Prisijunkite prie mūsų

Patarimai

Po švenčių orkaitė ir kepimo skardos nusėtos prikepusiais riebalais? Atradau būdus, kurie padeda susitvarkyti be vargo – purvas nusivalo lengvai be šveitimo

Parašė

-

Valyti apdegusį ir suteptą skardą ar orkaitės sieneles tikrai nėra didelis malonumas. Indų plovimo skysčio ar mirkymo dažniausiai neužtenka, o indaplovė taip pat netinka, nes ji yra tiesiog per maža. Ką tokiu atveju daryti? Pakanka žinoti keletą virtuvės gudrybių! Sužinokite apie naminius orkaitės ir kepimo skardų valymo būdus. Štai keletas veiksmingiausių ginklų prieš prikepusius nešvarumus.

Reklama

Actas ir soda

Tikrai dažna namų šeimininkė trokšta namus prižiūrėti su kuo natūralesnėmis priemonėmis. Čia gali pasitarnauti seni geri valymo būdai. Norėdami paruošti naminį kepimo skardos valiklį, jums reikės:

  • 3 šaukštai karšto vandens
  • 3 šaukštai acto
  • 8 šaukštai kepimo sodos

Kruopščiai sumaišykite visus ingredientus, kol pasidarys pastos konsistencija, tada sudėkite ant nešvarios kepimo skardos. Po 3 valandų nuplaukite anksčiau užteptą pastą šiltu vandeniu ir indų plovimo kempine. Naminio acto ir sodos pastos dėka atsikratysite net baisiausių nešvarumų.

Vandenilio peroksidas su soda

Reklama

Dar viena veiksminga priemonė nešvariam lakštui išvalyti iš orkaitės yra kepimo soda su vandenilio peroksidu. Ant nešvarios kepimo skardos užberkite sluoksnį sodos (sluoksnis neturi būti storas, tereikia gerai padengti kepimo skardos paviršių), tada vandenilio peroksido sluoksnį ir galiausiai dar vieną sluoksnį kepimo sodos. Palikite padėklą tokiu būdu savaime valytis apie 3-4 valandas, tada gerai nuplaukite po šiltu vandeniu.

Druska

Nedaug žmonių žino, kokia gera valymo priemonė yra įprasta valgomoji druska. Ant nešvarios kepimo skardos iš orkaitės uždėkite storą valgomosios druskos sluoksnį. Geriausia, jei kepimo skardą kelis kartus pakratysite, kad druska gerai padengtų visą nešvarios kepimo skardos paviršių. Tada pašaukite į įkaitintą orkaitę (orkaitė turi būti nustatyta iki 100 laipsnių Celsijaus). Išimkite kepimo skardą iš orkaitės, kai druska pradės ruduoti. Galiausiai nuplaukite kepimo skardą po šiltu vandeniu ir nuvalykite popieriniu rankšluosčiu.

Tabletės indaplovėms

Ant kepimo skardos dėkite 1 indaplovės tabletę, užpilkite verdančiu vandeniu ir skardą kruopščiai uždenkite aliuminio folija (aliuminio folija neleis taip greitai pasišalinti šilumai). Palikite kepimo skardą taip mirkti apie 3-4 valandas, tada išpilkite vandenį iš skardos ir nuplaukite šiltu vandeniu bei kempinėle su plovikliu. Po šios procedūros reikia kruopščiai nuplauti naudotą chemiją, kad vėliau neliktų kvapų ir nuosėdų. 

Orkaičių valiklis

Reklama

Orkaičių purškiami valikliai – tai itin stipri chemija, tad ją naudočiau tik išskirtinai įsisenėjusiems ir nenusiplaunantiems nešvarumams. Šis būdas tikrai nuima labiausiai prikepusius riebalus. Užpurškite nešvarumus orkaičių valikliu ir uždenkite skardą plėvele maistui. Plėvelė padės vykti cheminėms reakcijoms, todėl valiklis taps dar veiksmingesnis. Tą patį darau ir su orkaitės sienelėmis. Jas užpurškiu orkaičių valikliu, kruopščiai uždengiu jas plėvele ir leidžiu vykti cheminiams procesams. Vėliau kruopščiai nuplaunu valiklio likučius, o prikepusių nešvarumų kaip nebūta. 

Kepimo popierius ir aliuminio folija

„Prevencija yra geriau nei gydymas“, todėl užuot vargę valyti padėklą prieš dedant į orkaitę, ant padėklo prieš kepant bet kokį maistą užtieskite kepimo popierių arba aliuminio foliją. Dėl šios gudrybės kepimo skarda kepimo metu bus daug mažiau nešvari. Dar geriau yra naudoti daugkartinius silikoninius kilimėlius, kuriuos panaudosite daugybę kartų ir nešvaistysite vienkartinių priemonių. 

 

POPULIARU