti, kas dedasi po patalais. Vos per vieną naktį čiužinys gali sugerti daug prakaito. Jau nekalbant apie nešvarumus, negyvas odos ląsteles ir ant jos besikaupiančias dulkes. Dar verta paminėti dulkių erkutes.

Reklama

Tačiau naudodami vieną paprastą gudrybę galite išspręsti daugybę problemų. Viskas, ko jums reikia, yra valgomosios sodos milteliai. Kadangi sodos milteliuose yra kristalų, sausesnių nei bet kurioje kitoje aplinkoje, jie padeda sugerti nešvarumus ir drėgmę iš čiužinio. Kartu šie kristalai padeda atsikratyti ir nemalonaus kvapo. 

Kaip efektyviai išvalyti čiužinį

  1. Pirmiausia reikia paimti dulkių siurblį ir gerai išsiurbti čiužinį.
  1. Dabar paimkite sodos miltelius ir tolygiai paskirstykite juos ant viso čiužinio.
  1. Palikite čiužinį kelioms valandoms. Per tą laiką kepimo soda dezinfekuos čiužinį ir sunaikins bakterijas. Įsisenėjusioms dėmėms dar padeda užpurškiamas vandenilio peroksidas. 

  1. Dar kartą atsargiai naudokite dulkių siurblį – šį kartą norėdami atsikratyti ant čiužinio likusių kepimo sodos miltelių. Jei jums sunku viską susiurbti, naudokite mažesnę dulkių siurblio galvutę.
  1. Užbaikite keliais lašais eterinio aliejaus, kad suteiktumėt čiužiniui malonų kvapą.
  1. Jūsų čiužinys dabar kaip naujas!

 

POPULIARU