Prisijunkite prie mūsų

Patarimai

Ūkinis muilas – tai šiuolaikinės šeimininkės pamiršta priemonė buičiai, kuri iš tiesų daro stebuklus. Muilą naudojusios ištisos kartos pasakoja, kodėl ir šiandien be jo neapsieina

Parašė

-

Šiandien parduotuvių lentynos tiesiog lūžta nuo pačių įvairiausių cheminių skalbiklių ir priemonių. Tačiau vis dažniau ir dažniau šeimininkės atsigręžia į praeityje populiarius produktus, ypač kai ieškoma natūralių sprendimų namams ir buičiai. Juk iš tiesų, anksčiau, kai buvo mažiau laboratorijų ir milžiniškų buitinės chemijos fabrikų, žmonės naudodavosi daugeliu natūralių sprendimų. 

Reklama

Apie ūkinį muilą žino kone kiekviena šeimininkė, užaugusi dar tarybų sąjungos laikais. Tuo metu, kai buvo viena ar dvi priemonės valymui, skalbimui ir namams, visi sugebėjo išlaikyti tiek skalbinių švarą, tiek pritaikyti tuos produktus ir kitose srityse. Galbūt daugelis jau pamiršta apie ūkinio muilo naudą ir savybes, todėl pravartu žinoti, ką galima padaryti su vis dar prieinamu produktu. Be abejonės, prekybos centrų lentynose vargiai jų rasime, tačiau kone kiekviename turguje, mieste ar kaime, rasime prekeivių, pardavinėjančių šį gintaro spalvos „auksą“.

Ūkinis muilas yra aplinkai nekenksmingas ir saugus produktas, pagamintas iš gyvulinių riebalų ir augalinių aliejų. Riebalų rūgščių procentas skalbinių muile paprastai svyruoja nuo 65% iki 72% ir yra nurodytas ant paties muilo blokelio. Kuo didesnis riebalų rūgščių procentas, tuo muilas geriau susidoroja su nešvarumais ir bakterijomis. Ūkiniame muile taip pat yra daug šarmų. Tuo pačiu metu skalbimo muilas yra hipoalergiškas ir saugus. Senasis ūkinis muilas gali būti naudojamas buityje, taip pat kosmetikos ir medicinos reikmėms.

Ūkinio muilo naudojimas buityje

Reklama

Ūkinis muilas yra universalus valymo ir skalbimo produktas. Juo galima valyti plastikinius, keramikinius, akmeninius, metalinius paviršius. Šį muilą galima naudoti ne tik namuose, bet net ir ligoninėse bei gimdymo skyriuose. Ūkiniu muilu plaunami indai, skalbiniai, taip pat vaikiški drabužiai bei drabužiai iš vilnos ir šilko. Ši skalbimo priemonė yra didžiausias bakterijų ir dėmių priešas, todėl net įsisenėjusias dėmes gebantis išplauti ūkinis muilas yra nepamainomas naikinant dėmes iš drabužių.

Vandenyje praskiestą skalbimo muilą galima naudoti automobilių dalims plauti. Toks tirpalas taip pat naudojamas augalams gydyti, siekiant kontroliuoti kenkėjus, tokius kaip amarai ir Kolorado vabalai. Pagrindiniai skalbimo muilo naudojimo kasdieniame gyvenime privalumai yra tai, kad jis nepalieka kvapo ir žymių ant drabužių ir įvairių tipų paviršių, dezinfekuoja, nesukelia alergijos.

Kosmetinis ūkinio muilo naudojimas

Kosmetikos reikmėms skirtas ūkinis muilas yra daug mažiau pažįstama sritis. Ūkiniu muilu galima plauti plaukus – manoma, kad taip jie taps mažiau trapūs ir atsikratys pleiskanų. Tačiau po skalbinių muilo plaukus patariama išskalauti vandeniu ir citrinos sultimis arba actu, kad nesausintumėte plaukų ir galvos odos. Ūkinis muilas taip pat tinka ir praustis, bet ne dažniau kaip du kartus per savaitę. Po prausimosi rekomenduojama naudoti drėkinamąjį kremą – labai tinka vaikams skirti kremai ir aliejukai.

Reklama

Be to, ūkinio muilo pagalba galite kovoti su spuogais (akne). Norėdami tai padaryti, muilą reikia įtrinti ant smulkios tarkos, įpilti vandens ir plakti šluotele, kol susidarys tiršta puta. Užtepkite putas ant švarios veido odos, vengdami sričių aplink akis, ir palaukite pusvalandį. Po to pirmiausia nuplaukite šiltu, tada šaltu vandeniu ir patepkite drėkinamuoju kremu. Norint pasiekti gerą efektą, būtinas šios procedūros dažnis – 1-2 kartus per dieną 2-3 savaites.

(Jei turite itin problematišką odą, patartina pasitarti su savo kosmetologu. Ūkinis muilas gali būti ne pats geriausias būdas kovoti su akne, kai rinkoje yra didelis kitų specializuotų priemonių pasirinkimas.)

Norint sumažinti dirginimą po depiliacijos jautriose odos vietose, rekomenduojama jas tiesiog vieną kartą nuplauti ūkiniu muilu. Stulbinantį gilaus odos valymo efektą galima pasiekti vonioje, jei šveisite odą su šepečiu, suvilgytu skalbinių muilo tirpale. O jei į šį tirpalą įbersite arbatinį šaukštelį sodos ir tokioje vonioje palaikysite kojas 20-30 minučių, galite atsikratyti nuospaudų ir įtrūkimų ant pėdų ir kulnų. Ūkinis muilas puikiai tinka asmens priežiūros priemonėms: manikiūro įrankiams, šukoms ir šluostėms valyti.

Gydomosios ūkinio muilo savybės

Ūkinio muilo antibakterinės ir antiseptinės savybės leidžia jį naudoti gydymo ir profilaktikos tikslais. Skalbimo muilas pasižymi antivirusinėmis savybėmis – juo galima sustabdyti prasidėjusią slogą. Ūkinį muilą gali naudoti ir vaikai, ir pagyvenę žmonės, ir nėščios moterys – tai lengviausias ir nebrangiausias būdas pasirūpinti savo sveikata.

Ūkiniu muilu galima gydyti žaizdas, vabzdžių įkandimus, įbrėžimus, sumušimus, pūlinius, buitinius nudegimus –  jis pagreitina gijimo procesą, mažina patinimą ir uždegimą, dezinfekuoja. Mūsų mamos ir močiutės žino, kad ūkinio muilo pagalba galite susidoroti su grybeliu ant kojų ir net su rimtu uždegimu.

Ūkinis muilas taip pat yra puikus gelbėtojas susitrenkus – reikia patepti sudrėkintu ūkinio muilo gabalėliu sutrenktą vieną. Toks triukas padės išvengti mėlynių ir infekcijų. 

Ūkiniu muilu taip pat galima plauti vaisius ir daržoves iš prekybos centro. Tereikia suvilgyti specialų tam skirtą šepetėlį ūkinio muilo tirpale ir gerai nušveisti produktus ir nuskalauti šiltu vandeniu. 

POPULIARU