Prisijunkite prie mūsų

Sveikata

Specialistai papasakojo, kodėl miegoti ant dešiniojo šono yra kenksminga. Kai pati pakeičiau miegojimo pozą ant kito šono, net keletas negalavimų iš tiesų dingo

Parašė

-

Daugybė žmonių pačiais įvairiausiais būdais stengiasi palaikyti gerą savo sveikatą – valgo sveiką maistą, atlieka fizinius pratimus, saugosi įvairių traumų. Tačiau tikrai ne kiekvienas pagalvoja apie tai, kokią įtaką mūsų savijautai ir sveikatai sukelia miegojimo pozos. Jaunystėje labai dažnai miegojau ant pilvo, o dabar, kai miegu dešinėje lovos pusėje, dažnai atsisuku ant dešiniojo šono, kai dar prieš miegą naršau telefone.

Reklama

Tokioje pozoje dažnai ir užmiegu, tačiau net neįsivaizdavau, kad tokiu būdu labai kenkiu savo sveikatai. Tai, kaip mes miegame, daro įtaką ne tik mūsų kraujospūdžiui, smegenims, limfos cirkuliacijai, bet ir skrandžio veiklai. Labai dažnai būdavo taip, kad pabudusi jaučiausi pavargusi ir apsvaigusi. Kai pakeičiau miegojimo pozicijas, pasikeitė ir mano savijauta.

Norėdami pagerinti sveikatą, miegokite ant kairiojo šono

Miegojimas ant kairiojo šono turi didžiausią ekspertų ir mokslo pagrįstą naudą sveikatai. Nors mūsų kūnai iš esmės atrodo simetriški, dėl organų išsidėstymo esame asimetriški iš vidaus. Tai, kaip ilsimės, įtakoja tai, kaip mūsų sistemos nukreipia ir apdoroja organizmo atliekas. Kai kuriems žmonėms tuštinimosi veikla neturi jokių trikdžių ar problemų.

Reklama

Tačiau egzistuoja visas sąrašas ligų, kurios sutrikdo šį procesą. Taigi kodėl gi neleisti gravitacijai atlikti darbo? Kai miegame ant kairiojo šono, visų pirma, skrandžio rūgštys negali išbėgti mums į ryklės ertmę, tad išvengsime padidėjusio rūgštingumo. Tokioje pozoje taip pat skrandis sugeba efektyviau užvesti procesą, kai suvirškintas maistas keliauja žemyn link storosios žarnos.

Miegodami ant kairiojo šono taip pat išvengsime ir knakrimo problemų, o tai bus pliusas ne tik jums, bet ir jūsų partneriui.
Tam, kad sėkmingai didelę nakties dalį išmiegotumėte teisingai, reikalinga teisinga ir ergonomiška pagalvė. Tam labiausiai tinka pagalvės su pritaikytais kaklui išlinkimais.

Kai sužinojau, kad miegojimas ant pilvo yra taip pat kenksmingas ir stengiausi nustoti taip miegoti dedant pastangas, pastebėjau, kaip mano savijauta pasikeitė jau po keletos dienų. Jei pastebite, kad jums skauda nugarą, žinokite, kad miegas ant pilvo daro tam įtaką. Kadangi didžioji žmogaus kūno masės dalis yra aplink jūsų centrą, miegojimas ant pilvo iš esmės apkrauna jūsų stuburą netinkama kryptimi, sukeldamas nugaros ir kaklo skausmus.

Reklama

Vienintelis miegojimo ant pilvo padėties privalumas yra tai, kad ji gali padėti išlaikyti atvirus kvėpavimo takus, jei knarkiate ar turite miego apnėją. Tačiau šoninis variantas yra geresnis.

Tos moterys, kurios rūpinasi savo išvaizda ir nori išvengti raukšlių, apskritai turėtų miegoti ant nugaros, „it karste“. Bet koks miegojimas veidu (šonu ar priekiu) į pagalvę, daro įtaką odos būklei, kuri išsitampo ir raukšlėjasi greičiau. Tačiau yra mokslininkų apskaičiuotas vidurkis tokių žmonių , kurie mėgsta miegoti tiesiai ant nugaros.

Tai vos 5 procentai populiacijos.

Jei ruošiatės eiti miegoti, nepamirškite būti atidiems savo miego pozai ir prireikus ją pakoreguoti. Labai svarbu pasirūpinti savo miego kokybe.

Lėtinė nemiga turi ilgalaikių ir trumpalaikių pasekmių jūsų sveikatai, todėl, jei naktį neužmiegate ir žiūrite į lubas arba sunkiai jaučiatės, kreipkitės į gydytoją. Jie gali rekomenduoti miego tyrimą ar kitas naudingas intervencijas.

Visi šiame straipsnyje paminėti patarimai yra tik informacinio ir pramoginio pobūdžio. Dėl savo sveikatos visada pasitarkite su sertifikuotais specialistais ir gydytojais.

Spauskite čia norėdami komentuoti

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

POPULIARU