Prisijunkite prie mūsų

ĮDOMU

12 taisyklių, padedančių bendrauti su piktais žmonėmis. Šiais triukais dažnai vadovaujasi paauglių tėvai, tačiau tinka jie visiems žmonėms

Parašė

-

Žmogus yra emocionali būtybė, tad niekada negalime būti ištisai viskuo patenkinti ir laimingi. Pyktis yra natūrali žmogiška reakcija, kurios neišvengia nei vienas žmogus. Vienintėlis skirtumas yra tas, kad vieni moka jį suvaldyti ir nelieti aplinkiniams žmonėms, o kiti tampa beveik laukiniais. Šiandien pasidalinsiu su jumis keliolika patarimų, kurie palengvino mano gyvenimą. Jais vadovaudamasi ne tik lengviau susitvarkau su piktais kolegomis ar emocionaliais vaikais (padeda ypač bendraujant su paaugliais), bet ir lengviau suvaldau savo emocijas. 

Reklama

  1. Atminkite: mes negalime kontroliuoti visko ir visų

Tiesiog paleiskite mintį, kad galite kontroliuoti kitų žmonių elgesį. Kai kuriems nuolat piktiems žmonėms padėti niekaip nepavyksta. Atminkite, kad tik pats žmogus gali pakeisti savo elgesį. Įsivaizduokite save to žmogaus vietoje ir pagalvokite, ar jums duotų naudos kitų žmonių bandymas jus suvaldyti? Veikiausiai ne. Viskas, ką šiame gyvenime iš tiesų galime valdyti, tai tik pačius save. 

  1. Pabandykite suprasti, ar pyktis racionalus

Kartais pyktis yra visiškai pagrįstas ir pateisinamas, todėl visada reikia atsižvelgti į kito žmogaus savijautą. Tačiau kad ir koks pagrįstas būtų pyktis, žmogus neturėtų jo reikšti nepagrįstai. Tad jei kito žmogaus pyktis yra išreiškiamas rėkimu, agresija ir fiziniu pavojumi, visada geriau tiesiog pasišalinti. 

Paklauskite jų, kodėl jie pyksta, ar jūs esate priežastis ir kaip galite jiems padėti. Jei priežastis esate jūs, galite atsiprašyti, bet jei jie su jumis kalba aukštesniu tonu, vis tiek galite pasakyti, kad jums nepatinka jų elgesys.

Reklama

  1. Būkite ramūs

Bendraujant su įnuršusiu žmogumi labai svarbu patiems išlikti ramybėje. Tai sudėtinga, tačiau labai svarbu ramiai elgtis situacijoje, kai kas nors pyksta. Jūs neturite šaukti, keiktis ar įžeidinėti atgal. Kai kalbame lėtai ir ramiai, tikimybė pabloginti situaciją sumažėja.

  1. Venkite įžeidinėjimų

Jei leisi sau pulti kieno nors charakterį, situacija pablogės. Taigi to geriau nedaryti. Užuot „Tu vėl šauki“, pabandykite pasakyti „Prašau nešaukti“. Arba vietoj „Tu toks nekantrus“ pabandykite pasakyti: „Būk kantrus“. Bet koks žodis, kuris gali užgauti jau piktą žmogų, gali išprovokuoti tik dar stipresnę reakciją. Jūsų užduotis yra pasirinkti deaktyvuojančius žodžius ir toną, nes piktą žmogų reikėtų visada tik raminti, o ne dar labiau užvesti. 

  1. Žinokite, kada atsitraukti

Atsidūrę situacijoje su piktu žmogumi, turite žinoti, kada atsitraukti. Atsijungę nuo situacijos išliksite saugūs ir nepabloginsite jos. Pavyzdžiui, galite pasakyti: „Pakalbėkime apie tai, kai nusiraminsime“. Šiuo patarimu galima pasinaudoti kur kas dažniau, nei visais kitais. Kodėl? Nes visos problemos yra geriausiai sprendžiamos ramioje aplinkoje. Atsitraukę tada, kai emocijos yra karščiausios, suteikiate sau galimybę išsiaiškinti situaciją racionaliai, kai emocijos atslūgsta. 

