Prisijunkite prie mūsų

Sveikata

Pastebėjus, kad mano laikysena pasikeitė ir pajutus nugaros skausmus, pradėjau daryti šiuos tempimo pratimus. Po savaitės savijauta pasikeitė kardinaliai

Parašė

-

Paprastai rūpintis savo sveikata pradedame tada, kai sunegaluojame. Nors mums nuo mažumės sakoma, kad daryti fizinius pratimus reikia tam, kad išvengtume problemų, retas kuris susimąsto apie tai, kol netampa vėlu. Taip nutiko ir man, nes per kasdienius rūpesčius ir nuolatinį užimtumą aš visiškai nepastebėjau, kaip pasikeitė mano kūno laikysena ir pradėjo kankinti skausmai. Daug laiko praleidžiu prie kompiuterio, o nuo pat ryto atsibudus pradedu daryti viską, išskyrus rūpestįi savimi.

Reklama

Kad mano laikysena pakito, pamačiau tik veidrodyje, kai matavausi drabužius prieš šventę. Susikūprinimas, raumenų sukaustymas buvo tik dalis problemos. Nugaros skausmai vargino nuo ankstyvo ryto. Paieškojusi informacjos atradau keletą tempimo pratimų, kurie vos per savaitę pagerino mano savijautą. Manau, kad jie akturalūs tiek vyresnio amžiaus žmonėms, tiek jaunimui, kuris mažai juda.

Karvės – katės poza


Joga yra senas mokslas, kuris iki mūsų dienų yra praktikuojamas sveikatingumo fanatikų. Nebūtina tapti sveikuoliu ir fitneso guru, kad galėtume pasinaudoti jogos nauda savo kasdienei sveikatai. Katės – karvės pozicija yra labai lengvas tempimo pratimas, atliekamas atsistojus ant keturių. Delnais ir keliais atsiremiame į grindis ir bandome pakelti nugarą į virštų tiek, kiek galime. Palaikius nugarą tokioje pozicijoje apie 10 sekundžių, pakeičiame į kitą – išriečiame nugarą į vidų, pakeldami galvą ir sėdmenis aukštyn. Šis pratimas užima vos porą minučių, kaitaliojant pozas tarpusavyje po keletą kartų.

Krūtinės tempimo pratimas

Reklama

Krūtinės ląstos raumenys yra vienas pagrindinių veiksnių, kodėl kūprinamės. Kai šie raumenys sustabarėja, jie susitraukia. Automatiškai nugaroje susidaro kupra, kuri ilgainiui tampa įprastine kūno pozicija. Būtina keletą kartų ryte pratampyti šiuos raumenis, kurie miego metu sustingsta. Labiausiai man patikęs būdas yra išeinant iš miegamojo ryte rankomis įsiremti į tarpdurį ir keletą kartų stipriai prispaudus rankas pasistumti į priekį. Taip tempiami yra ne tik krūtinės, bet ir pečių bei nugaros raumenys. Tempimo pratimą kartoju mažiausiai 5 kartus, o tai trunka taip pat ne daugiau 2 minučių.

Žemyn žiūrinčio šuns poza

Ši poza yra kur kas lengviau atliekama padarius pirmus du pratimus. Taip pat galima į šią pozą atsistoti iš karto po karvės-katės pozicijos. Šioje pozicijoje reikia tvirtai ir lygiai pėdomis prisispausti prie grindų, delnais liesti grindis ir stengtis kūnu sukurti lygų trikampį. Šio pratimo metu nugaros raumenys tempiami ilgyn, tuo pačiu tempiant kojų raumenis nuo pirštų galų iki sėdmenų.

Stuburo sukimo pratimai

Šie pratimai atliekami gulint ant žemės, lėtai ir saugiai. Atsigulus ant šono sulenkiame kelius ir pakeliame juos kuo aukščiau link krūtinės. Ištiesiame rankas į priekį ir iš lėto pakeliame vieną ranką ir kaip kylanti saulė pakeliame ją ir nuleidžiame į priešingą pusę. Visą laiką stengiamės judinti tik stuburą ir ranką, likęs kūnas turi būti tvirtai toje pačioje pozicijoje.

Embriono poza

Reklama

Ši poza yra mano mėgstamiausia ir puikiai tinka tempimo treniruotės rytais užbaigimui. Atsiklaupkite ant kelių. Stumkite sėdmenis atgal, kad atsisėstumėte ant kulnų. Ištieskite rankas į priekį ir leiskite kaktai paliesti grindis. Stebėkite savo kvėpavimą, jis turi būti tolygus. Pasėdėkite tokioje pozoje porą minučių ir pajusite viso kūno atsipalaidavimą.

Bet kokius pratimus būtina atlikti su dideliu atsargumu. Jei turite traumų ar problemų su stuburu ar raumenimis, visada pasitarkite su specialistais, prieš atlikdami konkrečius pratimus. Šis straipsnis yra išskirtinai pramoginio/informacinio pobūdžio ir jokiais būdais nepakeičia jūsų sveikatos specialisto rekomendacijų. Rūpinkitės savo sveikata atsakingai.

POPULIARU