Prisijunkite prie mūsų

Patarimai

Pastebėjote, jog jūsų vazoninių gėlių dirva pasidengė pelėsiu? Skubėkite pasinaudoti šia viena gudrybe – priemonę nuo šio pelėsio turite savo spintelėje

Parašė

-

Kambarinės vazoninės gėlės yra neatskiriama namų jaukumo dalis. Tačiau kad ir kaip stengtumėmės, ne visuose namuose gėlės auga vienodai. Tie, kas turi tikrą aistrą augalams, domisi visomis jų auginimo peripetijomis. Dažniausiai tam neturiu laiko, tad susiduriu su nemažai problemų ir kiekvieną kartą privalau ieškoti sprendimų internete. Naujausia mano problema – pelijanti žemė naujame vazone, naujame bute.

Reklama

Visiškai nepagalvojau, kad mano naujuose namuose gali būti ypatingai drėgnas oras. Man užteko vieną kartą palieti augalą, kaip po kelių dienų jis vis dar buvo šlapias ir žemės paviršiuje pradėjo augti pelėsis. Persodinti augalo neturiu nei laiko, nei jėgų. Tad mane beprotiškai nustebino tai, kad natūralią priemonę nuo pelėsio vazonuose aš visą laiką turėjau spintelėje. 

Taigi ta stebuklinga priemonė yra paprasčiausias maltas cinamonas. Atėjus rudeniui visi kepa obuolių pyragus su cinamonu, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kad šis aromatingas prieskonis yra kone pigiausia ir natūraliausia priemonė, norint sėkmingai prižiūrėti augalus. 

Reklama

Pelėsis vazone- Kodėl jis atsiranda?

Žemėje atsiranda pelėsis, kuris dažniausiai pradeda formuotis pakraščiuose. Laikui bėgant jis gali užimti vazono dirvožemio paviršių. Jo susidarymo priežastis – didelė substrato drėgmė, gana aukšta temperatūra patalpoje, šviesos trūkumas ir per didelė oro drėgmė. Palankiausias laikas jo formavimuisi yra rudens ir žiemos laikotarpis.

Kodėl būtina su juo kovoti?

Jei manote, kad vienintelis pelėsio trūkumas yra neetiška jo išvaizda, labai klystate. Pelėsis yra didelis jūsų kambarinių augalų priešas. Visų pirma, jis pašalina vandenį ir mineralus nuo žemės paviršiaus. Dažnai pelėsis įauga ir giliau į žemę, todėl augalas gali nuvyti ir žūti. Esant situacijai, kai pelėsis pasklinda po visą žemės paviršių, jis trukdo vandens cirkuliacijai, dėl ko gali pūti augalo šaknys.

Naminis fungicidas

Pelėsio vazonuose padės atsikratyti visiems puikiai pažįstamas virtuvės prieskonis – cinamonas. Be nuostabaus skonio, jis taip pat turi antibakterinių ir priešgrybelinių savybių. Naudoti cinamoną labai paprasta, tereikia kartą per 2-3 savaites juo pabarstyti žemę aplink augalą. Kartoti tai reikia tol, kol išnyks visas pelėsis. 

Reklama

Kitas būdas naudoti cinamoną prieš pelėsį– paruošti fungicidą, pridedant aspirino. Fungicidui paruošti reikia 1/2 litro vandens, 2 aspirino tablečių ir 1 valgomojo šaukšto cinamono. Paruošimas yra labai paprastas: tereikia į butelį ar laistytuvą įpilti 1/2 litro vandens, įberti 2 gabaliukus susmulkinto aspirino ir tada įberti 1 valgomąjį šaukštą cinamono. Turite viską gerai išmaišyti. Tada paruoštą mišinį palikite 12 valandų. Laistykite augalą paruoštu skysčiu kartą per 2 savaites.

Cinamonas turi kur kas daugiau naudingų naudojimo būdų augalų priežiūroje. Cinamonas yra puikus apsauginis repelentas daiginant sodinukus, kuris apsaugo ne tik nuo pelėsio, bet ir nuo kitų kenkėjų. Cinamonas yra taip pat puikus hormonas, kuris padeda išleisti augalų šakelėms naujas šaknis. Jei norite išdaiginti dovanotą augalo šakelę ar lapą, pamerkite ją į cinamoną prieš sodinant į žemę. 

POPULIARU