Prisijunkite prie mūsų

Patarimai

Išmokusi šią atmintinę, gamindama net sudėtingiausius patiekalus sutaupau nemažai laiko. Paruoštukai gelbsti mane kasdien virtuvėje, kur praleidžiu mažiau laiko

Parašė

-

Nors virtuvėje tikrai mėgstu sukiotis, būna dienų, kai norisi ko nors greitai. Tam visada pagelbėja koks pusgaminis iš parduotuvės ar užšaldyti likučiai. Tačiau kartais norisi ir šviežio maisto, pagaminto žaibiškai. Atskleisiu keletą gudrybių, kuriomis vadovaujuosi pastaruosius porą metų. Kiekvieną naują patarimą išbandau, tačiau pasilieku tik tai, kas veikia geriausiai ir pritaikoma universaliai maisto gaminime. Šaldiklis tapo mano geriausiu draugu! 

Reklama

Vienas iš geriausių dalykų, kuriuos darau jau seniai – gaminu dviem – trimis porcijomis daugiau ir iš karto šviežią maistą užšaldau užspaudžiamuose maišeliuose. Be abejonės, reikia palaukti, kol patiekalas atauš, tad tarkim jau pavalgius vakarienę ar pietus ir suplovus indus aš sudedu kokias dvi porcijas šaldymui. Tai panašu į likučių šaldymą, tačiau toks būdas yra labiau skaitomas maisto į priekį paruošimu. Tokiu būdu šaldau ne tik troškinius, padažus makaronams, bet ir sriubas. 

Šaldiklyje visada pravartu turėti ir smulkintų daržovių paruoštukus. Galima vienu kartu virtuviniu kombainu prismulkinti svogūno, porų, morkų, salierų ir kitų ingredientų, dažnai kurie būna patiekalo pagrindu. Taip pat laikau namuose ir smulkintą sūrį. Jei sūris yra geresnės kokybės, ilgai gulėdamas šaldytuve jis viename gabale suragėja, išdžiūsta ar supelyja.

Reklama

Kai nuperku sūrio gabalą, iš karto jį sutarkuoju ir sudedu į užspaudžiamą maišelį, į kurį sudėjus sūrį jį šaldau. Tarkuotiems gaminiams beveik nereikia laiko atitirpti dėl savo tekstūros, todėl picas ar sriubas labai greitai pagardinu tarkuotu šaldytu sūriu. Taip pat jis puikiai tinka ir karštiems sumuštiniams ar kepsniams. 

Visada šaldiklyje turiu šaldytos tešlos. Jos pagalba labai greitai galima iškepti saldžių ar sūrių bandelių su įvairiais įdarais, ar pagaminti kišą (pyragas su kiaušiniu užpilu). 

Kai kepu vištieną vakarienei, renkuosi ne atskiras jos dalis, o kur kas pigesnę visą vištą. Jos užtenka ne tik vakarienei, nes likučius nuėmus nuo kaulo galima panaudoti daugybei greitų patiekalų. Smulkintą vištieną galima laikyti tiek šaldytuve keletą dienų, tiek šaldyti.

Vištienos mėsos paruoštukai labai praverčia gaminant naminius kebabus, dėti ant picos, apkepams, kišui, ar tiesiog įdėti į salotas, mišrainę ar paprasčiausius grikius.  Mano šeimos labiausiai pamėgtas patiekalas iš likučių yra kepti ryžiai su kiaušiniu (angl. Egg fried rice), kuriam apkepu visų šaldytuve turimų daržovių likučius, sumaišau saldžiarugštį padažą, įdedu smulkintą vištieną ir apkepu su prieš dieną ar dvi virtais ryžiais. 

Reklama

Kaip minėjau aukščiau, ryžius galima virti vienu metu į priekį. Galbūt gaminate kokį patiekalą su ryžiu garnyru, tad galima visada išvirti jų daugiau. Šaldytuve ryžiai tikrai gali pastovėti ilgeliau, kai galiausiai norėsite greitos vakarienės ir apkepsite juos su mėsos ir daržovių likučiais.

Visada pravartu turėti sweet chilli padažo, kuris labai tinka rytietiškiems ryžių patiekalams. Be to, Azijoje šie patiekalai visada gaminami tik iš vakarykščių ryžių, todėl jūsų gamybos autentiškumas bus išlaikytas, jei panaudosite jau paruoštus ryžius iš šaldytuvo.

Visada šaldytuve turiu bent 10 kiaušinių. Mūsų šeimoje visi mėgsta kiaušinius ir gali juos valgyti ne tik pusryčiams. Paprasčiausias omletas taip pat gali tapti puikia vakariene, kai norisi kažko šviežio, skanaus ir garuojančio per keletą minučių. Reikėtų dažniau visiems prisiminti, kad pusrytiniai patiekalai tikrai gali būti valgomi ir kitu paros metu. 

Tai yra pagrindinės ir jau į kasdienybę prigijusios taisyklės, kurių laikydamasi palengvinu savo kasdienybę virtuvėje. Jei turite savo gudrybių, kuriomis norėtumėte pasidalinti, rašykite komentaruose! 

POPULIARU