Reklama

  1. Pasirinkite taktiką

Niekada nešvaistykite savo laiko ar energijos bandydami ką nors įrodyti piktam žmogui. Šioje būsenoje žmonės retai kada yra sukalbami. Kalbėkite, kai jie nurims. Tačiau čia verta vėl prisiminti vieną pirmųjų taisyklių – neįrodinėkite kitam žmogui savo tiesos, nes kiekvienas pasaulį mato savaip. Vėl – mes galime kontroliuoti tik save. 

  1. Pripažinkite jų pyktį

Kai leidžiate supykusiam suprasti, kad suprantate jo jausmus, turėsite galimybę užmegzti brandesnį pokalbį. Pavyzdžiui, galite pasakyti: „Aš suprantu, kaip tu jautiesi“.  Galima empatiškai pažiūrėti į kitą žmogų ir neprieštarauti jo jausmams ir emocijoms. “Aš suprantu tave”- puiki frazė piktam žmogui, kuri iš karto gali sumažinti jo įniršį, nes žmogus pajunta palaikymą. Taip emocijos nurimsta kur kas greičiau. 

  1. Suteikite jiems vietos

Turėtumėte likti nuošalyje nuo ginčų ir leisti žmogui atvėsti dar prieš pablogėjus situacijai. Laikykitės nuošalyje, kol emocijos nuslūgs. Tai irgi yra viena geriausių pozicijų, kai tiesiog nelendama į įniršusio žmogaus akiratį. Tai gali būti jūsų vyras, žmona, ar vaikai. Kartais verta nesakyti nė žodžio, pasišalinti iš jų akiračio ir sugrįžti ramiam ir taikiam pokalbiui vėliau. 

  1. Rašykite mintis ant popieriaus

Kai jaučiate, kad įniršęs asmuo pokalbio metu ruošiasi jus pertraukti, kad nesusikalbėsite ramiai, galite parašyti laišką. Pagalvokite apie tai, ką konkrečiai norite pasakyti ir pateikite savo nuomonę popieriuje. Mintys, kurios perduodamos rašytine forma, yra be emocijų, todėl skaitantysis susipažins su informacija be intonacijų, kurias gali lengvai ir dažnai negatyviai interpretuoti. Tokiu būdu, jei jums būtina ką nors paaiškinti piktam žmogui, jis galės susipažinti su informacija ir su ja susidoroti vienumoje. 

  1. Pasiūlykite žmogui sudaryti sąrašą visko, kas jį pykdo

Galbūt tai skamba keistai, bet tai yra naudingas ir visai smagus užsiėmimas. Minčių dėstymas rašytine forma yra priskiriama net meditacijos rūšiai, nes tuo metu, kai dirba ne tik protas, bet ir ranka, liejanti mintis ant popieriaus, žmogui labai dažnai palengvėja. Nustebsite pamatę, kokios juokingos gali būti pykčio priežastys, išdėstytos popieriaus lape. Tai atvers jiems akis. (Šis metodas puikiai tinka paaugliams)

  1. Būkite saugūs

Bendraudami su piktu žmogumi turite įsitikinti, kad esate saugūs. Kai žmonės yra pikti, jie kartais gali būti fiziškai smurtaujantys, agresyvūs. Taigi, jei nesijaučiate saugus, turite likti nuošalyje. Visada atminkite, kad turite būti saugūs.

Galiausiai, susidoroti su piktais žmonėmis reikia daug kantrybės, įgūdžių ir tinkamo elgesio. Tačiau svarbiausia atsiminti, kad žmogus elgiasi taip, kaip jaučiasi. Piktas žmogus – tai žmogus kančioje, skausme (kad ir laikiname). Stenkitės būti pozityvūs ir niekada neprisidėkite prie jau kenčiančio žmogaus skausmo didinimo. Būtent todėl reikia mokėti bendrauti su piktais žmonėmis, nes nuo to priklauso ne tik jų, bet ir mūsų pačių gerovė. 

 

POPULIARU